Přejít na obsah

Ukradené hodinky


Lookyn

Doporučené příspěvky

Si to tady zase po čase "UPnu" finanční motivací!

10k za info, které povede k nalezení a zajištění AP, GP, Zenith nebo Tissot!

50k za info, které povede k nalezení a zajištění celé sbírky!

Díky za prostor a za pomoc :helpsmilie:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • Odpovědi 153
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

On 5/17/2022 at 10:02 AM, Lookyn said:

tresty v týhle republice? naprostý výsměch... :sick01:

A proto musi byt Nutna Obrana nebo Krajni Nouze provedena se stejnou razanci nebo vetsi nez je vlastni utok, nekompromisne. "Strel ho 2x do hrudniku, a kdyz to nefunguje strel ho do hlavy", radi zkuseni strazci zakona.

Btw. Roky jsem si overil, treba pri rizeni auta, ze jsem kolikrat nezatroubil, nebo nestihl zatroubit, nebo se bal...velka chyba.

Ted troubim dopredu a pokazde, prebihajici chodec na cervenou a pod, proste troubeni setri cas, ktery by jinak byl straveny cekanim na policii, sepisovani nehody a vseho okolo.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 11. 2022 v 14:56, chief napsal:

A proto musi byt Nutna Obrana nebo Krajni Nouze provedena se stejnou razanci nebo vetsi nez je vlastni utok, nekompromisne. "Strel ho 2x do hrudniku, a kdyz to nefunguje strel ho do hlavy", radi zkuseni strazci zakona.

Btw. Roky jsem si overil, treba pri rizeni auta, ze jsem kolikrat nezatroubil, nebo nestihl zatroubit, nebo se bal...velka chyba.

Ted troubim dopredu a pokazde, prebihajici chodec na cervenou a pod, proste troubeni setri cas, ktery by jinak byl straveny cekanim na policii, sepisovani nehody a vseho okolo.

 

Obávám se, že zákoník téhle země by s tebou nesouhlasil... někdo tě okrade, dostane nějaký "trest", pokud mu to půjdeš vrátit (okrást není o co) a rozbiješ mu tlamu nebo ho zmrzačíš a zjistí se, že to je odplata za to okradení, tak z toho bude flastr mnohem horší, než co dostal ten zloděj...

Jak už jsem kdysi někde četl: "Nechci žít v právním státě, chci žít ve spravedlivém státě."

Po právní stránce vše dopadlo asi tak jak mělo - pachatelé chyceni, tresty nekomentuju, v rámci rozsudku mají povinnost mi nahradit škody. A to je celé... když to poženu přes exekutora, tak ten zjistí, že jim není co zabavit a náklady exekutorovi budu platit já jako poškozený :) Takže v tom ještě zahučím další prachy... skvěle právně pořešeno, tleskám!

A až uplyne 10 let, tak se oficiálně budeme všichni tvářit, že se vlastně nikdy nic nestalo...

Takže co v překladu zákoník téhle země říká, když tě někdo okrade? Nijak to neřeš a nic nedělej, nemá to smysl, jen přijdeš o další prachy ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3 minutes ago, Lookyn said:

Obávám se, že zákoník téhle země by s tebou nesouhlasil... někdo tě okrade, dostane nějaký "trest", pokud mu to půjdeš vrátit (okrást není o co) a rozbiješ mu tlamu nebo ho zmrzačíš a zjistí se, že to je odplata za to okradení, tak z toho bude flastr mnohem horší, než co dostal ten zloděj...

Jak už jsem kdysi někde četl: "Nechci žít v právním státě, chci žít ve spravedlivém státě."

Po právní stránce vše dopadlo asi tak jak mělo - pachatelé chyceni, tresty nekomentuju, v rámci rozsudku mají povinnost mi nahradit škody. A to je celé... když to poženu přes exekutora, tak ten zjistí, že jim není co zabavit a náklady exekutorovi budu platit já jako poškozený :) Takže v tom ještě zahučím další prachy... skvěle právně pořešeno, tleskám!

A až uplyne 10 let, tak se oficiálně budeme všichni tvářit, že se vlastně nikdy nic nestalo...

Takže co v překladu zákoník téhle země říká, když tě někdo okrade? Nijak to neřeš a nic nedělej, nemá to smysl, jen přijdeš o další prachy ;)

 

jo trochu jsem se rozjel. Vadi mi jakekoli bezpravi a utlacovani. Asi jsem mel byt Robin Hood 🙂

Jasne, je to mazec.

