Jump to content

Vyber Hvezdarskeho Dalekohledu

tmoris
 Share

Recommended Posts

Astroforum je super.

Rozumný kompromis mezi výkonem a mobilitou je 10 palců. Tam už je za tmy něco vidět. Teda pokud člověk chce DSO.

Na blízké objekty stačí 8 - 10 palců, tak ale pak narazíš na limit užitného přiblížení.

Když bys chtěl cokoli okolo astro, tak klidně PM, dělám to přes 15 let...

• 1 year later...

Jak často a s oblibou říkám: jsem starý a líný. Teď ješte navíc s totálně dojebaným meniskem a vazy v kolenou obou. Uznejte tedy, že vyobrazené řešení je pro mne a můj Meade 16 SCT asi jediné možné 🙂

DSC00875 - uaf-hr.jpg

DSC01009 - uaf-hr1.jpg

MEADE SC16-1.jpg

MEADE SC16-2.jpg

MEADE SC16-3.jpg

před 32 minutami, Wanderer napsal:

Tak to je paráda. Tomu už chybí jen dozadu oddělená klimatizace, aby to přijelo na místo už vytemperované. 🙂

Diky. Je to v plánu. Klima bude namontována v březnu včetně zaizolovani. V tomhle máš naprostou pravdu, není nic horšího, než naložit ráno věci do auta, pěkně je prohřát, a pak v jednu ráno vítězoslavně oznámit: jeeeee, už se to neklepe, já vidím 🙂

Bert, tak to je masaker. Bozi!

Za mna jednoznacne astrophotography. Podlahol som tomu este viac nez hodinkam :D 

Ako bolo povedane, dobson je asi najlepsi light bucket za slusne prachy ale chce to trocha skusenosti alebo odhodlania, nieje to raketova veda. 
Kazdopadne skus zvazit aj astrophotography. Staci zrkadlovka a vies vykuzlit zaujimave obrazky, mrkni sem napr: 

Toto je moja zostava, na planety kratke ale vody sa da namutit celkom dost.

C0439501-901F-457E-90D1-1973EFF9A827.thumb.jpeg.79909c15e8b9b1fd13caf6384136b394.jpeg

74488505-AAB1-4EB6-897D-4AFB98C5FCBD.thumb.jpeg.ba8c5f85d6ccc78d512035cfdb50a661.jpeg

31D1B5FD-2102-475D-BC70-3DBE9BFEBB2B.jpeg

V 22. 10. 2021 v 20:18, Bert napsal:

Jak často a s oblibou říkám: jsem starý a líný. Teď ješte navíc s totálně dojebaným meniskem a vazy v kolenou obou. Uznejte tedy, že vyobrazené řešení je pro mne a můj Meade 16 SCT asi jediné možné 🙂

Paráda Berte! Sleduju zdejší vlákno neboť budu pořizovat teleskop, tak nasávám informace, ale vypadá to na 10" a nebude to mít přidělaný pojízdnou hvězdárnu 🙂 

@BertTyjo, netušil jsem, že jseš i astronom, navíc s nádobíčkem takovýho kalibru. Mě to taky táhne, ale "realizace" se nedaří, nemám na to čas nebo spíš hlavně síly po nocích. První teleskop byl vyloženě přehmat (Dobson 200/1200), i když jsem ho párkrát vytáhnul, šel brzy do světa (manipulace a přeprava pro mě hrůza). Teď mám 150/600 a to už působí mnohem zvladatelněji (i když vím, průměr je to nejdůležitější), ale zatím fakt jen mám (ve skříni) a sám jsem zvědavej kdy se skrze něj někdy vyrazím podívat :(

@vietor007Jo a astrofoto - na to bych neměl čas tuplem. Ale spíš mě láká schopnost orientace po obloze, pěkně "ručně" si objekt zájmu najít, podívat se, atd. Žádný go-to, to by mě naopak o tu radost připravilo.

Ne, nejsem astronom. Jsem požitkář 🙂 Prostě jsem asi tak před dvěmi lety zjistil, že mne baví koukat na hvězdy. No, a s tím vybavením je to jednoduché. SCT je zkrátka něco, co mi svou univerzálností vyhovuje. 

Přimlouvám se za fotky sem do vlákna z terénu či z dalekohledů, ať my co dalekohled nemáme můžeem závidět 

Perseidy :) 
a já :D 

e1824WEB.jpg.581528c364c4545eda27e49209d88f5c.jpg