Přejít na obsah

Vyber Hvezdarskeho Dalekohledu


tmoris

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 49
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Astroforum je super.

Rozumný kompromis mezi výkonem a mobilitou je 10 palců. Tam už je za tmy něco vidět. Teda pokud člověk chce DSO.

Na blízké objekty stačí 8 - 10 palců, tak ale pak narazíš na limit užitného přiblížení.

Když bys chtěl cokoli okolo astro, tak klidně PM, dělám to přes 15 let...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
před 32 minutami, Wanderer napsal:

Tak to je paráda. Tomu už chybí jen dozadu oddělená klimatizace, aby to přijelo na místo už vytemperované. 🙂

Diky. Je to v plánu. Klima bude namontována v březnu včetně zaizolovani. V tomhle máš naprostou pravdu, není nic horšího, než naložit ráno věci do auta, pěkně je prohřát, a pak v jednu ráno vítězoslavně oznámit: jeeeee, už se to neklepe, já vidím 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bert, tak to je masaker. Bozi!
 

Za mna jednoznacne astrophotography. Podlahol som tomu este viac nez hodinkam :D 

Ako bolo povedane, dobson je asi najlepsi light bucket za slusne prachy ale chce to trocha skusenosti alebo odhodlania, nieje to raketova veda. 
Kazdopadne skus zvazit aj astrophotography. Staci zrkadlovka a vies vykuzlit zaujimave obrazky, mrkni sem napr: 

Toto je moja zostava, na planety kratke ale vody sa da namutit celkom dost.

C0439501-901F-457E-90D1-1973EFF9A827.thumb.jpeg.79909c15e8b9b1fd13caf6384136b394.jpeg

74488505-AAB1-4EB6-897D-4AFB98C5FCBD.thumb.jpeg.ba8c5f85d6ccc78d512035cfdb50a661.jpeg

 

 

31D1B5FD-2102-475D-BC70-3DBE9BFEBB2B.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 10. 2021 v 20:18, Bert napsal:

Jak často a s oblibou říkám: jsem starý a líný. Teď ješte navíc s totálně dojebaným meniskem a vazy v kolenou obou. Uznejte tedy, že vyobrazené řešení je pro mne a můj Meade 16 SCT asi jediné možné 🙂

Paráda Berte! Sleduju zdejší vlákno neboť budu pořizovat teleskop, tak nasávám informace, ale vypadá to na 10" a nebude to mít přidělaný pojízdnou hvězdárnu 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@BertTyjo, netušil jsem, že jseš i astronom, navíc s nádobíčkem takovýho kalibru. Mě to taky táhne, ale "realizace" se nedaří, nemám na to čas nebo spíš hlavně síly po nocích. První teleskop byl vyloženě přehmat (Dobson 200/1200), i když jsem ho párkrát vytáhnul, šel brzy do světa (manipulace a přeprava pro mě hrůza). Teď mám 150/600 a to už působí mnohem zvladatelněji (i když vím, průměr je to nejdůležitější), ale zatím fakt jen mám (ve skříni) a sám jsem zvědavej kdy se skrze něj někdy vyrazím podívat :(

@vietor007Jo a astrofoto - na to bych neměl čas tuplem. Ale spíš mě láká schopnost orientace po obloze, pěkně "ručně" si objekt zájmu najít, podívat se, atd. Žádný go-to, to by mě naopak o tu radost připravilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

20 cm dobsona jsem si stavel na gymplu 20 let nazpet. Aktivne jsem pozoroval temer kazdou jasnou noc. Ted je v kulne a ven se dostane tak dvakrat rocne - na jednu turistickou akci, kterou poradaji kamaradi a zakoncuje se pozorovanim oblohy a obcas pro deti. Tahle fotka je vic nez 4 roky stara, ale reprezentuje situaci vic nez dobre.

ba7e6d1c59ec39469cbd8737282fd5f3.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé, hlásím se do klubu. Žena mi k padesátinám darovala tento kousek, který jsem si přál. Vybíral jsem ho s radami od Honzy @Wanderer , za což mu ještě jednou děkuju. Po 35 letech se vracím k tomu, co mě fascinuje celý život. Ovšem v těch 15 letech jsem měl nějakou dětskou stavebnici dalekohledu přišroubovanou k vikýři na půdě. To, co se dá nyní koupit se s tím nedá srovnat a těším se na to. I když toho budu muset dost nastudovat. Navíc těch skoro 30 kilo asi nebude žádná sranda někam tahat, a dodávku s plošinou jako @Bert k tomu rozhodně nemám 😄 IMG_4155.thumb.JPG.1a8e9f2afac9b3fa2cd057e2709c25b0.JPG

IMG_4156.thumb.JPG.680ea67be86ec545924225f5dbe85d5e.JPGnemám 😄 

 

Upraveno uživatelem michalval
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...