Osobne to delam jako kdysi 2pac, nevychazim bez bouchacky. At jdu treba pro mliko a nemam u sebe nic hodnothyho. Varovani neni nikdy dost, ale jasne, uz se to tu probiralo. Clovek si proste musi davat porad bacha. A kor kdyz jde se zapestim za 250k 😅 tmavym podloubim.

Hlavne zadna paranoja, vse v klidu, zdvorile, mam rad lidi. Ale jakmile na to prijde, je dobry byt ready.

 

Btw.

Jeste mi napadlo, jak nejde o zivot, a je to jen ztrata/kradez tak mam jeste pojistku na byt. kde mam mraky vedlejsich veci (aka pojistka na blbost atd.) jako treba, pojisteni komory dole v garazi s kolama, detem kdyby na ulici nekdo vytrhl mobil a zmizel a pod veci.

Tak tohle je asi taky dobry byt pripojisten na ruzne scenare.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, chief napsal:

Jeste mi napadlo, jak nejde o zivot, a je to jen ztrata/kradez tak mam jeste pojistku na byt. kde mam mraky vedlejsich veci (aka pojistka na blbost atd.) jako treba, pojisteni komory dole v garazi s kolama, detem kdyby na ulici nekdo vytrhl mobil a zmizel a pod veci.

Tak tohle je asi taky dobry byt pripojisten na ruzne scenare.

Pojistka je určitě super věc. Ale zároveň je dobrý a uspokojivý pocit, když si ready a ten dotyčný mizera dostane co proto... A nemyslím zákony :D Hřejivý pocit rozbít mu hubu po tom, co mě chtěl okrást, byl možná lepší než to, že jsem měl zpátky hodinky :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

47 minutes ago, Lukáš3 said:

Pojistka je určitě super věc. Ale zároveň je dobrý a uspokojivý pocit, když si ready a ten dotyčný mizera dostane co proto... A nemyslím zákony :D Hřejivý pocit rozbít mu hubu po tom, co mě chtěl okrást, byl možná lepší než to, že jsem měl zpátky hodinky :D 

Asi jo 🙂👊

kazdopadne, na to musi mit clovek naturu a byt fakt ready. Cokoliv jinyho, tak radsi v klidu ustoupit, nehrat si na hrdinu a pockat na poldy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, chief napsal:

Asi jo 🙂👊

kazdopadne, na to musi mit clovek naturu a byt fakt ready. Cokoliv jinyho, tak radsi v klidu ustoupit, nehrat si na hrdinu a pockat na poldy.

Kdyby @Lukáš3 ustoupil a čekal na poldy s pepřákem v obličeji, tak by zloděje v horším případě třeba vůbec nenašli - kdoví odkud přijel, v lepším případě by ho našli, ale třeba až za několik dní a už bez hodinek...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Smutny topic, ale me blizky... Taky me vybrali... Zadne rolexky atd. Ale 5ks asi za 150t v hodinkach... krom dalsich veci... A neudelate nic, ty smazky je hodi do zastavarny za par kacek. Fizlove vubec ,ale vubec nic neresi, do zastavaren nechodi... Ja jim dal i fotografii obcanky toho co me vybral... Byl to delnik z firmy  co mi rekonstruovala barak... Jak nastoupili, vsichni okamzite vytahnete obcanky, nebo vam je vytahnu sam. A vsechny jsem si vyfotil. Mel jsem fotky ,kamerovy zaznam, zena je advokatka... ja mam 110kg a neni to k nicemu... Proste kazde plastove okno a dvere vam corkar otevre behem 5ti vterin...  Jeste kdyz vi kdy nejste doma... Ja jsem hlavne rad ze neublizil psum... Protoze mi vzal i par nozu z me sbirky, takze mel noze a sel kolem mych psu... Coz je psycho... Ale opravdu at si radsi vezme hodinky...  Jinak by se to prelilo do uplne jinaci urovne a ten pan, o kterem vim kdo to je, by si uz ani nemohl uzit svou dovcu base...  Jinak... A co si vezmete z fetky po odsouzeni? Takze bud fakt slusny sejf ,nebo mit vsechno v bance... Jinak mame smulu...

Upraveno uživatelem Davisimus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je přesně to, co mě na tom sere nejvíc! Způsobená škoda dle znalce cca 380k a dementi to střelí za 20k, což okamžitě promrdaj... to by jim člověk radši těch 20k na chlast a fet dal a měl svý hodinky :censored: Vzhledem k tomu, že z nich pak už nikdo nikdy nedostane ani korunu, tak je to vůbec nenutí ty hodinky dobře prodat.

