Přejít na obsah

Upgrade ETA 2824/2836 na Powermatic 80?


Doporučené příspěvky

Návštěvník Ondra
před 7 minutami, Radek124 napsal:

....nemluvě o tom že ve většině nabízených hodinek s Powermatic 80 už plasty nejspíš nebudou...

tohle tvrzeni je jen tvuj dojem, nebo pro nej mas nejaky relevantni zdroj?

jinak me nemusis odkazovat do inzerce, ja jsem se svyma hodinkama spokojenej

1FA9C028-D400-4841-9964-3622A23DDC33.jpeg

Upraveno uživatelem Ondra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 163
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Návštěvník Ondra
před 3 minutami, libor2002 napsal:

Hmm, neříkalo se dříve o Co-Axialu něco podobného? Mno, já se tedy jen ptám, když ti tak Tissot a Certiny leží v žaludku. 

Mne nelezi v zaludku ty znacky, dokud pouzivaly dobry strojky, mel jsem je rad. Jenom nejak nechapu, proc kvuli uspore par €, davaji do (jinak zajimavyho) strojku plastovou kotvu. Tohle mi mozek nejak nebere. Protoze uz vidim nadseny zakazniky, kterejm odejdou hodinky po 5 letech, jak si pobezi tu samou znacku koupit znovu, a za 5 let zase... Nejak tohle "kurvitko" nechapu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra
před 26 minutami, libor2002 napsal:

Pokud máš ty "pětiletky" nějak ověřené, že dochází u těch dílů k pravidelnému poškození, budu s tebou souhlasit. Ale teď mě to moc nepřesvědčilo 🤔

Tak o 5 letech pisou kolegove - hodinari a ja nemam duvod jim neverit. Tohle asi pri kazdodennim provozu opravdu o moc vetsi zivotnost mit nemuze. 

A nepokryte priznavam, ze ja bych to v hodinkach nesnesl.

833600DD-38A4-4C0A-A233-1BDE61E08310.jpeg

7322FC1B-991C-4207-BB57-081294A99493.jpeg

D4DA489A-082C-4FA9-A52E-EC151CA91841.jpeg

F38BF50F-9B27-4D59-ABA3-5A66839416C3.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

ty fota jsou fakt hnus......prrrr.

Já bych to taky ve svých hodinkách nesnes. 

Ale, to co tady píší kolegové o tom přirozeném vývoji atd. mají pravdu. Já jsem byl zrovna z těch, který první troubil na poplach, hned jak jsem na něco takového jen pomyslel. Je zapotřebí se na to podívat z vícero úhlu pohledů a hlavně se zamyslet.

A co je nejdůležitější, když kupuješ Tissot, Certinu a pod. , tak si správně vybrat.

Ruda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra
před 59 minutami, ONYX servis hodinek napsal:

Ahoj,

ty fota jsou fakt hnus......prrrr.

Já bych to taky ve svých hodinkách nesnes. 

Ale, to co tady píší kolegové o tom přirozeném vývoji atd. mají pravdu. Já jsem byl zrovna z těch, který první troubil na poplach, hned jak jsem na něco takového jen pomyslel. Je zapotřebí se na to podívat z vícero úhlu pohledů a hlavně se zamyslet.

A co je nejdůležitější, když kupuješ Tissot, Certinu a pod. , tak si správně vybrat.

Ruda.

No Rudo, trochu si sam protirecis, kdyz si prectu tve prispevky v uvodu vlakna, ale necht. 

Nemam nic proti inovaci strojku, naopak. Pisu o plastovych castech strojku hodinek za 20+ tisic. To mi hlava nebere, asi tedy malo premyslim, a divam se na to jen z jednoho uhlu. Ale jsem presvedcenej, ze kdo jednou ztrati zakaznika, jen tezko ho ziskava zpet. 

Moc by me zajimal ten pan, co u vas pozadoval servis strojku Powermatic 80, jestli si z veselou mysli rekne... no co, Certiny/Tissoty po par letech prestaly jit, servis se nevyplati, tak si koupim novy Certiny/Tissoty.

