Přejít na obsah

EDC | Every Day Carry


Maxel

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 972
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Dneska jsem objednal LEATHERMAN, Raptor Rescue Emergency Shears, nutne je potrebuju, jeste teda nevim na co, ale to se ukaze casem. Pokud se nakonec ukaze ze je vubec nepotrebuju, vzdycky je muzu hodit do supliku k ostatnim picovinam.

 

edit: jeste jsem objednal nahradni brity do Leatherman Charge+, dva draty a sou sezvejkany tak ze sou nepouzitelny, neresil nekdo nejakou alternativu z lepsi oceli? Ta 154CM fakt nic nevydrzi.

Upraveno uživatelem zceyee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co sem se kdysi koukal, tak na ně nebyly moc dobrý recenze. Byly ve smyslu předražených nůžek se zbytečným řezákem na pásy, když tam máš nůžky, otvírač lahví kterej by měl bejt kompatabilní s USA lahvemi a né s EU uzvávěrem nebo co. Konkrétně jsem to nezjišťoval. Snad i nějaký záchranáři se k nim vyjadřovali a nebyli z nich nadšený. Asi to bude lepší než nic, ale za dvapůl bych do toho nešel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Strocek napsal:

Co sem se kdysi koukal, tak na ně nebyly moc dobrý recenze. Byly ve smyslu předražených nůžek se zbytečným řezákem na pásy, když tam máš nůžky, otvírač lahví kterej by měl bejt kompatabilní s USA lahvemi a né s EU uzvávěrem nebo co. Konkrétně jsem to nezjišťoval. Snad i nějaký záchranáři se k nim vyjadřovali a nebyli z nich nadšený. Asi to bude lepší než nic, ale za dvapůl bych do toho nešel.

S tim jsem ok. Klic na uzaver kyslikovych lahvi, no mozna to ma nabudit feeling ze je to urceno pro americke zachranne slozky, realne vsak k nicemu. Rezak na pasy, to je dalsi vec kterou vsichni u nehody nutne budou urcite potrebovat, zejm. vsichni kdo zadnou nehodu nezazili. :D IMHO taky nesmysl. Ale pro me to ma EDC feel, je to made in USA a myslim si ze v motolekarnicce, pripadne lekarnicce je to lepsi nez to co tam maj ted vsichni. Nasel jsem youtube kanal DanDanTheFireman, no a kdyz jsem hledal "trauma shears" tak mi prave vyskocili ty od leathermanu no a od ty doby jsem to nedostal z hlavy. Tak radsi obetuju 2,7k nez abych na ty debilni nuzky musel kazdej den myslet ze je budu nekdy potrebovat. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomu rozumim :default_smile:. Určitě lepší než nic a nutkání tady všichni známe :default_wink:. Ty recenze nevyznívaj špatně ve smyslu, že by to byla úplná kravina, ale spíš kvůli tý ceně a tak bych to viděl taky. Já mám v motolékárničce, respektive vedle ní Leathermana, takže nějak bych si taky poradil :default_smile:

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, Strocek napsal:

Co sem se kdysi koukal, tak na ně nebyly moc dobrý recenze. Byly ve smyslu předražených nůžek se zbytečným řezákem na pásy, když tam máš nůžky, otvírač lahví kterej by měl bejt kompatabilní s USA lahvemi a né s EU uzvávěrem nebo co. Konkrétně jsem to nezjišťoval. Snad i nějaký záchranáři se k nim vyjadřovali a nebyli z nich nadšený. Asi to bude lepší než nic, ale za dvapůl bych do toho nešel.

