Přejít na obsah

Upgrade ETA 2824/2836 na Powermatic 80?


Doporučené příspěvky

V 11. 1. 2021 v 5:05, ONYX servis hodinek napsal:

Problém spočívá v tom, že mimostředná sekundová ručka se každou hodinu předejde cca o 10 sekund, ale hodinová a minutová ručička ukazuje stále správný čas.

Ahoj pánové, super vlákno ! Díky.

Zajímalo by mne, jestli a jak se podařilo rozluštit výše popsanou záhadu u Panerai? Spešl vlákno k tomu jsem neviděl...

držím palce !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 163
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Zdravím, veľmi zaujimavé vlákno.

Ja mám dotaz na kaliber ktorý je v Mido Ocean star Diver 600 Chronometer. Je to - Automatic Mido Caliber 80 (base ETA C07.821) COSC. 

V podstate tento model od Mida vnímam ako veľmi dobrý pomer cena/ kvalita. Našiel som ho za cca 1300 eur. 

Dotaz znie, či aj použitý strojček spĺňa kritérium dobrý pomer cena/kvalita ? 

 

EBCE9E8C-DA74-4A43-AF0A-5BEA00C7170B.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Adamoo,

s poměrem cena kvalita je to asi takto. Stroje rodiny Powermatic jsou založeny na Eta 2824. Těchto strojů denně chodí na servis mnoho. Zatím co Powermatic i přes to, že jsme autorizovaným servisem na Tissot, Certinu, Mido a tyto značky právě tyto stroje používají, tak nepřijde na servis skoro nic. 

Nedokážu si to moc vysvětlit jen snad mě napadá, že Powermatic mašin je mezi lidmi tak zoufale málo a nebo se to prostě nerozbíjí a servis nepotřebuje. To by se ale v této době rovnalo téměř zázraku. 

Tím že ten stroj v podstatě vychází ze staré dobré konstrukce 2824, tak je i právě na místě polemika o tom, jestli výrobce ve snaze udělat opravdu spolehlivý stroj, nezúročil zkušenosti s 2824 a sem tam něco nepozměnil. Kvalita materiálu, tepelné opracování atd....

Vzhledem k tomu, že Powermatic stroj na servis prakticky nedostaneme a to už ani ty verze s plastovými díly, které jsme ze začátku měli na servisu pořád a to v době kdy jsme si s tím nevěděli rady, tak bych ti tento stroj  doporučil.

Riziko toho, že to někdo prodává, protože jsou s tím po letech nošení nějaké problémy je a musíš s tím samozřejmě počítat.

Ruda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 39 minutami, ONYX servis hodinek napsal:

Ahoj Adamoo,

s poměrem cena kvalita je to asi takto. Stroje rodiny Powermatic jsou založeny na Eta 2824. Těchto strojů denně chodí na servis mnoho. Zatím co Powermatic i přes to, že jsme autorizovaným servisem na Tissot, Certinu, Mido a tyto značky právě tyto stroje používají, tak nepřijde na servis skoro nic. 

Nedokážu si to moc vysvětlit jen snad mě napadá, že Powermatic mašin je mezi lidmi tak zoufale málo a nebo se to prostě nerozbíjí a servis nepotřebuje. To by se ale v této době rovnalo téměř zázraku. 

Tím že ten stroj v podstatě vychází ze staré dobré konstrukce 2824, tak je i právě na místě polemika o tom, jestli výrobce ve snaze udělat opravdu spolehlivý stroj, nezúročil zkušenosti s 2824 a sem tam něco nepozměnil. Kvalita materiálu, tepelné opracování atd....

Vzhledem k tomu, že Powermatic stroj na servis prakticky nedostaneme a to už ani ty verze s plastovými díly, které jsme ze začátku měli na servisu pořád a to v době kdy jsme si s tím nevěděli rady, tak bych ti tento stroj  doporučil.

Riziko toho, že to někdo prodává, protože jsou s tím po letech nošení nějaké problémy je a musíš s tím samozřejmě počítat.

Ruda.

Ahoj Ruda,

ďakujem za názor a skúsenosti. 

Táto verzia COSC má silicon balance spring. Je to písané všade na stránkach, dokonca aj na strojčeku je skratka Si. Zdôrazňovala mi to aj pani na predajni keď som ich skúšal. No musím sa priznať, že moje vedomosti sú tu krátke, a tak venujem nejaký čas googleniu aby som pochopil o aký zázrak sa to jedná. 

