Přejít na obsah

Upgrade ETA 2824/2836 na Powermatic 80?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 163
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Návštěvník Ondra
před 1 minutou, ONYX servis hodinek napsal:

Ještě záleží na Radkovi jestli do toho půjde.....

Vzhledem k tomu, ze to tu cele inicival, byl byl 🤪, kdy tuhle velkorysou nabidku nevyuzil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ONYX servis hodinek Díky za nabídku (a beru zpět své rýpání) - jak se někde vyskytne vhodný "dárce orgánů" (nebo orgán samotný - ideálně chronometr s křemíkovým vláskem, "Day" nebo "Day/Date" pak určí příjemce) za rozumnou cenu, rád tu srandu materiálně+finančně zasponzoruju - furt to bude levnější než třeba "ztráta resale value odloupnutím kyklopa z nových rolád" :speak_cool:

Jinak oba výše zmíněné kousky se starší Etou nejsou co se přesnosti týče žádný zázrak (jeden se o 12-15 sekund denně zpožďuje a druhý předbíhá), takže by stejně časem zasloužily k hodináři. A i kdyby se měl ten experiment prohlásit za "servis výměnou strojku" (vč. pietního odložení staršího kousku - jedno jestli do krabičky na náhradní díly, zástavbu do dárce a nebo návrat zpět), nešlo by o žádný vandalismus :cool02:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pani, dakujem za zaujimavu diskusiu. Neviem sa dockat, ako to dopadne.... Tesim sa na vysledok :)

 

V 13. 7. 2020 v 6:20, ONYX servis hodinek napsal:

Dal jsem k dobru příběh, který má odvyprávěl šéf technické podpory Omega. Nic víc za tím nehledej.... To, že je plastový krok k ničemu, to je snad každému tady jasný, a že je jedno v jakém je to stroji to snad taky. 

 

Viem, ze to do tohto vlakna asi nepatri, ale neda mi nespytat sa: Mal si moznost diskutovat aj na temu novych koaxialnych kalibrov 8800, 8900, 8500? Vyjadril sa sef technickej podpory aj k nim? Mozno tieto kalibre povazovat za kus poctivej hodinarciny, alebo aj tu sa prejavili "moderne" sekanie nakladov? Vdaka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, Radek124 napsal:

@ONYX servis hodinek Díky za nabídku (a beru zpět své rýpání) - jak se někde vyskytne vhodný "dárce orgánů" (nebo orgán samotný - ideálně chronometr s křemíkovým vláskem, "Day" nebo "Day/Date" pak určí příjemce) za rozumnou cenu, rád tu srandu materiálně+finančně zasponzoruju - furt to bude levnější než třeba "ztráta resale value odloupnutím kyklopa z nových rolád" :speak_cool:

Jinak oba výše zmíněné kousky se starší Etou nejsou co se přesnosti týče žádný zázrak (jeden se o 12-15 sekund denně zpožďuje a druhý předbíhá), takže by stejně časem zasloužily k hodináři. A i kdyby se měl ten experiment prohlásit za "servis výměnou strojku" (vč. pietního odložení staršího kousku - jedno jestli do krabičky na náhradní díly, zástavbu do dárce a nebo návrat zpět), nešlo by o žádný vandalismus :cool02:

Radku výborně,

začnu hned od podlahy, můžu mít zbrusu nový powermatic 80 z tohoto modelu za cenu do 5000,- Kč. Ke křemíku a nebo chronometru se bohužel nedostanu. Případně vytipuj jakékoliv jiné Tissot s powermatic i více modelů a já se mrknu za kolik by se mašina dala sehnat. 

Jak to dáme do kupy a budeme mít vše potřebné, tak tě velice rád přivítám u nás na servisu a zkusíme to překopat. Bude zábava a i sám jsem zvědavý jestli to bude možné. 

Záleží to na spoustě faktorů. Průměr stroje, výška stroje, výška vyústění natahovací hřídele, průměry nábojů ruček, umístění nožek číselníku. Náboje ruček dokáži upravit do jisté míry, nožky číselníku převrtat, vymezovací vložku taktéž upravit, ale jenom zvětšením vnitřního a zmenšením vnějšího průměru. Jediné co by bylo absolutně neřešitelné je výška vyústění natahovací hřídele.

