Přejít na obsah

Stowa vs Laco s Unitasem


Doporučené příspěvky

Tak a je to tu zas... opet jsem nasel neco, co nutne potrebuju, navic se blizi 40. narozeniny (z 2 roky), takze je i duvod poridit konecne dospelacke hodiny.

Vzdycky jsem chtel pilotky, zakoukal jsem se do Baumustru B, sjizdel web Laco, Stowa, kochal se tepelne modrenymi ruckami... spekuloval... a nikdy nic nekoupil, protoze to bylo moc penez za neco, co vubec nepotrebuju. V tomto  mezicase jsem si vsak zvyknul na pomalu tikajici Unitas s malou vterinovkou na pozici 6 u Glycine Incursore:

glyc.jpg.00af33ff76e358203afec36aecad256f.jpg

 

Nedavno jsem zjistil, že Laco pripavilo kombinaci Unitasu a flieger designu. Jedná se o modely Ulm (typ A) a Würyburg (typ B). U Baumustru B mi vsak mimistredka nejak nesedi, takze jsem pozornost presunul k modelu Ulm a zacal pomalu setrit. https://www.laco.de/de/uhren/fliegeruhren-sondermodelle/ulm

862119_862118_Milieu.jpg.4f10f33305dcfb01fdc7897eeae3f01f.jpg

 

Ani nevim kde a jak, ale narazil jsem na zminku o existenci Stowa Flieger Klassik 6498... a zase nevim, do ceho jit. Stowa ma v mych ocich vyvazenejsi, tezko rict, cim to je, mozna chybejici cisla 5 a 7, mozna roztomilejsi vterinovka... proste laska na prvni pohled. Trochu minus je absence lumi na vterinovce a mozna klenuty safir, mam rad plochy. Rozmerove je to podobne, Laco 42,5mm (l2l 49,8), Stowa 41mm (l2l 50,2), takze oboju oboje velmi podobne. Laco je o 1mm nizsi. Stowa ma lepsi strojek s labuti siji, ale to mi az tak zily netrha, stejne jako zdobeni...  https://www.stowa.de/Flieger+klassik+6498+41.htm

stowa.jpg.0c887174889c1eca01304a8b0c4eda99.jpg

 

Takze kterym smerem se vydat? Piste cokoli vas napadne :)

 

Upraveno uživatelem geralt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

souhlas, centralni vterinovka k pilotkam patri, ale jsem ochotny udelat v tomto smeru ustupek vymenou za pomalu tikajici Unitas... mel jsem automaty s 2824 a ten "freneticky" tikot neni nic pro me, takze ani 2801 neni resenim... 

porad se tocim v kruhu, kdy bych moc chtel B-muster, ale neco me tahne ke Stowam, kde ma mimostredka kolem sebe vice mista... jenze zase neni luminiscencni... no nic, tezky zivot nerozhodneho pilota                                                       

891249025_stowa6498lume.jpg.d15ede57529c1ee6942158f049d2ede2.jpg1254678103_lacoWlumi.jpg.4f71a6abe70e69afe27b4234dbeb7f20.jpg

                         Stowa 6498                                                                          Laco Würzburg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kolik stojí ty Stowy? Jako chápu tu historickou vazbu, ale možná už budeme na ceně, že bych právě kvůli tomu unitasu sáhnul po Steinhartech s předělaným unitasem na centrální sekundovku. Tam ten B Muster ve 44mm je naprosto boží včetně správně nanesené lumi tam, kde má být.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem fakt zvědavej, co nakonec vybereš. Sám víš, že podobnej "problém" řeším, ale pro mě je centrální vteřinovka a B muster zásadní podmínkou. A i ta velikost je u mě v ideálu 40mm. Takže tam přichází v úvahu pouze Stowa, případně  nějakej výrobce bez historický vazby (což jsem nakonec pro vyzkoušení, jestli je vůbec budu nosit, zvolil).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@sashator: jo to ja taky :) pokud je u tebe zadani 40mm a muster B, koukal bych po Stowa ci Laco original (39mm, nutno zkusit ty rovne nozky)... na takhle jednoduchych hodinkach jsou dulezite prave ty detaily v podobe proporcnich rucek i tloucky car jednotlivych indexu... a to maji tito 2 vyrobci imho zvladnute perfektne

@bandicoot: titanove Steiny jsou mimo diky velikosti, jinak pro nim nic nemam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Laco mám rád a to ortodoxní pouzdro se mi vizuelně sice líbí, ale nositelnost je špatná. Měl jsem 42mm na ruce a právě díky těm rovnejm nožkám sedí mizerně. Takže z toho důvodu zůstává ve hře jen Stowa, u který mi vadí snad jen to prosklený dýnko. A teda i cena. Ne, že by si ji nezasloužily, ale jelikož vůbec netuším, jestli je vlastně budu nosit, tak jsem na zkoušku objednal Dekla a uvidíme. Sice nemaj dokonale proporční minutovou ručku, ale 13.5k vs 30k je dost silnej argument u hodinek, který jsou na zkoušku. Navíc i 10ATM je zrovna pro mě docela fajn bonus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Bylo zjisteno, ze vterinovku bez lumi by muj jemnocit asi neprezil, takze ve vyberu zustava uz jen Laco (mensi l2l, WR100, nizsi cena - co vice prat). Nasledne jsem tedy navstivil Chronoshop, abych si potvrdil, za muster B s mimostredkou je divny, vezmu jednozncne Ulm (muster A) a mam vyreseno... bohuzel, ten muster B vypada mimoradne dobre, takze zase nevim... 1000€ je pro me docela dost penez, proto s tim tak nadelam :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Možná nejlepší cesta. Já už 4 roky čekám až Stowa znovu-uvede na trh 40mm Flieger s unitasem a konverzí na centrální vteřinovku. Zkoušel jsem u nich dojednat i limitku, ale ani na 50ks nemaj zájem.

Výsledkem je, že ty máš pěkné hodinky a já pořád nic :-D.

Gratulace!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dekuju:) Musim priznat, ze nadseni je velke. Jak jsem se bal te male vterinovky, tak ta nakonec vubec nerusi, naopak ocenuji celkove klidnejsi vzhled cifru (ale to bude hlavne zvyk z predchoziho Unitasu). Laco se proste trefil do meho pozadavku na B-dial s Unitasem - kdyz musis, tak musis. Origo remen mi prijde uz hodne spolecensky, takze byl nahrazen kozenym zulu a nechybi mi naprosto nic. Uvidime jak se zabehnou, zatim delaji na zadech pres noc +5, pres den na ruce cca +2-3, dle rezimu... co vic si prat:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...