Přejít na obsah

Ukradené hodinky


Lookyn

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 153
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V 23. 1. 2023 v 8:23, Campino napsal:

Nechápem že sa naše právne système doteraz neinšpirovali USA príp. Talianskom. Tam môžeš pokojne dostať 3x doživotie a je to vyriešené...

Odpověď je jednoduchá - přeplněné věznice... takže pak "logicky" dáváš menší tresty nebo "trestáš" podmínkama, domácím vězením a podobnýma blbostma... a když zloděj / vrah / násilník / magor vidí, že jsou tresty čím dál mírnější a slabší, tak čeho by se bál? Ale tohle asi nikdo z kompetentních lidí "nevidí" nebo možná spíš vidět nechce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Kamarat ma poprosil zverejnit to aj tu. Vcera im z predajne ukradli troje Breitling hodinky, ak by ste nahodou na ne narazili kontaktujte prosim policiu.

https://www.facebook.com/policiaslovakia/posts/pfbid0u5yPstYjy96rJhw3RqgowpAFdLo9nkobAne1oRoiNBQH9mhYzpqCNjz8SMA1ewzZl?_rdr

ZA BIELEHO DŇA UKRADOL Z PREDAJNE LUXUSNÉ HODINKY ZA VIAC AKO 30 000 EUR: POMÔŽTE NÁM HO NÁJSŤ❗❗

Poverený policajt druhého bratislavského okresu vyšetruje okolnosti trestného činu krádeže, ktorého sa dopustil doposiaľ neznámy páchateľ v obchodnom centre na Pribinovej ulici v predajni s luxusnými hodinkami.
Neznámy muž vošiel do predajne hodiniek, kde si ako zákazník vypýtal od obsluhy na vyskúšanie tri kusy hodiniek rôznych značiek v celkovej hodnote 30.350,- €.
Využil moment, kedy bola obsluha otočená chrbtom a vyberala ďalší typ hodiniek z vitríny, vzal troje hodinky dané ku skúšaniu a utiekol z predajne bez zaplatenia.
❗❗Popis: Muž, vysoký približne 190 cm, normálnej postavy, hnedé oči, bledej pleti, s plešinou, mal na sebe dioptrické okuliare. Hovoriaci anglickým jazykom, na ruke mal retiazku zo žltého kovu, na ľavej ruke tetovanie. Oblečené mal modré rifle, tmavé tričko, tmavú vestu a obuté tmavé tenisky.
👉Touto cestou vyzývame občanov, ktorí majú akékoľvek informácie k totožnosti muža na priloženej fotografii, k jeho súčasnému pohybu alebo pobytu, aby nám ich oznámili na bezplatnom čísle polície 158, osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení prípadne formou súkromnej správy na Polícia SR - Bratislavský kraj

334950656_226205709790206_7806280761857241239_n.jpg.2571d87721da0c0eb829e77e188e67e6.jpg

 

1007638401_WhatsAppImage2023-03-06at11_06.23(1).jpeg.f86bf3fd5b1d43b6fb1ab7ee65d89c30.jpeg1831623405_WhatsAppImage2023-03-06at11_06_23.jpeg.6f5f944d44e5bc580a7a8f6c11e08734.jpeg599040321_WhatsAppImage2023-03-06at11_06_24.jpeg.c176cf8e5d14ff986a8732809f53f238.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Si to tady zase po čase "UPnu"...

Moc Vás prosím, máte-li někdy cestu kolem nějaké zastavárny apod. a aspoň chvilku času nazbyt, nakoukněte dovnitř, co nabízí, případně se poptejte na nějaké podpultové zboží. Moc všem předem děkuji za ochotu!

Lze předpokládat hlavně severní čechy, ale asi můžou být naprosto kdekoli...

Odměna jistá!

10k za info, které povede k nalezení a zajištění AP, GP, Zenith nebo Tissot!

50k za info, které povede k nalezení a zajištění celé sbírky!

Díky za prostor a za pomoc :helpsmilie:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Spíš nechápu, kdo si to dovolí, ve svým způsobem uzavřené komunitě, kde se všichni znají, pozdraví, prohodí pár slov, pak si všimneš, že někdo přestane ze dne na den chodit, u jednorázových příchozích  je zase malá šance, že si za ten čas cesty recepce-skříňka někdo všimne, co máš na ruce, natož stihne vytipovat skříňku. Pokud tedy nebyly všechny vybrané?

Každopádně pevné nervy, a brzké nalezení hodinek a hlavně budoucího trupíka 🙄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Tak si tu zase po čase ulevím... dnes to bude trochu delší...

Našel jsem si a kontaktoval pár firem, které se zabývají odkupem nebo vymáháním pohledávek. Většinou stačilo předání pár informací a přišla odpověď, že o odkup nemají zájem / vymáhání by nemělo absolutně žádný smysl. Ok, chápu, jak se říká - ani kuře zadarmo nehrabe a když v tom ty firmy nevidí potenciál, tak do toho nechtějí jít. Co mě ale zarazilo a trochu i nasralo byl přístup asi dvou firem, které by se tím "chtěly" zabývat, ale když jsem si pročetl smlouvy, tak tam vždy byl odstavec o tom, že nejdřív já zacáluju jim částku zhruba 5k a na základě toho se tím oni začnou zabývat... a že když si ten případ převezmou, tak mi tenhle "poplatek" vrátí... ptal jsem se za jakých podmínek ty případy nepřebírají? Samozřejmě, že odpověď byla, že když dlužníci nic nemají... Bravo, takže bych v tom byl mínus dalších pár tisíc kvůli parazitům, kteří se chtějí přiživit na neštěstí druhých a nešáhnou na práci, pokud jim nepošleš peníze... Podotýkám, že jedna z těch firem nabízela odkup pohledávky ve výši 381k za nějakých 260k. Říkal jsem si fajn, mají tam sichr víc jak 100k a mně se aspoň něco vrátí ;) Ale pak přišlo to zjištění ve smlouvě... Víc jak 100k pokud by si to z nich vymohli jim nestačí, ještě prostě zaplať cca bůra, abysme ti pak řekli, že ten případ nebereme... To aspoň ty další firmy byly slušnější a prokleply si ty sráče předem (očividně je to rychlovka a nestojí to 5k) a nešly do toho.

