Přejít na obsah

Co máte právě na ruce? [2008-2020]


Návštěvník Ondra

Doporučené příspěvky

Seiko po renovaci...nejjsou moje.....:-)attachicon.gifImageUploadedByTapatalk 21376038123.236440.jpg

Ahoj, mám úplně stejné a po renovaci a seřízení jsem téměř na nule za 24 hod, při nošení jdou denně +5s a přes noc se srovnají o -5s, pan hodinář holt umí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 163,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • Kid_A

    3180

  • Vit

    3106

  • Ondrej71

    2537

  • siwi

    2317

Ahoj, mám úplně stejné a po renovaci a seřízení jsem téměř na nule za 24 hod, při nošení jdou denně +5s a přes noc se srovnají o -5s, pan hodinář holt umí.

nádherné COSC seřízení, zvláště u vintage mechanismu několik desetiletí starého!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se za noc spozdi o 5 sek..d, zpozdily by se za 24 hodin o 10 sek..d. Pokud se za den (ca. 12 hodin) predbehnou o 5 sek..d, predbehly by se za 24 hodin o 10 sek..d. Na nekolik desetileti stare hodinky krasne hodnoty, ale nema to nic spolecneho s COSC, ale to ty jiste vis, Frostie...

myslím, že +5 sec -5 sec = 0 sec a tím pádem je to lepší, než předepisuje COSC... Nebo tomu rozumím špatně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz jsem skoro zacal zatravoval JLC's 1,000 hrs testing. Ale pobyt v JLC laznich jim zjevne pomohl (a ja si asi vybral 1:xxxxxx pravdepodobnost vzniku problemu s casomerici teto znacky)

 

 

 

No vidíš. Můžeš být spokojen. Výborný výsledek.

 

Já dnes tyto:

post-15604-0-80684800-1376206307_thumb.jpg

post-15604-0-73068800-1376206308_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano (presne jak alda uz napsal)

 

http://en.wikipedia.org/wiki/COSC

vzhledem k tomu, že jsem překládal přesné znění COSC specifikace z němčiny pro více českých hodinářství, tak jeho podmínky znám a vím, že +5/-5 sec za den není přesně to, co certifikace předepisuje. Ovšem celkový výsledek denní odchylky ? 0 sec myslím opravňuje označit takové hodinky, zvláště mechanické, za velice přesné, až chronometrově. Je nutno podotknout, že i spousta renomovaných hodinkových kousků s originál COSC certifikátem z Neuchatelu, byť i několikanásobně dražších,  si o takovém výsledku může nechat jen zdát....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vzhledem k tomu, že jsem překládal přesné znění COSC specifikace z němčiny pro více českých hodinářství, tak jeho podmínky znám a vím, že +5/-5 sec za den není přesně to, co certifikace předepisuje. Ovšem celkový výsledek denní odchylky ? 0 sec myslím opravňuje označit takové hodinky, zvláště mechanické, za velice přesné, až chronometrově. Je nutno podotknout, že i spousta renomovaných hodinkových kousků s originál COSC certifikátem z Neuchatelu, byť i několikanásobně dražších,  si o takovém výsledku může nechat jen zdát....

Spousta reci, ale spatne. Z tveho zaveru by logicky vyplyvalo, ze hodinky, ktere se za den predbehnou o 2 minuty, ale v noci to zase srovnaji a maji tedy za 24 hodin odchylku 0 sekund, jsou velice presne chronometry.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spousta reci, ale spatne. Z tveho zaveru by logicky vyplyvalo, ze hodinky, ktere se za den predbehnou o 2 minuty, ale v noci to zase srovnaji a maji tedy za 24 hodin odchylku 0 sek..d, jsou velice presne chronometry.  

ne, to jsem netvrdil. 2 minuty/den je mimo jakoukoliv toleranci. COSC hovoří u mechanických hodinek o maximální odchylce za 24 hodin v řádu sekund, konkrétně max. 7 sec/den....? 5 sec/den mi připadá opravdu v rámci chronometrových zvyklostí, pardon...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak sem ti už psal. Precti si co je to COSC a jak se hodinky respektive strojky, ktere maji toto splnit, testuji.

to jsem udělal několikrát, možná už dávno před tebou. Co to je COSC vím a sekundy za den při nošení na ruce je jedno z asi 20 základních kritérií, které musí hodinky splňovat. Vzhledem k tomu, že se jedná o vlákno Co máte právě na ruce, končím s vyjadřováním k tomuto tématu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...