Přejít na obsah

EDC | Every Day Carry


Maxel

Doporučené příspěvky

Dovolím si požádat o vaši pozornost v kategorii svítidel. Přesněji LED svítidel a ještě přesněji luceren. Mou oblíbenou značkou je Fenix. Mám od ní 6 svítidel - kompaktní baterka (1000 lm) tak na všechno, nejčastěji na venčení psa, druhá podobná s užším světelným kuželem a dálkovým ovládáním na kablíku je na zbrani, pak jednu úplně malinkou v pouzdru v tašce (asi 300 lm) a taky jsem měl čelovku, kterou jsem ztratil a nedávno koupil novou, kompaktní HM51R V2.0, ze které jsem nadšený. No a pak mám 2 lucerničky, jedno takové polovajíčko CL20 (165 lm) co magnetem připlácnu na karoserii obytného auta pod markýzou (napájena 2xAA nebo 1xCR123) a druhou malou závěsnou CL25R (i ta má magnet), která visí na markýze nebo je položená na stolku (je nabíjecí, napájena 1x18650). Používám je i při cestách na motorce nebo i doma, když občas vypnou proud nebo pod pergolou. Obě ale mají lehké nevýhody a to je občas výdrž a občas svítivost - jsou malé, při nízké intenzitě neosvítí velký prostor, při vysoké zase oslňují i když je světlo rovnoměrně rozptýlené. Navíc je furt přendávám z auta do motorky a zase domů, občas zapomenu a nemám lucernu když ji potřebuju. A tak bych chtěl třetí lucernu a zamiloval jsem se do Fenix CL30R. Je nabíjecí, napájí ji 3x18650, což je slušná kapacita a může fungovat i jako powerbanka, což se může hodit třeba pro večerní oživení mobilu pod markýzou. Navíc jsem od místního člena nedávnou koupil do zásoby pár kousků 18650 s kapacitou 3400 mAh, tak bych je rád někam umístil. Problém je, že CL30R prostě nikde není. Dovozce mi napsal, že nejde o výběhový typ, ale kvůli nedostatku čipů je výrobce momentálně nedodává. No nevím, ale ptám se - nemáte někdo tuhle lucernu a nechcete se jí zbavit? Pokud bude v A1 stavu, rád dobře zaplatím. A klidně i bez akumulátorů. Nebo nevíte, kde by se dala koupit a byla skladem (v ČR ani SR jsem ji zatím nenašel, ale třeba blbě hledám)? A nebo nouzová varianta - neumíte doporučit kvalitní lucernu od jiného výrobce se srovnatelnými parametry, tj. nabíjecí, vodotěsná, sloužící i jako powerbanka, s více světelnými režimy a napájení více kusy 18650? 

Děkuji.

CL30R-1.jpg

fenix-cl25r-07.jpg

565_lucerna-fenix-cl20.jpg

Fenix-HM51R-V20-01.jpg

CHR7.jpg

FB_IMG_1443154657208.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 985
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 38 minutami, Harwey napsal:

@Ivan Lelák na tu lucernu sa ti spytam u znamych, maju u nej sice 2 tyzdne dodanie, ale ze ci to nahodou neni len defaultne nastavene.

Díky!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Ivan LelákAhoj, myslim ze dobrou alternativou by mohl byt Sofirn BLF LT1. Konkretne tuhle svitilnu nemam, ale par svitilen od Sofirn mam a bez problemu.  BLF LT1 - 600 lm, nastavitelne teplota barev 2700K/5000K ( 8x Samsung LH351D - 4x 2700K, 4x 5000K), napajeni 4x 18650 ( nicmene funguje i pri pouziti 1, 2, 3 baterii, lze pouzit i bez baterii pri napajeni z externiho zdroje) , IPX7, funkce power banky, USB-C. Svetelne rezimy - lucerna pouziva anduril/anduril2, takze hodne rezimu :) zmena vykonu - skokove nebo ramping, stroboskopicke rezimy, kontrola baterie, kontrola teploty atd... Pridavam 2 recenze, kde je srovnani s CL30R  https://budgetlightforum.com/node/71387 - tady bych se zameril na runtime graph ,  https://1lumen.com/review/sofirn-blf-lt1/  

e2bf3565ca.jpg.91d4710edc594db6609d14ac84201dfb.jpgc435562c46.jpg.7fbe202231005cc2b277f9b287262f20.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem tak odvážný, abych to dal do vlákna nože a můj dotaz stejně patří spíše sem.

Aktuálně nosím na klicich Micru od Leathermana ale je tam pár věcí, které mi úplně nevyhovujou. Bez debaty skvělý je ten tvar v zavrenem stavu a to, že mě s tím pustí do letadla, tohle bych chtěl zachovat, vadí mi ale, že ji musím rozdělat, abych se dostal k noži (no spíše k nožíčku), což je znacne neobratne, pokud ho mám stále na klicich. S tím souvisí i pomalé sundavani z klíčů a třetí věc, co mi nevyhovuje, jsou nůžky místo malých kleští. Existuje nějaká alternativa? Něco jako Style s nožem? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Maro napsal:

Nejsem tak odvážný, abych to dal do vlákna nože a můj dotaz stejně patří spíše sem.

