Přejít na obsah

Seiko BELL - MATIC


Vit

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 50
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jak velké jsou hodinky a tvoje ruka? Pěkně ti sedí, taky nosím hodinky takhle volněji že sjedou až za kloub a mám rád hrkací Seiko tahy. Na gumě a kůži to takhle volně nejde. Vintage Seiko na hrkacím tahu jsou vždycky super. Díky za super vlákno se super fotkami. Ať společensky oblečen na čaji, s rukou v rozkroku na rudých trenclích (podobné šili sousedi po revoluci ze sovětských vlajek z výprodeje)😁, ale nejvíc mě pobavila myšlenka jak jdu po ulici a vidím chronomagora jak si aranžuje hodinky na volant a fotí si je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, safi napsal:

Nějak tě chytly :-).

Ano, stydím se, že jsem je zanedbával.
Jsou to ale stařenky a tak jen týden a zase odpočívat do krabičky.
(nováčci chodí ven na tři týdny)

před 21 hodinami, Jiří Sedlák napsal:

Jak velké jsou hodinky a tvoje ruka? Pěkně ti sedí, taky nosím hodinky takhle volněji že sjedou až za kloub a mám rád hrkací Seiko tahy. Na gumě a kůži to takhle volně nejde. Vintage Seiko na hrkacím tahu jsou vždycky super. Díky za super vlákno se super fotkami. Ať společensky oblečen na čaji, s rukou v rozkroku na rudých trenclích (podobné šili sousedi po revoluci ze sovětských vlajek z výprodeje)😁, ale nejvíc mě pobavila myšlenka jak jdu po ulici a vidím chronomagora jak si aranžuje hodinky na volant a fotí si je.

Díky, obvod ruky mám 17,5 až 18 cm.
Trenýrkový outfit měl navodit dobu kdy jsme měli do tělocviku předepsanou tuto červeno-bílou uniformu.
Na volantu jsou tynejlepší světelné podmínky (když je slunce ve správném směru).

Trocha laciných optických triků:

Vit_Seiko_BELL_Matic_230219_01_.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@VitBell-Matic jsou strašně fajn a opomíjené hodinky! Je super, že jsi jejich ambasador ;) 

@Jiří Sedlákten prodávající jsem byl já... :) Otázka servisu je subjektivní. U hodinek fungovaly všechny funkce bez problému, předbíhaly se - možná by to šlo "jen" doregulovat párátkem - nemám doma vibrograf, jen apku na mobilu, na vrtání se do strojku nemám ani výbavu, ani zručnosti. 

Vzhledem k tomu, že komplet servis automatického day/date strojku stojí teď cca 3.500, tak u komplikace s budíkem počítám že by cena byla někde kolem 5.000. Navíc v Onyx mně dali na jiné hodinky termín 3 měsíce. To není úplně kombinace kterou chcete v momentě když chcete nabídnou něco k prodeji řešit. Zaplatit za servis skoro cenu celých hodinek, čekat tři měsíce a pak je prodat v podstatě za cenu servisu. Pro někoho kdo má ty hodinky na sváteční vynešení a jinak jako exponát přitom odchylka není problém, případně má sám schopnosti, nebo známé, kteří opravu / seřízení provedou levněji. Důležité je, že byl stav přesně popsán a je na každém jestli si vyhodnotí nabídku jako zajímavou, nebo ne.  ;) Doma mám cca 70 hodinek, servisuji opravdu jen to co nosím, ve sbírce mám zařazeno vše 100% funkční, ale už se mně stalo, že jsem některé chtěl po 5 letech vytáhnout na světlo a ony mezitím zatuhly :( Kdybych ale všem měl dávat periodické lázně, tak se nedoplatím a nic by to neřešilo, když je nenosím ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 38 minutami, Snekofon napsal:

@VitBell-Matic jsou strašně fajn a opomíjené hodinky! Je super, že jsi jejich ambasador ;) 

@Jiří Sedlákten prodávající jsem byl já... :) Otázka servisu je subjektivní. U hodinek fungovaly všechny funkce bez problému, předbíhaly se - možná by to šlo "jen" doregulovat párátkem - nemám doma vibrograf, jen apku na mobilu, na vrtání se do strojku nemám ani výbavu, ani zručnosti. 