Tak si budeme držet palce, aby to vše dobře dopadlo....😊 

Jo a co si to psal o té lupě na Rolex? Umím nalepit novou safírovou......Cena určitě do 1000,-

 

RK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, miguel napsal:

Pani, dakujem za zaujimavu diskusiu. Neviem sa dockat, ako to dopadne.... Tesim sa na vysledok :)

 

Viem, ze to do tohto vlakna asi nepatri, ale neda mi nespytat sa: Mal si moznost diskutovat aj na temu novych koaxialnych kalibrov 8800, 8900, 8500? Vyjadril sa sef technickej podpory aj k nim? Mozno tieto kalibre povazovat za kus poctivej hodinarciny, alebo aj tu sa prejavili "moderne" sekanie nakladov? Vdaka

Ahoj Miguel,

nejenom to, ale v rámci pobytu v Omega jsem já i kolega absolvovali celodenní školení na co-axial i s lehkou rozborkou historie a praktickým cvičením. Postoj Omegy je asi pořád stejný, Typ co-axial A byl v podstatě prototypem a pustili ho do oběhu pouhých 2000 ks. Má jisté problémy a dá se upgradovat, ale Omega nedoporučuje z hlediska sběratelské hodnoty. B a C je pak z pohledu Omegy vychytaný a bezproblémový. Mazání tohoto kroku je asi 10 krát složitější než klasiky. 

Stroje 8800, 8500, 8900 jsou podle mě fakt super a Omega se s nimi opravdu chlubí. Stačí se podívat na fotky, jen to jak vypadají je prostě nádhera. Po hodinářský stránce je to to samé. 

Zatím Omegy sám nemám, ale do budoucna přesně vím jaký si koupím a nebo spíš s jakým strojem si koupím......

 

RK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je uz to trochu unos tematu, takze sorry, ale skvely prispevky od Onyx me nuti potvrdit jeho slova.
Jsem hodinar amater, ale mam ve sbirce dost ruznych Omeg, takze jen doplnim zajimavost, ze prvni coaxial napr 2403A jede jeste na 28800 bph...mam to treba v Raimasterech. A potvrzuju ze uz je to dneska rarita a osobne zadny problemy jsem s nima nepozoroval, jdou paradne. VArianty B,C jsou nejbeznejsi, pak dale je cenena varianta D, ktera uz ma nektere feature z inhouse 8xxxx.
Tyto nove stroje rady 8xxxx a 9xxxx jsou rozhodne technicky top, o tom zadna. Co me mrzi je jejich velikost a tim padem mohutnejsi pouzdra, ale to je dan za poradnou masinu pod kapotou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolím si návrat k původnímu "low-cost" tématu - u kterého bohužel o 29mm strojky v novodobých 43mm+ pouzdrech taky není nouze... ;)

Pokud je Rudolfem zmiňovaná cena samotného hardware s klasickým krokem realistická, není důvod váhat - i kdyby se to mělo v první fázi jen bez úprav přeskládat a v případě potíží mi napařit penále za "roll-back" a vymejšlení ptákovin. Z předchozího příspěvku možná vypadnul link u "tohoto modelu", takže není jasné jestli jde o "day" a nebo "day-date" strojek (ty dva se při nevhodné záměně navenek liší právě tou délkou osky)? 

  • K "okamžité dispozici" mám notně vyzářené Traser Classic Automatic Pro (ve kterých by měla být 2824-2 elaboré - když už půjdou dolů ručky i ciferník, bylo by fajn vzít to zgruntu i s výměnou GTLS za čerstvé).
    msg-18308-0-20744700-1533560870_thumb.jpg
  • Pro Day-Date variantu bych pak mohl poskytnout zánovní Fortis Nocturnal (2836-2, ze které by se ale asi musel zrecyklovat věnec se dny v týdnu, aby kvůli okýnku na druhé straně nebyly vzhůru nohama)
    IMG_3778.jpg.d2ba0289a599660f2a459361b90e6701.jpg

Pro případ že by něco nevyšlo (a původní železo muselo zpátky) bych byl samozřejmě rád, kdyby se vše obešlo bez nějakého výrazného zakracování/provrtávání/tmelení - ale tyhle detaily už bychom domluvili osobně B)

Osobně bych to považoval za zajímavé technologické oživení "zastaralých kousků", nemluvě mém o letitém předsevzetí "nekupovat už nic tikajícího s rezervou chodu pod 70 hodin", které jsem letos zase nedodržel... 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fajn Radku,

stroje tedy objednávám s tím, že pokud to nedopadne, tak si stroje ponechám na servisní účely. Vzhledem k zajímavosti tohoto pokusu, považuj za samozřejmost veškerou práci ( zábavu ) bez jakékoliv úhrady a stroj za cenu, co ho koupím ( samozřejmě jen v případě, že se to podaří ). S tímto musíš souhlasit, jinak do toho nejdu! 😊

Na to tritium se podívám, kde ho vzít a co to bude stát.....na servisu ho nemáme.

