Přejít na obsah

Apple a únik dat


Tomas8

Doporučené příspěvky

Ahoj všem,

iDevices používám už asi 10 let, nikdy jsem se v nich moc nešťoural a považoval je za bezpečné. iCloud nepoužívám, bankovní aplikace také ne, nechovám se na netu nijak rizikově (kromě toho, že jsem začal chodit sem na fórum, což mě stálo už hooodně peněz) 🙂 Ale dost legrace

Nedávno jsme se mrknul do záložky u iPhone na Hesla a účty. Tam bylo vše v pořádku. Ale pak jsem se kouknul na Hesla a účty v iPadu a tam k mému překvapení bylo asi 30 přihlašovacích účtů včetně hesel někoho úplně cizího, s kým jsem si nikdy nepsal, neznám ho a ani jsme spolu nikdy nic nesdíleli. A ta hesla normálně fungují - Aliexpress, fitcentrum, lístky do kina.... takže by nic nebránilo to zneužít. Napsal jsem to tomu klukovi mail a doporučil, ať si všechna hesla změní. V podstatě teď mám tímto způsobem jeho datum narození, adresu, telefon, číslo karty,  a já nevím k čemu všemu by se ještě dalo dostat.

Ale co když mám někdo jiný úplně stejně MOJE přihlašovací údaje a nebude takový Mirek Dušín?

jen bych dodal, že mám na všech svých iDevices také firemní mail, takže je to zabezpečeno jako čert - různá hesla, atd.

Máte s něčím podobným zkušenost? Co s tím? kontaktovat Apple? napsat dopis Steveu Jobsovi?

dík za vaše zkušenosti

T.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Tomas8 Že někdo nějakou značku používá 10 let ještě neznamená že rozumí tomu jak funguje - stačí se podívat co za vylomeniny páchají každý den dlouholetí okýnkáři (s tím rozdílem že tam často ani nemůžou jinak), než začneš šířit podobné haoxy. 

Nic samozřejmě není nemožné, ale teorie o průniku zlobivé aplikace do klíčenky IMHO patří spíš do kategorie "jailbreak Mossadem / Čínskou tajnou službou přes cinknutou nabíječku". V podobných situacích radši nejdřív zavzpomínej kdo všechno (manželka, dětičky...) má přístup k Tvému účtu, hlavně na počítačích a jiných krabkách s "automatickým přihlašováním". A jestli ten "maník z fitka" pocházel odsud, tak jestli některá z Tvých starších iVěcí neskončila NEVYMAZANÁ v nějakém bazaru/servisu, odkud se v rámci "recyklace/refurbishingu" mohla klidně netknutá dostat dál - spoustě týpků dnes bohatě stačí trefit PIN a používat bazarový mobil/tablet/macbook tak jak je, aniž by řešili nějaké účty a aplikace. Pohádky o ukrutném firemním zabezpečení si nech pro mou babičku - znám akademiky s titulama delšíma než jméno, co po zneplatnění 4-znakového hesla a PINu 1234 lamentovali že nová hesla (která si "operativně" poznamenali na skleněnou zadní stranu fixem) se jim pod obalem na dovolené rozmazaly, takže teď nevědí co zadat do iCloudu a při přihlašování do počítače (protože je nenapadlo nic pitomějšího než obojí zadat stejné)... 🤬

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teda pánové, takhle "vysokou" úroveň debaty jsem na tomto fóru fakt nečekal. Skoro jak debata pod článkem z Blesku...

- to, že Steve jobs zemřel jsem samozřejmě registroval. Něco jako smysl pro nadsázku se zde asi nepěstuje... no nic. 

- to, že používám Apple 10 let nemá neznamenat, že jsem zkušený Jablíčkář. Ani to netvrdím, ani si to nemyslím. Píšu, že jsem se v těch věcech moc nešťoural. 10 let má odkazovat na dlouhodobou bezproblémovost

- k mým zařízením samozřejmě nemá přístup nikdo jiný - ani manželka, ani děti. Mají své Apple ID a svoje zařízení. Nikdy jsem nic takového neprodal ani nekoupil z druhé ruky.

- neboj, jméno mám delší než titul, ale hesla používám normální přiměřené důležitosti - 8 znaků, velká, malá písmena, znaky

- a o jakém hoaxu tu mluvíte? Já jsem jen pospal to, co mám skutečně ve svém iPadu a ptám se po příčinách. Pokud umíte poradit nebo máte nějakou zkušenost s něčím podobným, budu rád za info a konstruktivní debatu.

Ale hodinkové fórum asi má být o hodinkách a elektroniku jsem sem neměl tahat. Zřejmě moje chyba 😞

Jinak díky za tip na CSIRT. neznal jsem a asi to využiju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...