Upraveno uživatelem Ondra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To není protiřečení, všechno je jen o tom že i informace se k člověku dostávají postupně. V tomhle vlákně je máš sesypané chronologicky - a stejně je ti líno přečíst si víc než začátek a radši budeš dál googlovat dávno překonaná tvrzení že "Powermatic 80 = plastová kotva". No nic, přesvědčit lidi že země není placatá taky chvíli trvalo - a přestože důvod její kulatosti dokázal logicky vysvětlit už Eratosthénes z Alexandrie 250 let před naším letopočtem, skuteční ignoranti (a fandové konspiračních teorií) si dodnes melou tu svou... :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Ondra napsal:

No Rudo, trochu si sam protirecis, kdyz si prectu tve prispevky v uvodu vlakna, ale necht. 

Nemam nic proti inovaci strojku, naopak. Pisu o plastovych castech strojku hodinek za 20+ tisic. To mi hlava nebere, asi tedy malo premyslim, a divam se na to jen z jednoho uhlu. Ale jsem presvedcenej, ze kdo jednou ztrati zakaznika, jen tezko ho ziskava zpet. 

Moc by me zajimal ten pan, co u vas pozadoval servis strojku Powermatic 80, jestli si z veselou mysli rekne... no co, Certiny/Tissoty po par letech prestaly jit, servis se nevyplati, tak si koupim novy Certiny/Tissoty.

Ahoj Ondro,

spíš jsem se poučil a vyvinul....ač mám za sebou víc jak 30 letou praxi, tak jsem všechny ty Tissot a podobné co používali Powermatic s plastovým pajšlem, házel do jednoho pytle a nějak mi uniklo, spíš jsem nechtěl vidět, že taky existují verze s normálním krokem a dokonce i s chronometrovým krokem. 

Díky tady Radkovi jsem prozřel a myslím, že mu to taky dalo dost práce :) .

Co se týče chudáka zákazníka, no to je mi ho pak fakt líto. Bohužel Tissot měl na tady to myslet a zařídit to, aby díly byly běžně dostupné a za normální cenu. Investice do opravy starých hodinek víc jak 8000,- Kč, které si nové koupí za nějakých 15, 16 000,- nebo za kolik se to prodává, je fakt nesmysl. Pak by asi nikdo neremcal, teda krom estetiky a taky někdo kvůli přesvědčení, že ten plast prostě v hodinkách fakt nechce. Ta kotva z toho modrého plastu je fakt ohavná, fujtajbl...... :) :) :) .

Hlavně, že je jinak na světě krásně.

Ruda.

Ps: ještě jednou děkuji Radkovi za jeho nezměrnou trpělivost s takovými ignoranty jako jsem byl já a mě podobnými.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešili jsme to několikrát, nejsme autorizovaný servis a tak nemám přístup k dílům, takže vždy to bylo zprostředkovaný servis pro zákazníka za který si nevezmu ani korunu navíc.

Poslední případ byl u Bechyně, to byl automat asi 8500,- částku už si nepamatuji přesně  a co jsme řešili chrongraf tak u Deal a tam to bylo něco kolem 12000,- a stejně to dle jejich slov tenkrát neřešili u nich v Ostravě, ale posílali přímo do Tissot. A u ostatních případů je to podobné. V současné době nedělám servis Powermatic s plastem ( jiné se k nám nějak ne a ne zatoulat, jenom furt ty plastové) ani zprostředkovaně. Prostě je neprodávám, tak je ani neopravuji. Ať si se špatnou zprávou o drahým servisu nasírá zákazníky někdo jiný. 

U těch s tím klasickým krokem C07.6-- a C07.7, rád servis provedu, když bude někdo potřebovat. Celkově nám Tissot chodí hodně málo na opravu. Za to Tag Heuer, těch jsou hromady...málo RADO a hodně OMEGA a IWC. U těch OMEGA, tam je to jasný, to je tím že jsme autorizákem pro OMEGU. A teď ještě přemýšlím, že i CERTINA, těch jsme tady měli tak na prstech jedné ruky - zvláštní. Dál to asi nebudu rozebírat.....

