Přejít na obsah

Nové potápky do 50 k


watchboy

Doporučené příspěvky

Zdravím,

Před nějakou dobou jsem pořídil do svojí sbírky svoje první lepší potápky Rado Captain Cook a vzhledem k tomu že jsem se do té doby potápkam celkem vyhýbal (výjimka je Steinhart ocean one, které mám jako otloukánky/tooly) jsem kouzlu potápek celkem propadl. Takže ve mě samozřejmě začala hlodat myšlenka pořídit nějaké nové více klasické potápky, a rád bych znal i názory ostatních třeba i zkušenějších kolegů. 

 

Kritéria nových potápek

  • Cenově nejlépe tak do 50 tisíc kč
  • "Klasický" potápkový vzhled (stříbrné, černý cifr, tečkové indexy) 
  • Upřednostňuji ETU (na inhouse v téhle cenovce rovnou zapomínám)
  • Safír, Keramická luneta 
  • 40-43 mm 
  • Kovotah (pokud bude mít mikroregulaci je to plus ale není to podmínka)
  • Datumovka (nejlépe na šesté hodině, ale není to podmínka)
  • Swiss 

 

Zatím mě napadly akorát nové Longines Hydroconquesty, kde mě ale strašně štve ta devítka, díky které cifr vypadá podle mě nevyváženě :D 

Samozřejmě vím že mi asi většina z Vás bude doporučovat smpc ale ty se do mého rozpočtu asi nevejdou, jelikož za potápky prostě nechci tolik utrácet. 

Předem díky moc za rady, tipy a postřehy :) 

IMG_6042 (kopie).jpg

Snímek obrazovky 2020-07-15 v 21.27.24.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 68
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

@Micey Díky za tip, ty mě vůbec nenapadly. Máš pravdu TH je určitě o kategorii vejš než Longines, a to mám Longines opravdu rád. Jediné co mě od nich trochu odrazuje jsou indexy, chtěl jsem spíše něco s tečkovanými indexy, tohle by mohla být třeba alternativa.

 

Snímek obrazovky 2020-07-15 v 21.54.31.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aquisy jsem zkoušel několikrát ale prostě mi nesedne ten tvar pouzdra. Jsou na mě prostě moc “kulaté” nebo jak to říct. Co jsem ale slyšel, tak jsou to asi jedny z nejlepších diverů do 50k 

65 jsou super akorát plechová luneta a jen 100m WR ale úplně je nezavrhuju

Já vím moc si vymýšlím :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@watchboy: Ty jsi mě dostal ... zrovna se posledních cca 5 dní odhodlávám zde založit takřka totožné téma na pomoc rozseknout dilema, které se mi už nějakou dobu honí hlavou... a teď se tu jak blesk z čistého nebe objevilo tohle 😃 Nechci Ti tu plevelit vlákno a budu jen "v tichosti" sledovat vývoj a asi stejně v nadcházejících dnech svůj topic založím ...

 

Ale přesto se Tě musím zeptat, co Tě vede ke koupi dalších potápek ve zhruba stejné cenové kategorii, jako je RCC? Termín "více klasické" mi nějak nesedí, protože já osobně vidím CaptainCook jako naprosto klasické, univerzální potápky 😇 A moji favorité, mezi kterými se pořád nemohu rozhodnout jsou právě Cook (nejnovější model pro rok 2020), Aquis Date od ORISu, keramiky Longines Hydroconquest 41mm a poslední kandidát Mido Ocean Star Captain Diver 600 ... bližší postoj k jednotlivým modelům pak případně nastíním ve svém vlákně, ale když trošku předběhnu, tak u mě momentálně vede právě Captain Cook a stále se mi honí hlavou 😁 Bohužel jsem neměl možnost (a bůh ví, jestli se vůbec ta šance naskytne) v 1 obchodě si položit vedle sebe a postupně vyzkoušet všechny tyto modely 😟 A nutno podotknout, že toho Cooka jsem ještě ani neměl možnost vidět naživo - nedá mi spát už jen z fotek a několika videí, co jsem zkoukl ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi - taková diskuse není žádné plevelení. Posuzování hodinek a vztahu ke všem jejich atributům je přece jádrem chronomagu, plevelení jsou např. moje občasné "vtipné" OT poznámky.
Přečíst si, jak to vidí někdo, kdo do toho vidí, to je moje (a určitě nejenom moje) oblíbené čtení, tak si to prosím nesyslete v SZ ;o). Díky a těším se na pokračování

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dlouho jsem řešil podobný problém a být na tvém místě, vezmu keramické LHC, podle mě hodně muziky za super cenu. Dělat je i v 39mm mám je.

SMP jsi zmínil, za 55-60k se už tady nějaké objevily (myslím keramiky bez vlnek), není to moc nad limit a zkusil bych to zvážit, nebudeš litovat a stejně ti to nedá a budeš je jednou chtít zkusit :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok ok omlouvám se, příště budu sdílnější :D jednalo se v podstatě o dojmy z nošení mých stávajících Rado Captain cook pro člena, jež přemýšlí že by si je taky koupil.

Co se týče smp tak mi bylo jasné že mi je navrhnete ale úplně si nejsem jistej jestli chci už nošené potápky, spíš jsem chtěl koupit něco nového...tady to úplně není otázka peněz takže došetřit na ně nemusím, spíš se mě osobně nechce za potápky dávat víc než 50-60k 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...