Přejít na obsah

Poradna PRIM


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 883
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Díky. Fakt mě to překvapuje. Evidovalo a dokumentovalo se úplně všechno, tak jistě i rozhodnutí o ukončení výroby. Někdo ho musel vydat a mělo vliv na všechna oddělení celého podniku.

 

A jestli můžu, přidám jeden svůj návrh. Jde o kolonku Rok vzniku. Já mu rozumím dobře, ale trochu matoucí mi přece jen přijde. Obzvlášť když vidím, jak ho někteří čipernější prodejci zkracují na rok a dělají z toho nenápadně rok výroby.

A navrhoval bych to v příštím vydání knihy změnit. Třeba na Ve výrobě od, nebo něco takového.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"se nedal do plánu" - to se přece nestalo samo, někdo to musel rozhodnout (nemusel to vůbec být ředitel) a vydat to písemně jako výrobní příkaz do všech oddělení podniku (tohle už od tehdy a tehdy nevyrábějte, nekompletujte, nebalte, nedodávejte,...).

 

Ale třeba mám jen zkreslené představy o způsobu řízení výroby v takovém podniku. Jen si neumím představit, že něco "se nedalo do plánu", a pak si jen všichni navzájem řekli co od pondělí dělat a co už nedělat.

Jak se Fanda v soustružně dozvěděl co točit?

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A když měl mistr dovolenou, tak Fanda za 14 dní natočil bednu něčeho, co se pak vyhodilo :)

 

Já jsem si myslel, že ukončit výrobu něčeho konkrétního je organizačně velice podobné zahájení výroby toho výrobku.  Ale třeba ne, třeba fakt dřív stačilo do všech oddělení vzkázat po mistrech a vedoucích tohle už nedělejte. Končíme s písmenkama, lejeme kulky :)

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč by se muselo něco ukončovat?

Prostě se délalo to, co bylo naplánované. Co v plánu nebylo, se nedělalo.

Byly nové modely, inovace, prémie ... tak proč něco ukončovat?

Jedině snad najít, kdy se naposledy dělala nějaká součást - napr. dýnko. Ale takovou dokumentaci asi nikdo nemá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro upřesnění - již jsem to tu snad jednou psal - cituji: "Počátkem roku 1994 byl z rozhodnutí představenstva společnosti jmenován místo Ing. Berana generálním ředitelem Ing. Libor Hovorka, bývalý hlavní konstruktér koncernového podniku Elton. ... ". Z knihy "Dějiny československého hodinářského průmyslu I a II." autora Zdeňka Martínka, str. 127. To byla velmi těžká léta, kdy se jednalo o holou existenci českého výrobce náramkových hodinek. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Našel jsem po prarodičích nástěnné hodiny viz. přiložený odkaz (ty na Antiku to nejsou moje) a chtěl bych si je nechat renovovat.

1) nedoporučili by jste hodináře, který zvládne zrenovovat strojek  co je uvnitř?

2) nevíte, zda existuje někdo, kdo by dokázal využít pouze starý strojek a udělal k tomu nový design dle dohody ?

 

https://www.antik-hovorka.cz/obchod/rarita-zelene-hodiny-6705.html

 

Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Líbí se mi když je vidět dovnitř hodinek a Prim se u svých Skeletonů chlubí kalibrem 93, což je původně relativně obyčejný strojek jestli to dobře chápu. Pokud si někdo (já) od nich koupí hodinky, lze libovolný z jejich strojků skeletonovat? Musí to udělat jen Prim nebo může i někdo jinej? Jak se to dělá a o jakých částkách za takovou práci se bavíme? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...