Za mě jediné řešení: nucené práce minimálně dokud nezaplatíš veškerou způsobenou škodu, práci policie, soudů, pobyt v lochu, mundur, lopatu, rýč - prostě všechno! Nebudeš makat? Čelem ke zdi a zastřelit! Planeta je snad zalidněná dostatečně, že nám tady pár zlodějů, vrahů a zmrdů až tak moc chybět nebude! Nehledě na to, že náklady na jeden výstřel z pistole ušetří násobně vyšší náklady na jejich dovolenou v base a po jejich propuštění opětovnou práci policie, soudů atd. až zase něco udělají!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši v česku spravedlnost soudy vůbec neřeší ( soud to řeší 7 let a než to dořeší tak dotyčný zažádá o oddlužení a celých 7 let bylo zbytečných ), tady se neřeší že tě někdo okrade o prachy, tady se neřeší že ti nájemník neplatí nájem a bydlí klidně rok , dva zdarma, tady ještě z tebe udělají padoucha. Smutný systém, bohužel reálný. Tady zmrdům povolí osobní bankrot, a ten si jezdí po světě na drahé dovolené a vůbec nikomu to nevadí. Takže dělějme maximum proto aby jsme toto nemuseli zažívat.  P.S. A já pevně doufám, že na každou svini se voda vaří ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S prací policie a soudů jsem celkem spokojen - policie opravdu něco dělala a soudy soudili a odsoudili (výše trestů je samozřejmě diskutabilní), celé to trvalo cca rok a půl, maximálně dva roky. Ale co mě na tom sere je, že mám sice papír o tom, že ti dva jsou povinni mi nahradit škodu, ale můžu si s tím papírem možná tak vytřít... Po právní stránce je vše tak, jak má být, ale spravedlnosti se člověk nedovolá...

Ono se ale není co divit... ti, kdo ty zákony vymýšlí a schvalují, totiž moc dobře ví, že se jim velice snadno může stát (a mnohokrát se to už i stalo), že se ocitnou na té lavici obžalovaných v roli např. úplatných politiků, za "nepovedené" zdanění nemovitostí, atd. ... a ono co si budeme, nikdo z takových nebude brojit za přísnější tresty, protože by do budoucna mohli být sami proti sobě :suicide_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 12. 2022 v 20:29, Davisimus napsal:

Smutny topic, ale me blizky... Taky me vybrali... Zadne rolexky atd. Ale 5ks asi za 150t v hodinkach... krom dalsich veci... A neudelate nic, ty smazky je hodi do zastavarny za par kacek. Fizlove vubec ,ale vubec nic neresi, do zastavaren nechodi... Ja jim dal i fotografii obcanky toho co me vybral... Byl to delnik z firmy  co mi rekonstruovala barak... Jak nastoupili, vsichni okamzite vytahnete obcanky, nebo vam je vytahnu sam. A vsechny jsem si vyfotil. Mel jsem fotky ,kamerovy zaznam, zena je advokatka... ja mam 110kg a neni to k nicemu... Proste kazde plastove okno a dvere vam corkar otevre behem 5ti vterin...  Jeste kdyz vi kdy nejste doma... Ja jsem hlavne rad ze neublizil psum... Protoze mi vzal i par nozu z me sbirky, takze mel noze a sel kolem mych psu... Coz je psycho... Ale opravdu at si radsi vezme hodinky...  Jinak by se to prelilo do uplne jinaci urovne a ten pan, o kterem vim kdo to je, by si uz ani nemohl uzit svou dovcu base...  Jinak... A co si vezmete z fetky po odsouzeni? Takze bud fakt slusny sejf ,nebo mit vsechno v bance... Jinak mame smulu...

Z toho co popisuješ, mám také strach. Nicméně mi v tom příběhu schází reakce pojišťovny?

Předpokládám, že máš domácnost pojištěnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, obrbobr napsal:

Z toho co popisuješ, mám také strach. Nicméně mi v tom příběhu schází reakce pojišťovny?

Předpokládám, že máš domácnost pojištěnou.

Tak pojistka domácnosti a pojištění hodinek a šperků za statisíce jsou dvě dost odlišné věci 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Frantik napsal:

Tak pojistka domácnosti a pojištění hodinek a šperků za statisíce jsou dvě dost odlišné věci 🙂 

Aha, to jsem nevěděl.