Osobně jsem z negativních postřehů kdysi zaznamenal jen tu "předraženost" (to slovo nechápu:-)) a třeba i zbytečnost klíče na láhve. Obojí je subjektivní a vzhledem k tomu, že vývoj Raptora probíhal ve spolupráci s US záchrannými složkami, mají všechny prvky nějaké opodstatnění. Co jsem ale nečetl nikdy byla kritika kvality, ta byla v drtivé většině případů naopak vyzdvihována. Mám Raptora (vlastně dva) asi 5 let a jediné co jsem nepoužil byl právě ten klíč na láhve, i když i ten jsem párkrát použil jinak, třeba jsem jím provlékl dřík šroubováku a otáčením Raptora povolil zarezlý šroub (ta díra se prostě může občas k něčemu hodit). Sklo jsem hrotem rozbil dvakrát, autopásy jsem sice neřezal ale hákem jsem otvíral krabice (stahovací pásky i karton), čelisti na prsteny jsem použil pro jiné věci víckrát a vydrží opravdu hodně, dokonce i pravítkem jsem párkrát něco měřil a nůžky používám opravdu často, je neuvěřitelné, jak snadno stříhají cokoliv (látku, karton, větve, plech, kůži, gumu, nějakou desku čehosi pro výrobu těsnění, plast atd.) a jak je střih čistý a bez otřepů. Když se k tomu připočte skladnost, vymakané pouzdro, klip a design nejen celého Raptora ale i vlastních čelistí nůžek, který možná ocení právě záchranáři, považuji Raptora za nejlepší nůžky na trhu a vůbec ne "předražené". Kdysi jsem prováděl srovnání s nějakými zdravotnickými nůžkami z Armedu a s průmyslovými nůžkami Fiskars a Raptor vyhrál na celé čáře. Když se tak zamyslím, je to můj nejpoužívanější Leatherman - ostatní Leathermany střídám, ale Raptora mám po ruce celé ty roky. Dva Raptory mám proto, že kdysi, když jsem zkoušel jeho hranice, praskla mi čelist nůžek na prsteny, bylo to při pokusu štřihnout podložku pod šroub M16, ta už byla fakt nad jeho síly. Leatherman mi sice poslal nového Raptora, ale trvalo to pár týdnů a já si na něj tak zvykl, že jsem si hned koupil ještě jednoho:-). Mimochodem, viděli jste film "13 hodin: Tajní vojáci z Benghází"? Tam se Raptor objevil a šlo tak trochu o chybu tvůrců filmu, který se odehrával v roce 2012, zatímco Raptor se dostal na trh tuším o rok později a film je z roku 2016. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To co Ivane uvádíš, že s tím jde udělat to je sice hezký, ale to udělám s podobným nářadím za daleko menší peníz a když se to vezme, tak levnější Leathmerman udělá to samý krom stříhání. Kvalitu nikdo nezpochybňoval ani v těch recenzích. Co říkáš o těch záchranářích, tak někdo se k tomu vyjadřoval a popsal že by dal přednost klasickým záchranářským nůžkám za pár stovek, zachytil jsem a bylo toho tam víc, klasická rychlost použití a okamžité užité jednou rukou. Myslím, že to byla nějaká CZ recenze na YT. Raptor bude jako nouzovka určitě dobrá, ale jak jsme vyjmenovali ty skvělý vychytávky, který kromě Tebe (no hate :-)) nikdo nepotřebuje, tak ti pořád zbydou kvalitní otvírací nůžky za skoro trojku a to je na mě moc, ale proti gustu a to nezpochybňuji kvalitu zpracování a výrobní náklady.  Já o nich taky kdysi přemejšlel a kdyby byly za litr, tak bych možná do nich i šel. Jinak mě trošku mě mrzí, že si nevyužil to měřítko, ale myslim, že si to jenom zapomněl zmínit :default_smile:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, Strocek napsal:

To co Ivane uvádíš, že s tím jde udělat to je sice hezký, ale to udělám s podobným nářadím za daleko menší peníz a když se to vezme, tak levnější Leathmerman udělá to samý krom stříhání. Kvalitu nikdo nezpochybňoval ani v těch recenzích. Co říkáš o těch záchranářích, tak někdo se k tomu vyjadřoval a popsal že by dal přednost klasickým záchranářským nůžkám za pár stovek, zachytil jsem a bylo toho tam víc, klasická rychlost použití a okamžité užité jednou rukou. Myslím, že to byla nějaká CZ recenze na YT. Raptor bude jako nouzovka určitě dobrá, ale jak jsme vyjmenovali ty skvělý vychytávky, který kromě Tebe (no hate :-)) nikdo nepotřebuje, tak ti pořád zbydou kvalitní otvírací nůžky za skoro trojku a to je na mě moc, ale proti gustu a to nezpochybňuji kvalitu zpracování a výrobní náklady.  Já o nich taky kdysi přemejšlel a kdyby byly za litr, tak bych možná do nich i šel. Jinak mě trošku mě mrzí, že si nevyužil to měřítko, ale myslim, že si to jenom zapomněl zmínit :default_smile:

