Přejít na obsah

Poradna PRIM


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 883
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

No takhle komplexní dotaz na Primky jsem tady ještě neslyšel. Nechtěl by někdo znalý o tom napsat knížku? Já to teda nebudu. :crybaby: Ale takovou knížku bych si taky rád přečetl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O výrobě a tedy hodně i o kvalitě hodinek Prim (odtud nutno vyjít při srovnávání s jinými hodinkami v Evropě) se dočteš hodně v knížce pana Vajsara (ilustrační obrázky přikládám - knížku na papíře černobílou i na CD barevnou jsem koupil v NTM - Národní technické muzeum - v Praze na Letné), je to rozmnožený rukopis.

Vajsar_kniha.jpg

Vajsar_zlaceni.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Knížka pana Vajsara je rozmnožený rukopis, tak bych tipoval (já ji mám z NTM, tak jsem nikde jinde nehledal - je to značná specialita) jinou možnost sehnání snad jen u rodiny autora. U NTM bych neviděl problém tam telefonicky zavolat a dohodnout se - je to velká organizace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rad by som sa spytal, ze ak automaty vseobecne, nie len znacky PRIM, sa nepouzivaju, ma byt korunka vytiahnuta, alebo zasunuta, popripade zasroubovana? Mam viacero hodiniek a skladujem ich so zasroubovanou korunkou. Je to tak spravne? V obchode s luxusnymi znackami hodin som si vsimol, ze korunky na hodinach su vytiahnute a nie zasroubovane... Dik za odpoved. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, orol napsal:

U mechanických hodín je to jedno - tie sa nakoniec zastavia (lepšie je mať korunku zasunutú).

"Kvarcky" se zastavujú vytiahnutím korunky, aby se nevybíjala baterka. 

Dik za odpoved. :-)

A preco v obchode s luxusnymi hodinami maju vytiahnutu sroubovaciu korunku aj mechanicke automaty? Pri quartzkach mi je to jasne (setria baterku), ale stale mi vrta v hlave, preco su vysroubovane aj automaty? Setria tesnenie v korunke??? Alebo???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...