S jednou firmou jsem ještě řešil žalobu dlužníků a následné uvalení exekuce a to se mi teprve protočily panenky!

Firma sama o sobě ok - odměna 25% z vymožené pohledávky - s tím bych neměl žádný problém ;)

Ale že bych měl na samotném začátku procesu zaplatit 15% z pohledávky, to jsem tedy zůstal čumět!

To je prosím pěkně 57k, které bych měl já jako okradený a poškozený vytáhnout z kapsy, aby se začalo něco dít!

5% se hradí státu za započetí soudního řízení! Ano, tomuhle státu, který nechal toho parchanta běhat po svobodě v době, kdy měl být dávno ve vězení a nechal ho páchat další a další trestnou činnost, kdy udělal škodu cca 1M! Tak tomuhle státu já bych měl zaplatit 19k, aby se začal zabývat exekucí!

Dalších 10% je za práci právníka a advokáta.

Z těch 15% na začátku by se mi na konci mělo vrátit cca 10% - ale samozřejmě pouze za předpokladu, že by se jim chtělo makat a splácet to nebo by bylo co jim v rámci exekuce zabavit a prodat - obojí je spíše z říše snů...

Co z toho všeho plyne? Za mě má tohle všechno jediné řešení - NUCENÉ PRÁCE během pobytu ve vězení!

A pokud během svého trestu nestihneš makat tolik, aby se vše, cos napáchal zaplatilo, tak rozhodně nepůjdeš na svobodu, abys mohl zase páchat další trestnou činnost a okrádat další lidi, ale budeš zavřenej dál a denně budeš makat minimálně 18 hodin, abys to co nejdřív splatil! Teprve potom, až vše splatíš do poslední koruny, tak půjdeš na svobodu a věřím, že by si krádeže na příště hodně lidí rozmyslelo!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, leda ho.no. Před lety jsem se vyskytl na exkurzi v jedné věznici a tam jsem se dozvěděl, že

1. náklady na jednoho pracujícícho vězně jsou vyšší než když sedí a čumí na cele

2. když má vězeň příjem, je povinen si pobyt ve vězení platit. Většina těch, co krátké chvilky na svobodě prokládají dlouhými pobyty v nápravném zařízení, nemá potřebu pracovat, protože ten dluh za pobyt ve vězení je netrápí.

Pochybuje, že za těch 15 let by se něco změnilo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. tak je tady asi něco blbě, když je levnější sedící, čumící a nemakající vězeň, ne?

2. mám za to, že ať už ve vězení makáš nebo ne, tak pak dostaneš účet za svůj pobyt - ti, kdo vedou jinak "normální" život si to zaplatí, případně přijde exekuce, když platit nechceš a je ti co vzít... a ti, kteří jsou většinu života v lochu to neřeší - je jim to naprosto u prdele, stejně jako ty další škody, které napáchali a nesplácejí...

Pokud teda nejsou řešením nucené práce, tak prostě tyhle zmrdy střílejme... jakej je jejich přínos společnosti?

V momentě, kdy jsou na svobodě, tak kradou, vražděj, znásilňujou a dělaj vše pro to, aby byli zase brzo zpátky v lochu.

Tam taky nepracujou, ale teplo, pitnou vodu, televizi, jídlo atd. tam samozřejmě maj, ale nic z toho neplatěj.

Takže když je na svobodě, tak kurví životy slušnejm lidem a když je v lochu, tak to stojí nemalé peníze ze státní kasy...

Jedna kulka a ušetřilo by se tolik starostí a peněz!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsi trefil hřebíček na hlavičku! Taky mám poslední dobou dojem, že se sice zodpovědní lidé tváří a do médií tvrdí, že chtějí bojovat proti kriminalitě a snižovat ji, ale ve skutečnosti dělají kroky přesně opačným směrem... :sick01:

Jen mi není jasné, jak taková "ekonomika" a "kšeft" může dlouhodobě fungovat... věznice jsou čím dál plnější vězňů, kteří jsou pro stát levnější, když nemakají... hranice trestného činu se stále posouvá, aby bylo méně trestných činů... tresty jsou čím dál mírnější, protože máme přeplněné věznice... vyplývá mi z toho, že se nikdo nebude bát krást, vraždit, znásilňovat, neplatit alimenty, porušovat zákazy řízení atd. (protože čeho by se vlastně báli?) a tím pádem bude více práce pro policii, soudy, atd., takže bude potřeba více personálu a nejspíš i prostor... ale není mi jasné, kde si na sebe tahle "ekonomika" vydělá? Odpovím si sám - nevydělá, ale náklady budou čím dál vyšší, takže na platy dalších policistů, soudců, atd. vytáhneme prachy z kapes daňových poplatníků :) Ano, z těch kapes daňových poplatníků, kteří jsou okrádáni, vražděni a znásilňováni těmi, co pak sedí ve vězení a nic tam nemusí dělat, protože je to takto levnější ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...