Přejít na obsah

Ukradené hodinky


Lookyn

Doporučené příspěvky

V 1. 7. 2021 v 14:26, tombas napsal:

Tak samozřejmě náhrada způsobené škody v maximální možné míře, tedy i za cenu nucené práce odsouzeného, třeba v kamenolomu nebo uranovém dole, by měla být samozřejmostí, pokud nevlastní jiný majetek, který se dá exekučně zabavit a z jeho prodeje způsobenou škodu uhradit.

EDIT: ještě mě napadá, jestli jsi řádně a včas uplatnil svůj požadavek na náhradu škody, viz. např.

Podmínky přiznání nároku na náhradu škody v tres | epravo.cz

ale nejspíš jo, takže to neber v potaz. 

Mluvíš mi z duše, přesně tak by to mělo podle mě vypadat! Tenhle zmetek má přes 20 záznamů v rejstříku, sebrat mu už není co - v roce 2015 se dražil jeho byt, nijak téhle společnosti nepřispívá, je to jen parazit, který škodí a škodit bude i dál, až zase vyleze z lochu (a že to nebude moc dlouho trvat). Ale samozřejmě se budeme všichni tvářit, že ho pobyt za mřížemi napraví a on bude po propuštění konat dobro a jeho největší starostí bude, jak splatit napáchané škody...

Co se uplatnění škody týče, tak je to uvedeno ve spisu (což by mělo stačit...?) a soud ještě nezačal, ale díky za poznámku ;)

Ohledně nalezených hodinek, tak vidím, že už to tu proběhlo, tak jen doplním, že PD by IWC jsou zpátky doma :) ...už jen čtvery...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • Odpovědi 153
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 4 týdnech...

Ty vole... Toto vlákno jsem objevil teď při brouzdání tady a a je to mazec. Dostalo se ti nějaké náhrady nakonec? Nebo si zpět dostal ,,pouze" ty jedny hodinky?? Je to mazec, jak u nás funguje celý systém... Měl by ti stát nahradit škodu a toho šmejda sedřít z kůže.

Já asi před půl rokem prodával mnohem levnější hodinky (15.000,-) přes Bazos a jednoho dne okolo 20:00 mi zavolal borec, že cca za hodinu pojede z práce okolo vesnice, kde bydlím a jestli by se na ně mohl stavit podívat. Říkám si jo, proč ne. Vůbec mi nedošlo, že už bude tma, nikde nikdo atd. ... No podle domluvy borec přijel cca za 1-1,5h. Zavolal znovu, já vyšel před barák. Byl to 25 letý chlapík, hodinky si prohlédnul, domluvili jsme se na malé slevě a on, že si skočí do auta pro peníze a hodinky si vezme. Prý nevěděl, kdo z domu vyleze a měl strach o peníze. Na pár minut odešel za roh k autu a když se vrátil, dal jsem mu krabičku s hodinkami a čekal až z kapsy vytáhne peníze- ruku měl celou dobu ve zmíněné kapse. No, místo peněz vytáhl pepřák a dal mi pořádnou dávku do obličeje a začal utíkat. V ten moment asi na vteřinu mi proběhlo hlavou tolik vzteku... No i přes pepřák jsem se za ním rozběhl, on mi dal další dvě dávky, jednu na ruce a jednu znovu do obličeje- vyprázdnil celý pepřák :D , jak jsme se později dozvěděli... No i přes to jsem ho dohonil, strhnul na zem a pořádně mu naložil (možná až moc :D )... Poté, jsme už ale pepřák v obličeji cítil natolik, že jsem rychle, ale poslepu, došel zpátky k domu. Otevřel vchodové dveře, za které jsem se jen schoval a volal policii. Když jsem ho totiž mlátil, vypadly mu klíče od auta, které jsem mu sebral. Po příjezdu policie se vše vyřídilo, já ještě do 5 do rána seděl na stanici a podával výpověď. 

