Přejít na obsah

Pomoc s určením originality OMEGA Seamaster Aqua Terra


Doporučené příspěvky

Pěkný den všem,

 

Prosím větší znalce o radu ke koupi hodinek. Chystám se na nákup hodinek Omega Seamaster Aqua Terra (co nejnovější generaci) a našel jsem na českém obchodě tento kousek. Můžu Vás prosím požádat o určení originality hodinek, pokud je to z dostupných obrázků možné? Opradu velmi nerad bych zahučel do replik.

 

Hodinky jsou u né moc populárního prodejce (jak jsem se zde dočetl) "Luxusní použité hodinky" a tak bych se rád ujistil, případně mám trvat na kontrole pravosti v Koscomu?  V obchodě jsem nikdy nebyl a tak nevím, neznám. Působí na mě dle stránek velmi seriózně, ale po přečtení jedné diskuze zde na fóru jsem se lehce vyděsil. Hodinky tam nemám problém zakoupit, nehážu hned každého prodejce do koše, ale zaplatit balík za repliky opravdu nechci. 

 

Mnohokrát děkuji za Vaší pomoc. Popřípadě pokud někdo prodává zmíněné Omegy, napište mi zprávu, díky 😉 

 

 

IMG_4192.jpg

IMG_4190-scaled.jpg

IMG_4189-scaled.jpg

IMG_4188-scaled.jpg

IMG_4187-scaled.jpg

IMG_4186-scaled.jpg

IMG_4185-scaled.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevidim problem.. maximalne si jeste zkontroluj jestli sedi cislo hodinek (zespoda na jedny nozce pouzdra) s cislem na karte, jinak si nemyslim, ze je duvod k obavam. Na pripadnou kontrolu pravosti musis k AD Omegy, coz Koscom neni, takze Dusak.

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 32 minutami, Micey napsal:

Nevidim problem.. maximalne si jeste zkontroluj jestli sedi cislo hodinek (zespoda na jedny nozce pouzdra) s cislem na karte, jinak si nemyslim, ze je duvod k obavam. Na pripadnou kontrolu pravosti musis k AD Omegy, coz Koscom neni, takze Dusak.

Souhlas. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, Micey napsal:

Je fakt že ten novej model má o něco lepší strojek, měl bys plnou záruku a tak.. na druhou stranu, ty horizontální pruhy už mi tak nejedou.

Přesně tak, ty svislý drážky jsou za mě hezčí. A strojek MASTER CO-AXIAL je za mě pořád hodně v pohodě. Je to ten nejlepší model (potažmo strojek) z té předchozí generace.

 

Určitě bych rád nový, ale částka na "LPH" je už horní hranice mého budgedu. 

 

Děkuji Vám za příspěvky, pokud někdo má ještě něco užitečného, tak zcela jistě uvítám. Případně je tu nějaký vyloženě "odborník" na Omegy a mohl by mi poskytnou pár odpovědí na mé otázky soukromě třeba v PM?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O tomto prodejci už sem slyšel leccos, sám jsem od něj chtěl jedny né úplně levný hodinky koupit, vše vypadalo oka, ale pro jistotu jsem je chtěl ještě nechat zkontrolovat hodinářem a hle- po otevření pouzdra jsme zjistili, že utrpěly pěknou pecku na bok a bylo po všem, na druhou stranu ten kluk co to prodává o tom opravdu nevěděl a byl z toho celkem hin, vrátil peníze, omluvil se a oka... ale samozřejmě důvěru to úplně nevzbuzuje... A ještě jedna věc, většina těch hodinek před prodejem projde leštěním, tak na to bych si dal taky bacha. 
Jinak tyhle ATéčka vypadaj fajn a hlavně maj datum na správnym místě😅

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na prvy pohlad vyzera ok. Ale dnes uz tie repliky vedia byt sakramentsky dobre. Kym nepozries pod mikroskopom opracovanie ruciciek a kalibru, nebudes si isty. Priklanam sa k nazoru, ze setris na nespravnom mieste. Ak chces kupit tak drahe hodinky, nebud "skurka", priplat cosi a spi pokojne... 

 

Este co sa tyka lestenia. Garantujem Ti, ze ak boli hodinky nosene, musia mat mikroskrabance na lunete - proste to inak nejde - ak sa s tym nevies zmierit, kup si iny model 😕 .

Moje Aqua Terry maju pol roka, nosim ich s velkou starostlivostou, ale denne a na hodinkach mam kopu mikroskrabancov. Lestene plochy lunety sa poskrabu aj od lemu kosele. Takze si daj pozor, aby ten kusok nebol ocmulany "cukrik". 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zase to nepřehánějme s těma mikroskopama a šetřenim.. koupě hodinek s komplet balenim a papírama od firmy specializovaný na prodej hodinek fakt neni nějaká ruská ruleta. To by pak koupě jakejchkoli jetejch hodinek byla "šetření na nesprávnym místě", žejo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, miguel napsal:

Otazka znie, kolko na tom usetrim. Ak kupujem  pouzivane hodinky, povedzme za 100 litrov, a nove stoja 115 (samozrejme, strielam cisla), tak nemam co riesit a idem do novych....

Pokud bych bral nové, tak pak jedině v ČR, ale to je cca 150k. Bohužel mám budget max těch 90k.

Btw prosím držme se tématu. Díky.

 

Upraveno uživatelem MichalSVR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč jen v ČR, jakej je v tom rozdíl? Záruku ti uznaj celosvětově, když máš oraženou kartu AD, je to úplně fuk.
 Já bych se tématu držel, ale nevidim žádný další náměty k diskuzi:)

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...