Jump to content

Hodinky s funkcí plaveckých tréninků


Piplík

Recommended Posts

Ahoj. Potřeboval bych poradit a vámi doporučit sportovní hodinky s funkcí měření časů a naplavaných kilometrů jak v bazénu, tak na volné vodě, s měřením typové frekvence atd... - tzn. nějaký plavecký sportester. Moc nechci garminy. Máte nějaké tipy? Poradíte mi? Díky.

Link to comment
Share on other sites

Guest Ondra

Nemam to zmereno presne, ale pouzivam je hlavne na hodinovy beh 2-3 tydne a odhadem je dobijim jednou za 3-4 tydny. Pricemz pri tom behu mam nastavene mereni gps polohy na kazdou vterinu. Vydrz baterky je jejich velkou prednosti.

Link to comment
Share on other sites

Ondra - já měl Suunto Spartan Sport Wrist HR a při každodenním nošení vydržely cca 10 dnů, podobně jako Garminy. I výdrž s GPS byla podobná (od cca 10 hodin při maximální přesnosti až po několik desítek hodin), dost záleželo na nastavené přesnosti měření a dalších věcech. Na to, že má Suunta měla dotykový displej, vydržela dost dlouho, oni Finové si nebezpečí velkého dotykového displeje byli vědomi a systém úspory energie měli promakaný (uspání, zhaslý displej, probuzení při pohybu atd). Ale k otázce - předpokládám dobře, že Tebou uváděný interval nabíjení (3-4 týdny) platí v situaci, kdy hodinky používáš 3x týdně na hodinový běh, ale jinak je nenosíš a leží na poličce? To by korespondovalo se mnou, když už jsem je později nenosil, tak jsem je položil do vitríny a nabil je jednou za pár měsíců.  

Suunta mi výborně seděla na ruce, Garmiňáci sice nesouhlasí, ale skvěle mi vyhovoval dotykový displej, jednoduché prostředí, intuitivní ovládání, ty hodinky neměly chybu a ano, často jsem s nimi i plaval, byť aktivitu plavání jsem neměřil. Dal jsem je pryč jen proto, že neměly barometr (dnešní modely ho už mají) a protože jsem chtěl hodinky používat i při létání, vyměnil jsem je nakonec za speciální letecké Garmin D2 Charlie. No a když už jsem měl Garminy a mohl srovnávat (měl jsem delší dobu oboje, Suunta jsem stále používal na sport), v té době jsem zjistil, že Garmin  má o dost příjemnější konektivitu hodinek s mobilem, resp. příslušnou mobilní aplikaci (Garmin=Connect, Suunto=Movescount). U Garminu vlastně nepotřebuji počítač, v hodinkách lze nastavit vše a co ne, tak v Connectu. Suunto v tom bylo mnohem víc závislé na připojení k počítači. Ale je to už 2 roky zpátky a je možné, že v tom nastal pokrok. Nicméně když si na to člověk zvyknul (a zase tak často se připojovat k počítači nemuselo), přišly mi Suunta na sport (včetně plavání) lepší než Garminy. 

F5.jpg

R10-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...