Ty stroje počítej, že bude trvat cca 1 měsíc možná i více, jde to z venku..... tak doufám, že to vydržíš......

Ruda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vydržať @orol, v novodobé švýcarské hodinařině není nic na počkání :speak_cool:

Taky jsem zvědavý jak se Rudolfovi zadaří - aspoň bude do budoucna jasno ohledně reálné zaměnitelnosti a na kolik se to vůbec v tuzemských podmínkách vyplatí. A nemusí to být jenom takhle "z plezíru", ale klidně i jako alternativa v situacích kdy by se strojek musel měnit tak jako tak (co já vím, třeba kvůli netěsnosti a následné korozi).

PS: Ohledně možných dyšputací ohledně "trhanějšího" chodu vteřinové ručičky mám jako etalon plynulosti GS se SpringDrive - a proti nim se i Hi-Beat cuká jako Quartz 🧐

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Ahoj,

 

po dlouhé době se vracím k tomuto tématu. Bylo zde něco domluveno a já jsem něco slíbil. Bohužel jsem celou dobu čekal na dodávku strojů ze zahraničí a když mi konečně přišly, tak jsem zjistil, že nepřišel Powermatic ale klasika Eta 2824. Velmi zajímavé několikrát jsem na to apeloval a upozorňoval jsem dodavatele, aby se toto nestalo. Je to k smíchu.

Na základě toho jsem hned Powermatic objednal od zaručeného zdroje.

Takže se omlouvám, ale celá akce se tímto posouvá na prozatím dobu neurčitou. Ozvu se hned jak se mi podaří tyto stroje zajistit.

Děkuji všem za pochopení a především tobě Radku.

Rudolf.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pohodě Rudo - však jsme domluvení že až bude, tak bude B)

Mimochodem, jak jsem před prázdninami sjížděl zkazky různých zámořských "pokusníků", typicky začínaly právě tím že v první iteraci jim přistál na stole nesprávný strojek (u 2824 a 2836 se liší délka centrální hřídelky - proto jsem si na to rovnou vyhradil obě varianty hodinek). A nebo že to dostal do ruky stařičký čínský (kdo jinej už taky v USA fyzicky pracuje?) hodinář co nerozuměl ani slovo anglicky - no a ten v domění že "stará ETA" má jen klasicky vytáhaný pérovník do ní narouboval nový z Powermaticu a fertig. Což je optikou "budoucnosti a světového míru" vlastně taky pozitivní výsledek, protože i vrstvy těch strojků se zdají být částečně zaměnitelné, asi kvůli inzerované snadnější implementaci starších komplikací a nádstaveb 🤔

Takže teď už vlastně máme povinnou dávku smůly vyčerpanou a čekají nás jen samá pozitiva a sociální jistoty :speak_cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Ondra
V 13. 7. 2020 v 6:36, ONYX servis hodinek napsal:

Zapoměl jsem se zmínit, poslední požadavek na servis Powermatic, máme asi týden starý. Chudák zákazník to zkoušel před tím u značkového servisu a pochodil s cenou 8700,- Kč. My jsme to museli vrátit s tím ať se s investicí smíří, s prochozeným plastovým krokem nic neuděláš.

Přitom servis na 2824 a podobné děláme za 3000,-.