No to je vidět jak čteš moje příspěvky, samozřejmě jsem pravítko použil a v textu o tom píšu:-):-). Máš v první větě pravdu - jiný Leatherman zvládne totéž, "kromě stříhání". A hlavně kvůli tomu ho mám a opravdu často používám, ostatní věci obvykle nechávám na Leathermanu co mám v kapse. Ano, najdou se názory různé, i od záchranářů, každý včetně nich si chválí to své. Profíci si navíc vyzkouší co jim vyhovuje a "vítězný tým" obvykle nemění, málokdo měl ovšem možnost Raptora vyzkoušet v akci a i když náhodou, tak protože jim ho nikdo nekoupí a oni jsou v zásadě spokojeni s tím co mají, tak v tom smyslu napíší svůj názor. Mně těší, že v naší FB skupině o Leathermanech je i jedna záchranářka, která je z Raptora tak nadšena, že se občas podělí o fotky ze služby (ne konkrétní zásahy).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě si dovolím pár poznámek a taky mých prastarých mobilních patlanin i převzatých fotek. Když jsem viděl Raptora poprvé, říkal jsem si, že tolik peněz za nůžky nedám. Ale znáte to, spousta věcí se kupuje víc srdcem než rozumem, Raptor vypadal parádně, nakonec jsem ho koupil a v ten okamžik se mi převrátil nůžkový svět a cena Raptora mi náhle přišla zcela přijatelná. Vzpomínám, že mi kdysi známý brašnář dělal pouzdra na jiné Leathermany, Zippo atd. Když jsem si pro ně jel, vzal jsem Raptora, protože mne zajímal názor odborníka. Vzal si kus 6 mm silné kůže a bez jakékoliv námahy ji střihnul. "Mámo", volal do patra na manželku, "pojď se na něco podívat, tohle potřebuju"! Dnes ho má nejen on, ale víc lidí, kteří měli možnost Raptora vyzkoušet, příběhů s užaslými pohledy bylo hodně. I když Raptor vypadá dravě (koneckonců má případný název), mnozí si myslí, že tím jeho dravost končí, ale to je velký omyl.

fbb7dd641f2b5d58d0e2113c4097dd40.jpg

c02f4b19f294b7fb19911646636315f5.jpg

bdff629ea686e6d458f8376ddea09a86.jpg

b3012883a88348721d97e8e3a96d94eb.jpg

32814600192731724c5bfb810b8b365e.jpg

59fe7cd96fab1b43a01d0d1c0822652a.jpg

15b40ab4b0e2f57452b0fcfa9260e139.jpg

5c7c8da1624871dda407e825c707d7eb.jpg

FB_IMG_1511271596168.jpg

FB_IMG_1511271656205.jpg

FB_IMG_1511271562826.jpg

FB_IMG_1488873472798.jpg

FB_IMG_1490607928971.jpg

20190414_202557~01~01.jpg

20171205_100402~01~01~01.jpg

20170222_090518-1~01.jpg

Upraveno uživatelem Ivan Lelák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Raptor jsou skvělý nůžky, nosim je na Horský a vždycky je rád používám. Ikdyž je tu mam v inzerci, tak se mě jich zbavit nechce :D 

Ale odskočím, potřebuju na něčem nosit klíče a běžný kroužky mě serou. Nějaký tip na něco kvalitního a na oko i pěknýho? Rozměr spíš menší, furt nosim klíče v kapse u kalhot tak abych neměl bouli. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Ivan Lelák napsal:

