Přejít na obsah

Budík - oprava kotvy


Doporučené příspěvky

Ahoj pánové, v rámci zdokonalování se a rozšiřování obzorů jsem se pustil do opravy vraku budíku. 
Kolíky kotvy jsou zohýbané a dost vychozené, je potřeba je vyměnit. Mají průměr 0,4mm. 
Prosím o radu, jak to udělat alespoň trochu řemeslně správně, abych to moc nezprasil. Nýtovačku nemám, budu muset nějak improvizovat. Pokud máte i rady, jak jejich polohu naladit, aby krok chodil hladce, případně jestli nějak přerušovat zuby krokového kola... Prostě budu rád za cokoli. 
Díky za rady, pro názornost pár obrázků. 

44AF37C1-28CB-45A3-96FC-2859637FD160.jpeg

0C225E61-E0D2-4A8E-ADEC-05B2B4212354.jpeg

FAD100B7-5B8C-4E8A-A80D-FE7493A47515.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obávám se, že jehlu 0,4mm neseženu, leda bych se prohlédl na neurochirurgii. A silnější jehlu nevím jak by sbrousil na požadovaný průměr. 
taky si myslím, že jehla je sice pěkné tvrdá, ale asi bude potřeba ty kolíky doohýbat tak, aby celý krok šel naladit. Asi zkusím jít cestou pružinového drátu. 
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jehla nebo spendlik, tloustku az tak moc neres - vem neco, co je tomu nejblize, fungovat to bude...

stahovat tloustku tech koliku je zbytecna prace, nehlede na to, ze ztencit jehlu se ti adi urcite nepodari...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Chlapi. Nemůžu si pomoct a musím opravu kotvy, do budíka B-90  nebo (EX)    uvést na pravou míru.  

Takže jehla ani špendlík, se nepoužívá a je to prasečina.

Má to tyto důvody. Jehla na  šití je tvrdá a nemá dobrý povrch . ( A letování je taky prasečina,  snad jenom v nouzi. ale je to prasečina 👇)

  Jehla se používá na výměnu cévek pastorků, do švarcvaldek a škotských hodin,  kde má své opodstatnění .

Špendlíky jsou  zase  moc měkké.  Používá se  ocelová struna, lze jí sehnat na internetu, nebo  strunu na kytaru a tak. Je tvrdostí  něco mezi  jehlou a špendlíkem. Dá se i trochu ohnout.

A dá se i v mezích  zbrousit  brouskem  na daný těsný   průměr a  to platí  i o jehle.

Na průměru struny záleží.  Když použiješ tlustou  0,45  a víc když máš 0,4 mm  nebude Ti procházet dobře kotva,  vůči krokovému kolu .

Najdi si na internetu  kolíčkový krok  a jeho seřízení.

Nebo Ti to nakreslím .

Jinak zuby krokového kola se nebrousí . jediná vyjímka snad existuje, když jsou viditelně sjeté zuby na špičkách  a nemáš kolo náhradní.

A krok u tohoto  budíka,  se neseřizuje ohýbáním kolíků kotvy, ale  mústkem kotvy,  který je na to přizpůsoben.  Samozřejmě  s tím nemůžeš hýbat pořád sem a tam.

Pak by Ti mohl taky upadnout. 

 

Tak ať se Ti zadaří  J.

 

   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky Jiří za info. Rozhodně nechci hodinařinu prasit, proto se tu ptám a jsem moc rád, že dostávám rady. Díky. Na pájení jsem se nechystal a strunu jsem chtél použít. 🙂 sice mám o fous silnější, ale asi jsem schopný ji v dremelu sbrousit. 
k tomu ohýbání kolíčku mě vedlo to, že jak byly kolíky ožužlané a podbroušené, tak byly ohnuté. Ano, místo na nastavení na můstku kotvy jsem asi našel, jen to musím prozkoumat, abych věděl, co vlastně dělám. 
díky za rady a rád uvítám jakékoli další

t. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj   tady si můžeš stáhnout literaturu,   tedy hodinové stroje I        https://forum.chronomag.cz/forum/38-soubory-ke-stažení/      případně mi pak když nebudeš něčemu rozumět, napiš  mi sz nebo email  .

Upraveno uživatelem Jiří9
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...