Nemám před sebou mou Smlouvu na pojištění domácnosti, ale pamatuji si, že tam je pamatováno i na umělecké předměty a sbírky. Je to samozřejmě omezeno výši sjednaného plnění, ale aspoň něco...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Lookyn napsal:

S prací policie a soudů jsem celkem spokojen - policie opravdu něco dělala a soudy soudili a odsoudili (výše trestů je samozřejmě diskutabilní), celé to trvalo cca rok a půl, maximálně dva roky. Ale co mě na tom sere je, že mám sice papír o tom, že ti dva jsou povinni mi nahradit škodu, ale můžu si s tím papírem možná tak vytřít... Po právní stránce je vše tak, jak má být, ale spravedlnosti se člověk nedovolá...

Ono se ale není co divit... ti, kdo ty zákony vymýšlí a schvalují, totiž moc dobře ví, že se jim velice snadno může stát (a mnohokrát se to už i stalo), že se ocitnou na té lavici obžalovaných v roli např. úplatných politiků, za "nepovedené" zdanění nemovitostí, atd. ... a ono co si budeme, nikdo z takových nebude brojit za přísnější tresty, protože by do budoucna mohli být sami proti sobě :suicide_anim:

Obecne je to tak.. . Ale v mem, tomto konkretnim pripade s policajtama spokojeny nejsem. Ten clovek byl totiz, jak jsem nasledne zjistil, uz skoro 2 roky hledany ,za majetkovou trestnou cinost, takze jine podobne vykradacky domu a normalne si dva roky chodi po ulici ,do prace, jako by nic... Ted uz sedi za jine vloupacky ,ale tu moji mu neprisili a ja to ani nejak neresil, nebyl duvod, vyssi trest by uz nedostal... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Lookyn napsal:

Nebudeš makat? Čelem ke zdi a zastřelit! Planeta je snad zalidněná dostatečně, že nám tady pár zlodějů, vrahů a zmrdů až tak moc chybět nebude! Nehledě na to, že náklady na jeden výstřel z pistole ušetří násobně vyšší náklady na jejich dovolenou v base a po jejich propuštění opětovnou práci policie, soudů atd. až zase něco udělají!

Njn, jako taky horka hlava, bych byl ,pro, kdyby se dalo na soudy a poldy spolehnout, ze sedi jen ti vinni... Ale neni to tak... Ja bych byl ten americky system 3x a dost. 2x stejny tresny cin a potreti pekne na dozivoti...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 16. 12. 2022 v 17:21, Davisimus napsal:

Obecne je to tak.. . Ale v mem, tomto konkretnim pripade s policajtama spokojeny nejsem. Ten clovek byl totiz, jak jsem nasledne zjistil, uz skoro 2 roky hledany ,za majetkovou trestnou cinost, takze jine podobne vykradacky domu a normalne si dva roky chodi po ulici ,do prace, jako by nic... Ted uz sedi za jine vloupacky ,ale tu moji mu neprisili a ja to ani nejak neresil, nebyl duvod, vyssi trest by uz nedostal... 

V mém případě je to naprosto stejné - v době, kdy okrádal X lidí už měl dávno sedět za předchozí trestnou činnost, ale logicky, když takového "člověka" odsoudíme, tak ho v klidu pošleme domů a dáme mu nějaké datum nástupu trestu. On překvapivě nenastoupí a páchá další trestnou činnost - tleskám, tenhle systém je vážně TOP!

A pak když se ke všemu přizná, tak v rozsudku stojí, že za krádeže cca za 1M mu už trest nezvýšíme, protože je dostatečně potrestanej tim, že už sedí za předchozí trestnou činnost - opět naprosto skvěle!

Takže nejen, že okradení už nikdy neuvidí svoje věci, ale ani ty zmetky nikdo nedonutí splatit napáchané škody a jako vrchol dostanou doslova nulový trest :sick01:

V 16. 12. 2022 v 17:36, Davisimus napsal:

Njn, jako taky horka hlava, bych byl ,pro, kdyby se dalo na soudy a poldy spolehnout, ze sedi jen ti vinni... Ale neni to tak... Ja bych byl ten americky system 3x a dost. 2x stejny tresny cin a potreti pekne na dozivoti...

V tomhle případě je vina naprosto jasná a pachatelé to s naprostým klidem i přiznali...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Lookyn napsal:

Takže nejen, že okradení už nikdy neuvidí svoje věci, ale ani ty zmetky nikdo nedonutí splatit napáchané škody a jako vrchol dostanou doslova nulový trest :sick01:

V tomhle případě je vina naprosto jasná a pachatelé to s naprostým klidem i přiznali...

To je čtení... Chce se mi z toho 🤮🤮☹️😭😢

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...