Aktuálně nosím na klicich Micru od Leathermana ale je tam pár věcí, které mi úplně nevyhovujou. Bez debaty skvělý je ten tvar v zavrenem stavu a to, že mě s tím pustí do letadla, tohle bych chtěl zachovat, vadí mi ale, že ji musím rozdělat, abych se dostal k noži (no spíše k nožíčku), což je znacne neobratne, pokud ho mám stále na klicich. S tím souvisí i pomalé sundavani z klíčů a třetí věc, co mi nevyhovuje, jsou nůžky místo malých kleští. Existuje nějaká alternativa? Něco jako Style s nožem? 

Řešením by mohl být třeba Leatherman Squirt PS4. Je velký zhruba jako Micra, dá se nosit na klíčích a do letadla může podobně jako Micra. K noži se dá dostat bez otvírání multitoolu. A tam, kde má Micra nůžky, má kleště. Z vlastní zkušenosti mohu jakýkoliv Squirt pochválit a stejně jako na ostatní Leathermany, je i na něj záruka 25 let.

https://www.zbozi.cz/vyrobek/leatherman-squirt-ps4/

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Zkusím taky dotaz na svítidlo, ale trochu z jinýho kraje spektra.

Žena chtěla už dlouho pořídit nějakou petrolejku, tak proč ne zrovna teď, když bude nějakej ten blackout, tak se hodí.

No nic, mám na mysli venkovní, něco jako tohle: https://www.amazon.de/-/cs/dp/B018ICCCT8/ref=sr_1_2?crid=3CEMJQIFVF4K8&keywords=feuerhand%2B276%2Bcoured&qid=1646656260&sprefix=feuerhand%2B276%2Bcoloured%2Caps%2C57&sr=8-2&th=1

Měla by to bejt léty prověřená klasika, co jsem koukal i na videa (https://www.youtube.com/watch?v=tzcG9aNWDlQ ), tak mi připadá OK fukčně i vzledově. 

Takže se chci jen zeptat na případný zkušenosti či alternativy.

Díkes.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týká petrolejové lampy, tak se mi osvědčila klasická v ČR vyrobená stájovka z výbavy naší armády. Na rozdíl od většiny čínských stájovek na trhu na ni seženeš náhradní cylindr. Mám ji ve vojenské zelené barvě. Bývá na stříšce komínku embosován nápis made in Czechoslovakia, nebo Czech republic. Zkus pohledat v army shopech, jestli to teda není vykoupený a poslaný na UA.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 37 minutami, warann napsal:

Zkusím taky dotaz na svítidlo, ale trochu z jinýho kraje spektra.

Žena chtěla už dlouho pořídit nějakou petrolejku, tak proč ne zrovna teď, když bude nějakej ten blackout, tak se hodí.

No nic, mám na mysli venkovní, něco jako tohle: https://www.amazon.de/-/cs/dp/B018ICCCT8/ref=sr_1_2?crid=3CEMJQIFVF4K8&keywords=feuerhand%2B276%2Bcoured&qid=1646656260&sprefix=feuerhand%2B276%2Bcoloured%2Caps%2C57&sr=8-2&th=1

Měla by to bejt léty prověřená klasika, co jsem koukal i na videa (https://www.youtube.com/watch?v=tzcG9aNWDlQ ), tak mi připadá OK fukčně i vzledově. 

Takže se chci jen zeptat na případný zkušenosti či alternativy.

Díkes.

 

Tu mám doma v modrý, ještě výráběnou v Mevě

https://www.petrolejovalampa.cz/811-plechova-petrolejova-lampa-meva-864-cervena.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Klucí koukal jsem na ty Vaše termosky od Stanley…. 
má někdo zkušenost s výměnou víčka ??? 
 

teoreticky, mi jde o to vzít malou termosku Master ( kvůli výdrži/životnosti - do práce,auta, ryby…. Prostě ji mít vždy s sebou ) a napasovat na ní víčko s brčkem Iceflow Filip …. Nebo jsou na tom s životnosti stejně a je jedno, jakou verzi vemu ? 

Upraveno uživatelem Lobber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako EDC mam krome dalsiho Leatherman Charge +, dvoje knipex kleste (ty mikro cobry a o kousek vetsi na matky s hladkym uchopem), Swiss army knife Hunter. No a cas od casu potrebuju vydolovat nejakej PIN (at uz vytahnout z tel. kartu, rozebrat nejakej klic nebo podobne. Asi to potrebuju casteji nez oboje knipexy (zvlast kdyz mam toho Leathermana), nevite o necem vhodnem na EDC? Nechce se mi s sebou nosit nejakej vyrazec s kladivkem, to uz je moc i na me. Nejaky napady?

Upraveno uživatelem zceyee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...