Jump to content

Recommended Posts

Milí členové fóra,
 
možná jste si všimli naší iniciativy putovních hodinek. Celkem bylo doposavad na fóru v oběhu 5 kusů (Davosa, Traser, Junkers a právě probíhající Bulova a Junghans) a tento počet budeme do budoucna rozšiřovat (už jsou připraveny další 2 adepti). Teď bych ale rád využil možnosti fóra (děkuji Berte!) a splnil jednu příjemnou povinnost v závěru putovní hodinek. A to sice spustil dražbu o tyto putovní hodinky a vše co s nimi cestovalo (deník, krabička a pár dárkových předmětů). 
 
Co se draží
Putovní hodinky Junkers 6060-5 v původních hodnotě 13990 Kč. Hodinky jsou ve stavu nošených, ale s žádnými vadami na kráse. Hodinky stále drží skvělou přesnost 2sec / den. 
Teď se po 2,5 letech opět vydávají na cestu ke svému novému majiteli, který je může získat v této dobročinné dražbě. Snad poslední poznatek, na hodinky poskytneme za Helveti.cz: záruku 5 let.

putovni-hodinky-junkers.thumb.jpg.82d7c8dec73e720f74b00bce2b47085e.jpg

Systém dražby
Aukce končí ve středu 14. července 2020 ve 20:00. Pokud někdo přihodí v čase 19:50 a dále, čas skončení aukce se posune o dvě minuty. Tzn. příhoz na 10 000 Kč v 19:55 znamená, že aukce bude končit ve 20:02 a příhoz ve 20:01 na 11 000 Kč posune konec na 20:03. Systém příhozů je velmi jednoduchý. Každý do svého příspěvku napíše cenu, která bude vyšší, než cena v posledním příspěvku. Znamená to tedy, že poslední příspěvek by měl vždy ukazovat aktuální cenu hodinek v aukci. Vyvolávací cena a minimální výše příhozu je 500,- Kč.
* Za inspiraci pravidly dražby děkuji členu jacob.
 
Jak budou peníze pomáhat?
Celkový výdělek dražby půjde na účet nadace VITA ET FUTURA, oddělení neonatologie v pražském Apolináři. Věřím, že tak hodinky udělají ještě jednou velkou radost a dobrou službu. A to jak novému majiteli, tak oddělení pro ty nejmenší bojovníky, kteří se při narození doslova perou o život. Peníze by měly poskytnou možnost nákupu nového vybavení, zpříjemnit těžké chvíle rodičům, personálu a hlavně v záchraně těch nejmenších. Více o činnosti nadace a neonatologického oddělení se dočtete zde.
 
 
Přispět můžete i pár desítek korun
Ti, kteří se nechtějí účastnit dražby, ale rádi by přispěli na tuto nadaci, tak můžou učinit na účet VITA ET FUTURA 107-6501340297 / 0100 nebo na náš transparentní FOND Helveti.cz 2001657652 / 2010. Veškeré vybrané prostředky pak hromadně přepošleme na účet nadace. 
 
Pro snadnou platbu jsem vytvořil QR kód.

 


post-21335-0-01392300-1562769212_thumb.png
 
Kde jste projekt putovních hodinek mohli sledovat
Projekt putovní hodinky Junkers jste mohli sledovat na sociálních sítích a na našem blogu.
Hlavní však bylo zdejší vlákno, kde se vše domlouvalo a sdílely se dojmy s fotkami.

Mockrát děkuji všem zúčastněným, Chronomagu a mým kolegům z Helveti.cz, kteří mi s projektem pomáhali.


Za sdílení mezi jednotlivé členy fóra nebo i mimo něj budu rád. 

Snad se dobrá věc podaří. 

Za Helveti.cz, Jirka Štencek

 

putovni-hodinky-junkers-helveti-03-1.thumb.jpg.5323d022c9c8dd1806a6867eda20c8e8.jpgputovni-hodinky-junkers-helveti-02-1.thumb.jpg.6c44fc51b9b941631eb548877ce0a3a2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Příhoz od místního člena Eddy na 9000 Kč.

Moc děkuji. 
PS: Čím to, že nemůže reagovat na tohle téma? Nedostatkem příspěvků?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do konce dražby zbývá ještě 5 dní. Za každý váš příhoz budu moc rád, ale zároveň chci říct, že i aktuální částka je naprosto úžasná a udělá opravdu hodně radosti na správném místě!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posledni dva dny od moznosti zakoupit a/nebo prispet na dobrou vec. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Děkuji mockrát za příspěvek 500 Kč místnímu členovi xvoloda na náš transparentní účet! Bude posláno společně s vydraženou částkou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Příhoz přímo z prodejny Helveti od pana Nistlera, aktuální cena je 11 000 Kč!

Případní zájemci mají ještě několik hodin do konce aukce 🙂

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mockrat dekujeme vsem prihazujicim. 
Nejvyssi prihoz cini 11tis Kc, za ktere dostane dobrodinec putovni hodinky Junkers s cestovnim denikem, pouzdrem a dalsimi predmety od nas z Helveti. 
 

Penize pak poputuji na nadaci Vita et Futura (neonatologie v Apolinari). 
 

Jeste jednou, diky moc vsem!

Jirka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hodinky Junkers už má nový majitel, peníze už jsou na cestě do Apolináře (viz transparentní účet) a budeme tak pouze čekat na zprávu, jaké konkrétní dobro tyto peníze dokáží vykonat. 

Díky všem a hlavně zdraví!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tentokrát to trošku déle trvalo, ale s aktuální situací v nemocnicích je to více než pochopitelné. Přináším tak zprávu, co se za vybraný obnos 11500 Kč nakoupilo a kde to pomůže. 

Ještě jednou díky všem!

 

Za výsledných 11500 Kč se nakoupily potřeby neonatologického oddělení:

  • Hliníkové redukce do ohřívaček lahví mateřského mléka.

Zpráva od vrchní sestry z Apolináře:

Vážený pane Štencku,
omlouvám se za časovou prodlevu, letos nějak nic není standardní.Za obnos z dražby hodinek, kterým jste přispěl na naší nadaci, jsme pořídili hliníkové redukce do ohřívaček lahví mateřského mléka. Ohřívače lahví slouží na jednotce intenzivní péče a na intermediárních odděleních pro ohřev mateřského mléka technikou suchého ohřevu. Suchý ohřev oproti ohřevu ve vodní lázni eliminuje riziko kontaminace. Hygiena je při manipulaci se stravou pro novorozence tou nejvyšší prioritou. Standardně jsou ohřívačky vyráběné pro ohřev v kojeneckých lahvičkách, avšak pomocí hliníkových redukcí můžeme v ohřívačkách připravovat mléko i ve stříkačkách pro velmi nedonošené děti, které neumí sát, nekrmí se z lahvičky, ale pomocí žaludeční sondy.

Velmi děkujeme a vážíme si vaší podpory, která každoročně přichází a pomáhá přesně na míru tam, kde je to zapotřebí.

S pozdravem a přáním pevného zdraví, které nám nyní chybí nejvíce
Bc. Michaela Kolářová, MBA – vrchní sestra 
Neonatologické oddělení Gynekologicko-porodnické kliniky

Celý článek: https://blog.helveti.cz/drazba-putovnich-hodinek-junkers/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

×
×
  • Create New...