Ještě si dovolím pár poznámek a taky mých prastarých mobilních patlanin i převzatých fotek. Když jsem viděl Raptora poprvé, říkal jsem si, že tolik peněz za nůžky nedám. Ale znáte to, spousta věcí se kupuje víc srdcem než rozumem, Raptor vypadal parádně, nakonec jsem ho koupil a v ten okamžik se mi převrátil nůžkový svět a cena Raptora mi náhle přišla zcela přijatelná. Vzpomínám, že mi kdysi známý brašnář dělal pouzdra na jiné Leathermany, Zippo atd. Když jsem si pro ně jel, vzal jsem Raptora, protože mne zajímal názor odborníka. Vzal si kus 6 mm silné kůže a bez jakékoliv námahy ji střihnul. "Mámo", volal do patra na manželku, "pojď se na něco podívat, tohle potřebuju"! Dnes ho má nejen on, ale víc lidí, kteří měli možnost Raptora vyzkoušet, příběhů s užaslými pohledy bylo hodně. I když Raptor vypadá dravě (koneckonců má případný název), mnozí si myslí, že tím jeho dravost končí, ale to je velký omyl.

fbb7dd641f2b5d58d0e2113c4097dd40.jpg

c02f4b19f294b7fb19911646636315f5.jpg

bdff629ea686e6d458f8376ddea09a86.jpg

b3012883a88348721d97e8e3a96d94eb.jpg

32814600192731724c5bfb810b8b365e.jpg

59fe7cd96fab1b43a01d0d1c0822652a.jpg

15b40ab4b0e2f57452b0fcfa9260e139.jpg

5c7c8da1624871dda407e825c707d7eb.jpg

FB_IMG_1511271596168.jpg

FB_IMG_1511271656205.jpg

FB_IMG_1511271562826.jpg

FB_IMG_1488873472798.jpg

FB_IMG_1490607928971.jpg

20190414_202557~01~01.jpg

20171205_100402~01~01~01.jpg

20170222_090518-1~01.jpg

Ahoj Ivane , já tedy ponejvíc používám nůžky na mikře , ale u bráchy jsem si Raptora vyzkoušel právě na kůži i různé popruhy nastříhat a prostě to funguje skvěle , taky je používají denně takže tam se ta cena ztrácí v užitné hodnotě.A hele nebereš kožený pouzdra náhodou z Bystrého u P.?😉

IMG_20220525_220310.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechce nekdo natocit vyraz svy partnerky kdyz ji rekne ze za ty nuzky dal skoro trojku? Fakt me zajima jestli "a ses debil?" nebo "to si snad delas srandu" je normalni reakce nebo jestli mam zvazovat upgrade pritelkyne.

 

edit: Tu reakci jenom predpokladam, tak me zajima jestli ma smysl to upgradeovat pred samotnym sdelenim. :D

Upraveno uživatelem zceyee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, zceyee napsal:

Nechce nekdo natocit vyraz svy partnerky kdyz ji rekne ze za ty nuzky dal skoro trojku? Fakt me zajima jestli "a ses debil?" nebo "to si snad delas srandu" je normalni reakce nebo jestli mam zvazovat upgrade pritelkyne.

 

edit: Tu reakci jenom predpokladam, tak me zajima jestli ma smysl to upgradeovat pred samotnym sdelenim. :D

U mna byva pri podobnych "nutnych nakupoch" otazka:

- a mas z toho radost?

- jasne!

- tak to bola dobra kupa.

Zatial to vyrazne inak nebolo :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, marnejeto napsal:

Ahoj Ivane , já tedy ponejvíc používám nůžky na mikře , ale u bráchy jsem si Raptora vyzkoušel právě na kůži i různé popruhy nastříhat a prostě to funguje skvěle , taky je používají denně takže tam se ta cena ztrácí v užitné hodnotě.A hele nebereš kožený pouzdra náhodou z Bystrého u P.?😉

IMG_20220525_220310.jpg

Ano, ta pouzdra mám z Bystrého. I na Micru, stejné jako máš na fotce..:-):-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, Z. Paul napsal:

Raptor jsou skvělý nůžky, nosim je na Horský a vždycky je rád používám. Ikdyž je tu mam v inzerci, tak se mě jich zbavit nechce :D 

Ale odskočím, potřebuju na něčem nosit klíče a běžný kroužky mě serou. Nějaký tip na něco kvalitního a na oko i pěknýho? Rozměr spíš menší, furt nosim klíče v kapse u kalhot tak abych neměl bouli. 

https://www.kupnuz.cz/Fenix-Multifunkcni-titanova-karabina-d2100.htm

Mám na ní orbitkey

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...