Přejít na obsah

EDC | Every Day Carry


Maxel

Doporučené příspěvky

V 2. 11. 2022 v 15:00, Ivan Lelák napsal:

V polovině října jsem odlétal na dovolenou a zjistil, že nemám vhodné příruční zavazadlo do éra. A taky něco na delší procházky, kratší výlety a tak. Teda - mám různé tašky, i přes rameno, od Maxpedition, ale všechno to vypadá dost takticky a nehodí se pro každou příležitost. Před nějakou dobou jsem zde o tom diskutoval a byla mi doporučena tato taška. Tehdy vyhrála brašna Maxpedition Jumbo, ale nakonec jsem se dočkal i této civilnější varianty, Maxpedition Entity Tech Sling Bag o objemu 10 litrů, v šedé barvě. Navíc ji měli v Armed Pardubice, zajel jsem tam, prohlédl a koupil, nebylo co řešit. Taška se při dovolené osvědčila na jedničku, na těle sedí lépe než cokoliv, co mám, dokonce se mnou absolvovala dvouhodinovou svižnou jízdu na čtyřkolce po poušti, většinou v horším terénu ve stupačkách. Ani se nehnula a co víc, ani jsem o ní na zádech nevěděl. Podle fotek jsem měl trochu výhrady k vnitřnímu uspořádání, to se ale v praxi ukázalo jako téměř dokonalé. Výhrady? Žádné. Vlastně jen pocit - tím, že jsem od Maxpedition zvyklý na taktické tašky z tuhých látek s vysokou gramáží a bytelnými zipy, říkám si, že tohle nemůže vydržet hrubší zacházení. Na druhou stranu, tohle je sice civilnější verze, ale za zipy nervu jako smyslů zbavený a je to stále Maxpedition, tak snad vydrží. Zatím mohu tašku jen doporučit, vejde se do ní spousta věcí a jak jsem už psal, skvěle sedí na zádech. 

Screenshot_20221014_195834_com.android.chrome~01.jpg

Musím se přidat. Řada Entity je opravdu povedená. Taška vypadá hodně dobře (kouknul jsem i na videa). Přeji, ať slouží a dělá radost. Řada Entity je v reálu mnohem lépší než na fotkách. V létě jsem byl v Armedu v Pze vybírat batoh a objevil jsem tam Entity Laptop™, 23 L, Maxpedition. Moc se mi líbil jak po vzhledový stránce, tak i uspořádáním a do budoucna o něm uvažuji. Materiál sice nevypadá proti jiným řadám tak odolně, ale věřím, že něco vydrží. Obecně mám Maxpedition rád. Nedávno jsem pořídíl slinger AGR GridFlux™ v2.0 Sling Pack. Původně jsem takovou brašnu (batoh) přes jedno rameno ani nechtěl, ale tohle je za mne fakt pecka. Po čtvrt roce nošení jsem zatím neobjevil žádnou zásadní chybu. Boční uspořádání, nošení a otvírání je návykový. Tahám ho každý den a je super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 972
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V 14. 11. 2022 v 18:33, Danny35 napsal:

Musím se přidat. Řada Entity je opravdu povedená. Taška vypadá hodně dobře (kouknul jsem i na videa). Přeji, ať slouží a dělá radost. Řada Entity je v reálu mnohem lépší než na fotkách. V létě jsem byl v Armedu v Pze vybírat batoh a objevil jsem tam Entity Laptop™, 23 L, Maxpedition. Moc se mi líbil jak po vzhledový stránce, tak i uspořádáním a do budoucna o něm uvažuji. Materiál sice nevypadá proti jiným řadám tak odolně, ale věřím, že něco vydrží. Obecně mám Maxpedition rád. Nedávno jsem pořídíl slinger AGR GridFlux™ v2.0 Sling Pack. Původně jsem takovou brašnu (batoh) přes jedno rameno ani nechtěl, ale tohle je za mne fakt pecka. Po čtvrt roce nošení jsem zatím neobjevil žádnou zásadní chybu. Boční uspořádání, nošení a otvírání je návykový. Tahám ho každý den a je super.

S taškou jsem minulý týden absolvoval i 2 kratší cesty na různých motocyklech, jeden z nich silný naháč. Ani při vyšších rychlostech se taška ani nehnula a vlastně jsem o ní na zádech ani nevěděl. Popravdě jsem ani netušil jak skvěle může sedět taška přes rameno. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mel si ji nejak naplnenou? Kdybych ji vzal (coz neplanuji tedy), tak mi nerikej ze kdyz do ni narvu svacinu, termosku s kafem + vodu .. ze mi to v zatackach a naklonech nebude sjizdet do boku, zvlast kdyz jezdis svizneji a naklanis se do zatacek az treba k zrcatkum. Teziste mas jednu zatacku vejs a druhou zatacku niz. Neni moc zpusob jak to chytit fest, leda ze bys na to pridelal hrebiky a zapichal si to do bundy. :D Me to stve i na batohu kolikrat i kdyz mas tu presku mezi jednim a druhym popruhem, spodek batohu stale obcas nekam uhne. A pak z toho jeste dostavas mouchy ... meh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 11. 2022 v 12:09, zceyee napsal:

Mel si ji nejak naplnenou? Kdybych ji vzal (coz neplanuji tedy), tak mi nerikej ze kdyz do ni narvu svacinu, termosku s kafem + vodu .. ze mi to v zatackach a naklonech nebude sjizdet do boku, zvlast kdyz jezdis svizneji a naklanis se do zatacek az treba k zrcatkum. Teziste mas jednu zatacku vejs a druhou zatacku niz. Neni moc zpusob jak to chytit fest, leda ze bys na to pridelal hrebiky a zapichal si to do bundy. :D Me to stve i na batohu kolikrat i kdyz mas tu presku mezi jednim a druhym popruhem, spodek batohu stale obcas nekam uhne. A pak z toho jeste dostavas mouchy ... meh.

Neměl, jel jsem na STK, tak jen papíry, peněženku, cigára, multitool, kapesníčky, blok a tužku. Ono je nesmysl s takovou taškou záměrně jezdit na motorce, tohle byla improvizace, protože ty motorky nemají kufr a řekl jsem si, že těch 40 km vydržím. Nakonec to bylo příjemné překvapení. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ivane, já si tenhle sling bag koupil na misi a chodil s ním spokojeně dva roky. Pak jsem si z řady Entity nechal poslat Sling bag 16 l a od té doby je všude se mnou. Ta desítka je super, když má člověk tablet, nebo jen menší hromadu drobností. A souhlasím s tebou, je pohodlný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad sling bag: koupil jsem tenhle a max spokojenost

https://www.aersf.com/travel-sling-2-black

Materiál balisticky nylon - v podstatě to vypadá pořád jako nové, ikdyz to přijde bahnem, pískem, městem 🙂 k tomu japonské zipy, které jsou pocitově výborné. Mam to hlavně na dovolené.

Koupil jsem k tomu také: https://www.aersf.com/tech-folio-13-black

Což je do města úplně super, papíry / tablet

Na živo oboje vypadá o mnoho lépe než na fotkách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, ThomasB napsal:

A nebyl by tip na nějaký slušnější batoh do kanceláře? Nee úplně sportovní a s kapsou na laptop…koukal jsem třeba na victorinox. Máte někdo zkušenosti?

Tak ona se slova "batoh" a "kancelář" málokdy potkávala v jedné větě, ale svět se mění. Normálně nosím do kanclu koženou crossbody tašku, která vypadá neformálně, ale je i elegantní (koneckonců je od firmy Elega). Na jednání aktovku, také kůže. Ale do kanclu jsem si vzal už párkrát právě tašku Entity, která mi přijde dostatečně civilní, vypadá jednoduše, žádná taktická nebo outdoorová cingrlátka a určitě nevypadá levně. Ale myslím, že v kancltřídě je nabídka hrozně široká. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 57 minutami, TomTomTom napsal:

Co to je za model?

Baterka Fenix E01 V2.0

https://www.ccbstores.cz/baterka-fenix-e01-v2-0-cerna/

tady jsem kupoval za čtyři kila , počta zdarma , poměr cena výkon 👍. Ještě si teď ,k ale "musím" pořídit tu Fenix karabinku 🤯😉.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@marnejetoDobrej tip a fakt mají i u takhle levných položek poštu zdarma. Ještě jsem váhal na touhle https://www.ccbstores.cz/ledlenser-k4r/, ale nakonec jsem vzal tu Fenix.

Jinak osobně mám už delší dobu tuhle (samozřejmě taky díky zdejšímu tipu) a nedám na ni dopustit

https://www.ccbstores.cz/nabijeci-baterka-fenix-e03r/

Btw jak se občas kritizuje, že se ten hliník brzo ošoupává, tak mně se ta získaná patina naopak líbí.

 

Upraveno uživatelem warann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

https://www.svitilny.eu/nabijeci-baterka-olight-i1r-2-eos/prod_1111.html?gclid=CjwKCAiAyfybBhBKEiwAgtB7fgLKCdgfxbvI4F1rCieCOAm79xtu2ZBe1KnN0VbkpWoMLwA_Vm-KjBoC-wIQAvD_BwE

mám tuhle. Rozhodoval sem se mezi těma dvěma a tahle u mě vyhrála a sem max spokojenej. Má lepší nabíjení, nemá tam nějakej gumovej špunt, kterej se časem oběhá a pak možná urve jako všechno na tenhle způsob, tady to je pod na závitem s těsněním. Kupoval jsem i manželce na klíče vod auta a taky spokojenost to ovládání je jednoduše geniální a i dobře utěsněný. Měl bys koupit ještě tuhle :default_smile:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...