Takže tak.

Ruda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Radek124 napsal:

To není protiřečení, všechno je jen o tom že i informace se k člověku dostávají postupně. V tomhle vlákně je máš sesypané chronologicky - a stejně je ti líno přečíst si víc než začátek a radši budeš dál googlovat dávno překonaná tvrzení že "Powermatic 80 = plastová kotva". 

Většině zákazníků kupujících mechanické hodinky je to možná jedno a neřeší to, stačí jim už jen to, že strojek je mechanický (a navíc švýcarský). Existují ale jiní zákazníci, kteří plast v hodinkách nechtějí, ať už kvůli nižší životnosti, nebo kvůli tradici. Ti se po vynoření informací o plastových dílech novému strojku vyhnou obloukem a jen malá část z nich bude pátrat po tom, jestli náhodou nebyly plastové díly v tichosti nahrazeny kovovými, případně u kterých značek či modelů.

Zřejmě nějaký marketingový odborník spočítal, že se vyplatí ušetřit na výrobních nákladech i za cenu toho, že zákazníky z druhé skupiny hodí přes palubu. Jinak si použití plastových dílů nedovedu vysvětlit. U těchto potenciálních zákazníků bude mít ale Powermatic pošramocenou pověst na hodně dlouho, ne-li na vždy, i kdyby nakrásně plastové díly přestal používat. Přítomnost či nepřítomnost plastových dílů totiž nelze jenoduše a spolehlivě ověřit (při koupi hodinek).

Upraveno uživatelem PavelK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Již nějakou dobu tu je debata na dnešní technologie.  V devadesátém roce co přijel první dealer a přivezl hodinky ze západu, tenkrát to bylo W W, byl toho plný pult a muselo se zavřít. Ten člověk žil nějakou dobu v Rakousky a říkal SWISS výroba do 1000 franků je na pět let a výrobce neuvažuje o servisu. A po roce 2000 to vzalo pěkný spád bateriová stejně tak mechanická část výroby neuvažuje o nějakém servisu. Před pár dny tu byl zákazník měl RADO keramiku, prasklá a ztracená luneta, tak volám do servisu. A krásná odpověď, už nejsou. 7 let staré hodinky za 25 k a nejsou součástky a když jsem se ptal po ceně lunety , tak stála jen 9 k. Stejně tak  ETA funkční Q stroje nahradila nefunkční řadou F a stejně tak mechaniku. A ty plastové kola se už dlouhou dobu používají ve SWATCH, ale v té cenovce to nikoho nepřekvapuje. Tam jsem kolo a kotvu dal kovovou a fungují dál

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

+1 :suicide_anim:

I když...ten plastový dílek na Moonech není dle mého pochopení zdaleka tak intenzivně namáhán jako součástky kroku a prakticky životnost hodinek nijak neovlivňuje a když už, tak pozitivně - kovový se dává jen do modelů s průhledem kvůli estetice. Ale furt je to plast ve strojku, máš recht :-).

Upraveno uživatelem AdaMoss
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poslouchejte Rudu, ten to napsal jasně a popravdě. Existuje zkrátka víc verzí Powermaticu 80, od plastového kroku, přes ocel\kámen až po křemíkový chrona. Osobně jsem tradicionalista, mám nejradši klasiku ocel\kámen. Plast je hnus humus, kterej opravdu v hodinkách nesnesu, křemík s COSC certifikací je zajímavý, ale teprva se uvidí, jak si povede a tak volím ověřenou klasiku. Je v tom trochu hokej, nechápu, proč ve Švajcu tak tajnůstkáří, naštvou tolik lidí, když to stačí prostě jenom normálně napsat, jak to je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě proto se celkem těším až se pánům v Onyxu podaří mi ten Powermatic 80 bez plastu sehnat a pokusit se o jeho transplantaci do relativně moderních značkových švýcarských hodinek s 2824 a 2836 (podle toho která varianta dojde, starý strojek se “zaarchivuje”) - čistě ze studijních důvodů, ať se konečně utnou tyhle dohady :default_cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...