Každopádne som sa už po prečítaní celého vlákna dozvedel vela užitočných informácií. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty 600m mida mam a jsou to prdacke hodinky. Furt jsem si myslel ze silicon je neco z plastu tam, ale je to kremik. Konkretne vlasek setrvacky. Nevim vyhody, mozna vetsi odolnost na magnet, vetsi presnost. Akorat ted zacalo zlobit odepnuti rucniho natahu od rotoru (proste pri natahu frci i rotor). Ale to neni zavada powermaticu, delalo mne to kdysi na oriskach a brachancovi na bondovkach.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak, Si znamená, že je vlásek, případně kotva a krokové kolo vyrobeno z křemíku. Takto vyrobené komponenty jsou velmi přesné a zcela odolné vůči magnetismu. Nevýhodou je křehkost a nemožnost jakékoli úpravy nebo opravy takových to dílů. Úprava i sebevíc decentralizovaného či křivého vlásku není vůbec možná.

Ruda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ahoj, bylo by tedy teoreticky možné stroj x.111 v případě potřeby "upgradovat " pouze náhradou plastových dílů za kovové? Když lze objednat novou plastovou kotvu, proč by nešlo objednat i tu kovovou... Předpokládám, že by měly být kompatibilní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tohle Ti tady odpoví asi jen @ONYX servis hodinek, protože nikdo jiný tu do servisního katalogu Swatch přístup nemáme. Původně se strašilo výměnou celých strojků (což ve velkoobchodních cenách mimochodem není taková rána jak to zní), pak o výměnách celých smontovaných bloků se setrvačkou - no a kdo (ze zdejších asi fakt jen Ruda?) ví jak je to teď... :whistle:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radku i díky tobě jsem prohlédl do tajemství možnosti upgradu základní verze Powermatic.

Pro předělávku na kovové díly by měla stačit výměna těchto tří dílů. Centrálního sekundového kola, krokového kola a kotvy. 

Prozatím pouze teorie bez praktické zkoušky.

Takže kdyby měl někdo chuť, povýšit svůj Powermatic ze základní verze, ať se ozve a můžeme to prubnout.

Ruda.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@papun Podle parametrů a podle obrázku jde v případě H-50 (který nahrazuje dřívější manuální no-date 2801-2) o ručně natahovaný “Powermatic 80” C07.701 - no a už vzhledem ke standardnímu počtu 17 kamenů bych v tom plastovou kotvu určitě nehledal :smoke:

939BB21A-A834-4413-B97D-5B18652C9706.jpeg.f9086114fd9cfbefa7f87b58f365f45e.jpeg

Steinanker Handaufzugvariante C07.701 ohne Datum (C07.711 mit Datum)
17 Steine, klassische Hemmung, 80 h Gangreserve Handaufzug, bei Hamilton.

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to vzal ještě z druhého konce,

stačil dotaz na podporu servisu Tissot a základní verze s plastovými díly je pouze dominantou Tissot a Certina. Ostatní značky ze Swatch group stroje Powermatic s plastovými díly nepoužívají.

Ruda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

16 minutes ago, ONYX servis hodinek said:

Tak jsem to vzal ještě z druhého konce,

stačil dotaz na podporu servisu Tissot a základní verze s plastovými díly je pouze dominantou Tissot a Certina. Ostatní značky ze Swatch group stroje Powermatic s plastovými díly nepoužívají.

Ruda.

Tohle porad nemuzu pochopit, ze Tissot a Certina takhle degraduji svoji produkci. Moje DS-1 maji jeste klasickou 2824-2 a jsem za to rad, nove s plastovymi dily bych si nekoupil.

To je rozdil v nakladech tak dramaticky, ze to musi delat?

Odpoved asi tusim... tak to muze zustat jen jako recnicka otazka a povzdech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavé čtení. Nejenom možnost upgradu stroje s nízkou rezervou nátahu za moderní 80-ti hodinový, ale i možnost výměny plastových dílů za kovové spoustu lidí určitě potěší. Já bohužel nevlastním ani jeden z výše zmíněných strojů, ale pro zajímavost - je zde někdo, kdo má tento kalibr s plastovými díly (x.111) a má s ním negativní zkušenost (zhoršování přesnosti, porucha, rozčarování nad tím, co jsem si to koupil...)? Nebo zatím šlapou dobře ("jako švýcarské hodinky")?

Jinak souhlasím s tím, že to, co je pro mě na mechanických hodinkách ta hlavní výhoda, je jejich robustnost a "nesmrtelnost" (jako hodinky do nepohody nosím Seiko 5, které nijak nešetřím, přes 20 let (pravděpodobně nikdy) neviděly servis a přesto stále fungují s odchylkou pár sekund/den). Pořízení mechanických hodinek s vědomě omezenou životností opravdu postrádá smysl i přes některé výhody, které to může přinést. Ale naštěstí zde jsou borci, kteří i tento problém dokáží vyřešit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...