Prý díky adrenalinu jsem ten pepřák nějak ,,potlačil".... :D 

Víte, jak to dopadlo s borcem? Půl roku podmínka, během které když nic neudělá, tak o tom nebude nikde ani zmíňka a jakoby nikdy nic neudělal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Lukáš3 Vrátil se mi jen 1 kousek, po zbytku se slehla zem... momentálně jsem ve fázi, kdy jsem se odvolal proti rozsudku, protože těm zmrdům chtěj přišít náhradu škody jen podle mé původní výpovědi a ne podle znaleckého posudku (což jsem v průběhu vyšetřování do spisu nechal doplnit, no asi se na to nějak "zapomnělo" či co)

Tvoje story je taky moc hezká... když vím, jak to tady funguje, tak se divím, že tě ještě nezažaloval za ublížení na zdraví nebo podobnou píčovinu... :axehead:

Ten argument, že jsi mu dal hodinky do ruky dobrovolně, je taky dobrá sračka... je to zvláštní, že když něco prodáváš, tak DOBROVOLNĚ předáš hodinky a očekáváš za to peníze...

To je asi jako kdyby sis nechal v hodinářství nasadit na ruku hodinky, aby sis je prohlédl a začal by si zdrhat... taky by platil argument, že ti to vlastně nasadil prodejce a ty si s nimi JEN nenásilně zdrhnul? Fakt debilita, tohle...

U těch "mých" sráčů to dopadlo následovně... ten první a hlavní (říkejme mu třeba Pavel, protože se tak jmenuje) už sedí za předchozí trestnou činnost a než ho chytili naposled, tak napáchal škody za cca 1M Kč, tak ten je v podstatě bez trestu - soud rozhodl, že fakt, že už teď sedí za něco jiného, je prý dostatečným trestem... za mě k poblití :censored:

A ten druhý dement za spolupachatelství na způsobení škody skoro 400k Kč dostal podmínku...

Argument, že máme přeplněné věznice, mě už poslední dobou začíná pěkně srát... proč by se ten lidský odpad bál krást, když jim za to v podstatě nic nehrozí, do vězení je nikdo neposadí a nikdo je nedonutí cokoli splatit...? Místo toho, aby někdo zařídil, že budou mít jak a z čeho splácet své průsery (klidně i nucenou prací), tak radši zrušíme exekuce, které nikdo nesplácí a nikam nevedou... logicky :furious:

@shewcza ono to není o bazoši, ale o lidech... taky jsem toho přes bazoš prodal hodně

A to, že se sejdeš na blbém místě, v blbý čas atd. neberu... "pan" Pavel se vůbec neostýchal krást na domluvené schůzce v hotelu s jiným poškozeným...

Podle mě není problém v tom kdy, kde a s kým se scházíš... prostě sráč, co tě bude chtít ojebat, tě zkusí ojebat kdykoli a kdekoli...

Sorry za vulgarity, ale celkově téma krádeží a podvodů a následných "trestů" mě poslední dobou rozpaluje do běla :wallbash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Panchart Ano, vím o nich prakticky vše, včetně bydliště. Ale totéž vědí i oni o mně... Akorát já, na rozdíl od nich, mám co ztratit, když se pustím do tebou zmíněného trestání.

Navíc mám obavu, že české zákony nic jako "trest" neberou v potaz, ale velice rychle si to spojí s daným případem a bude to bráno jako odplata či pomsta... a tak nějak už předem tuším, že já ve finále dostanu ještě větší flastr než oni :D

To mi za to asi nestojí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, Lookyn napsal:

@Panchart Ano, vím o nich prakticky vše, včetně bydliště. Ale totéž vědí i oni o mně... Akorát já, na rozdíl od nich, mám co ztratit, když se pustím do tebou zmíněného trestání.

Navíc mám obavu, že české zákony nic jako "trest" neberou v potaz, ale velice rychle si to spojí s daným případem a bude to bráno jako odplata či pomsta... a tak nějak už předem tuším, že já ve finále dostanu ještě větší flastr než oni :D

To mi za to asi nestojí...

Není-li důkaz,není obvinění-chce to čas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po měsících...

Si to tady zase po čase "UPnu" finanční motivací!

10k za info, které povede k nalezení a zajištění AP, GP, Zenith nebo Tissot!

50k za info, které povede k nalezení a zajištění celé sbírky!

Díky za prostor a za pomoc :helpsmilie:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...