Ja porad nechapu, ze Certina a Tissot pachaji tuto temer ritualni sebevrazdu. Prakticky do vsech novych modelu cpou Powermatic 80, takze kdo o tomhle strojku neco vi, nemuze si hodinky s nim koupit. Leda jako masovku na 5 let, a pak koupit novy. Ale to uz je imho lepsi koupit si nejakej peknej quartz se sutry, ten ma potencial vydrzet desetileti, s minimalnimi investicemi. Nez takovouhle mechaniku, to radsi nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ondro, než se příště pustíš do zbrklých závěrů k tématům ve kterých se evidentně neorientuješ, dočti si prosím aspoň zbytek vlákna... 🤨

Powermatic 80 je pro Swatch Group zásadní a dlouho plánovaný krok pro postupnou "marginalizaci" odběratelů mimo koncern, kteří se nezmůžou na inhouse a díky antimonopolním zákonům měli doteď právo na odběr starší generace kalibrů ETA za regulované ceny. Jakou variantu strojku si zákazník za své prachy odnese domů je samozřejmě na něm, ale degradace "spotřebních" značek jako Tissot a Certina na úroveň (záměrně neservisovatelných) Swatchek je asi to poslední po čem by Hayek toužil - takže u aktuálních modelů se dají předpokládat tiché revize směrem k osvědčeným variantám. Že se nějakému hodinářskému koncernu něco nepodaří hned napoprvé by mohli vyprávět i jiní - svého času třeba Panerai s prvními inhousy, vloni Tudor s GMT kalibry, evergreen jsou ložiska rotoru v Myiotách... Máš-li pocit o nesmrtelnosti u quartzu, zjisti si nejdřív něco o poruchovosti (taky de-facto neservisovatelnosti) křapek s libovolnou Rondou - a pochopíš že i po letech sjíždění Chronomagu toho ještě pořád spoustu nevíš :skull:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra
Před hodinou, Radek124 napsal:

Ondro, než se příště pustíš do zbrklých závěrů k tématům ve kterých se evidentně neorientuješ, dočti si prosím aspoň zbytek vlákna... 🤨

Powermatic 80 je pro Swatch Group zásadní a dlouho plánovaný krok pro postupnou "marginalizaci" odběratelů mimo koncern, kteří se nezmůžou na inhouse a díky antimonopolním zákonům měli doteď právo na odběr starší generace kalibrů ETA za regulované ceny. Jakou variantu strojku si zákazník za své prachy odnese domů je samozřejmě na něm, ale degradace "spotřebních" značek jako Tissot a Certina na úroveň (záměrně neservisovatelných) Swatchek je asi to poslední po čem by Hayek toužil - takže u aktuálních modelů se dají předpokládat tiché revize směrem k osvědčeným variantám. Že se nějakému hodinářskému koncernu něco nepodaří hned napoprvé by mohli vyprávět i jiní - svého času třeba Panerai s prvními inhousy, vloni Tudor s GMT kalibry, evergreen jsou ložiska rotoru v Myiotách... Máš-li pocit o nesmrtelnosti u quartzu, zjisti si nejdřív něco o poruchovosti (taky de-facto neservisovatelnosti) křapek s libovolnou Rondou - a pochopíš že i po letech sjíždění Chronomagu toho ještě pořád spoustu nevíš :skull:

ale ale, sam jenom spekulujes... 

mluvim o tom, ze pokud je v Certinach za dvacku strojek s plastovym dilem, jehoz servis stoji osmicku, tak to je sebevrazda...  pro me je timto tento strojek v Certinach/Tissotu "no go"

zlatej 2824, ale ten uz Certina do novych modelu prakticky nedava

A kdyz jsem psal o lepsim quartzu, rozhodne jsem nemel na mysli low-costovou Rondu... ikdyz i ta da asi vic nez 5 let

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ondro, nutí Tě snad někdo kupovat model s plastovými díly "za dvacku" a servisovat jej "za osmičku"? Nenutí - nemluvě o tom že ve většině nabízených hodinek s Powermatic 80 už plasty nejspíš nebudou, ale to by sis místo citování odpovědi musel přečíst a pochopit víc než 1 příspěvek v 1 vlákně. Čest a sláva lidem jako Ruda z Onyxu, kteří to dokážou.

V rámci Swatch group je logické že od (rozměrově identické) 2824 napříč svými low-end značkami přechází ke generačně novějšímu "inhouse" (ve smyslu že už jej nedodává konkurenci) kalibru, s prodlouženou rezervou chodu a dosažitelnu COSC přesností - stajně jako to dělá Rolex, Ball, Breitling, Panerai, Zenith a další, kteří investovali ranec do vývoje aby nešli do kopru. Jestli se Ti to nelíbí, můžeš zkusit inzerci, doprodej, něco od méně šťastné konkurence (na kterou zbyla Sellita a Myiota) - nebo si jít stěžovat na lampárnu a ušetřit si  offtopic ve vlákně, které se týká zaměnitelnosti strojků

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...