Vzhledem k tomu, že komplet servis automatického day/date strojku stojí teď cca 3.500, tak u komplikace s budíkem počítám že by cena byla někde kolem 5.000. Navíc v Onyx mně dali na jiné hodinky termín 3 měsíce. To není úplně kombinace kterou chcete v momentě když chcete nabídnou něco k prodeji řešit. Zaplatit za servis skoro cenu celých hodinek, čekat tři měsíce a pak je prodat v podstatě za cenu servisu. Pro někoho kdo má ty hodinky na sváteční vynešení a jinak jako exponát přitom odchylka není problém, případně má sám schopnosti, nebo známé, kteří opravu / seřízení provedou levněji. Důležité je, že byl stav přesně popsán a je na každém jestli si vyhodnotí nabídku jako zajímavou, nebo ne.  ;) Doma mám cca 70 hodinek, servisuji opravdu jen to co nosím, ve sbírce mám zařazeno vše 100% funkční, ale už se mně stalo, že jsem některé chtěl po 5 letech vytáhnout na světlo a ony mezitím zatuhly :( Kdybych ale všem měl dávat periodické lázně, tak se nedoplatím a nic by to neřešilo, když je nenosím ...

Díky, tvůj postup ohledně prodeje pokládám za férový a rozumný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžu vědět o kolik se předbíhaly? 

Jo máš pravdu že tento postup je lepší než je nechat jen zregulovat a napsat že jsou po servisu. 

Jo, kdybych je opravdu chtěl, tak ti navrhnu, ať je do toho Onyxu pošleš, necháme odhadnout cenu servisu, hodinky ti zaplatím a ty tři měsíce si počkám. 

Teďka mám stejně fond hodinky vyčerpaný, ale zato mám co nosit, poněvadž se mi postupně dva kousky z Onyxu vrátily.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tuším že dělaly nějakých +45s/den, to by nebylo tak hrozné a šlo by to tolerovat, případně "doštouchnout" párátkem, i když už jsem z takové adjustace vyrostl :) On ten chod byl trochu rozkolísaný kulháním, což by šlo srovnat taky na setrvačce. Ale pro to, aby si člověk štouchal do obou těch fičůr na setrvačce až by to naladil, už to nechce dělat doma v amaterských podmínkách bez stojánku, v "prašném" prostředí obýváku, s přikládáním mobilu - zase takové prase nejsem, to raději prodávám hodinky tak, že je pro denní nošení servis doporučen. :D

Omlouvám se Víťo, že jsme ti tady zaplevelili téma, tak sem přihodím tematicky aspoň foto těch zatrolených hodinek, které sem dle názvu patří....

IMG20230203131005.thumb.jpg.93e4e8f8a230bd853402c39187350717.jpgIMG20230203131129.thumb.jpg.ce1a182502a6fcebd8072510443d78a3.jpgIMG20230203131254.thumb.jpg.42aacee1be4547acb0ad60684e0828c3.jpg

IMG20230209170359.thumb.jpg.86bd3c69653413a25c34e4000188052d.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

45 je dobrý, tak to bych na vintage ani neřešil. Strojek je čistej na pohled, navíc mají od nuly trochu přidáno, takže by se vracelo zpět, to svědčí o tom, že jsou asi v pořádku. Chtělo by to samozřejmě změřit amplitudu, ale jestli je rezerva ok, tak na občasný vyvětrání úplně v pohodě. Navíc ty tmavý jsou ještě víc super než ty světlý. 

No, těch 45 sekund bych tam uvedl, když někdo napíše u Seika, že se předbíhá, tak čekám, že to bude řádově v minutách. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...