Přejít na obsah

Nove Fortis Flieger 2020


Tommek

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 55
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 47 minutami, Ivan Lelák napsal:

Na tomto fóru si vážím mj. i slušnosti, nadhledu, tolerance a vzájemného respektu, zahrnující mj. i to, že se zde cizí názory nenazývají "přiblblými kydy". Děkuji. No a k tématu - samozřejmě je mnoho jiných hodinek v rodině Fortis, které mají chronograf s měřením 12 hodin, nejen Cosmonauts. Jen jsem chtěl upozornit na tento ústup od dle mé užitečné funkčnosti a protože se mi ty hodinky jinak líbí, přijde mi to škoda.

Moc si to vztahuješ na sebe. Chrona ti doporučuji vzhlédnout naživo ( kdybych se nestyděl a nevěděl jak fotím, pár fotek bych udělal ). Na živo jsou povedené a ani mě tolik ta změna v chronografu nevadila ( i když funkčně po pár měřeních by jistě zamrzela ). Ale za sebe mohu říct, že tohle jsem jim odpustil. Ta nechrona bohužel opravdu nedávám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Tak Watchbuys uz mi poslali mejla, GMT v titanu je na svete:

obrazek.thumb.png.5a8f0f380546b0cbd68dcec72153bf56.png

COSC certified triple GMT watch in titanium
 
• Case diameter (mm): 43
• Case thickness (mm): 15.5
• Case lug width (mm): 21
• Lug to lug (mm): 54.4
• Water resistance: 200 meters
• Case back: Solid
• Case finish: Brushed
• Case metal: Titanium
• Dial color: Black
• Front crystal: Sapphire
• Movement: Automatic mechanical
• Manufacturer's limited warranty: 2 years
 
Jsou pekne, to nemohu rict, ale za me je pruser ta lug to lug skoro 5,5 cm. To bude chtit poradnou tlapu tak 19cm+. Skoda.
Upraveno uživatelem AndyAaron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lug to lug je na hraně. Ale zase oproti chromu je nižší pouzdro a hlavně váha. Ten titan a výška by je mohla přesto udělat nositelný. 

Oceňuji bílé indexy, celkově cifr hodnotím velmi pozitivně. Líbí se mi z celé řady asi nejvíce. 

No a největší plus je kal. Werk 13 - COSC, 70h rezerva, skokový ukazatel hodin. Novinka ve spolupráci s Kenissi je dobrý počin. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidám ještě pár fotek z jejich fcb stránek...

Spolu s tím bicompaxem se mi tahle řada líbí. 

Na svých stránkách píšou manufakturní kalibr. Chápu to tedy tak, že manufakturním kalibrem můžeme nazvat strojek byť vyvinutý ve spolupráci s dalším subjektem, avšak pouze pro danou firmu? Nebo to máme chápat ve stejném významu jako "in-house" - to se mi ale nepozdává. Jak to vidíte? 

Nicméně tuhle spolupráci cením. 

 

 

Screenshot_20201013-123914_Facebook.jpg

 

triple-gmt-werk-13.jpg

20201013_130014.jpg

Upraveno uživatelem petroniuzz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 52 minutami, AndyAaron napsal:

Vsechno co pises, tak je super. Libi se mi, ale proste vim, ze L2L 50mm je pro me hranicni. Tohle proste na svou 17cm ruku ani nemusim zkouset. Kdyby aspon nozky byly zahnute, ale z fotek vypadaji spis jako rovne. Nu coz.

Rozumím, zápěstí mám taky tak. Teď jsem koukal na B42, lug to lug +- 53, už jsem si zvykl asi či mi dobře na ruce sedí. Nožky se mi u obou modelu zdají být podobny,  včetně zahnutí. Možná ty fliegry mají nožky na konci užší - to může opticky nožky prodloužit. L2L 54,4 bych dal za "vinu" pouzdru 43mm. Ale to neobhajuji, jen uvažuju. Tak před měsícem představena 39 byla slibnější velikost, to uznávám. 

IMG_20201013_130212.thumb.jpg.77ef798f388133621a96ebfbe5736800.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, libor2002 napsal:

Rozumím, zápěstí mám taky tak. Teď jsem koukal na B42, lug to lug +- 53, už jsem si zvykl asi či mi dobře na ruce sedí. Nožky se mi u obou modelu zdají být podobny,  včetně zahnutí. Možná ty fliegry mají nožky na konci užší - to může opticky nožky prodloužit. L2L 54,4 bych dal za "vinu" pouzdru 43mm. Ale to neobhajuji, jen uvažuju. Tak před měsícem představena 39 byla slibnější velikost, to uznávám. 

 

Mne prave uz i B42 jsou velke. Navic tam, pokud se nepletu, tak v pripade remene, ktery jde k pouzdru, tak ma ale ty koncovky jeste takove tuhe, takze to zvetsovalo L2L jeste kapku vic. Uz jsem je proste nemohl nosit. Ty 39mm jsou pro me urcite lepsi, ale zase pokud si dobre pamatuju, ty jsou zatim jen klasicke trirucky, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Další nášup nových fotek GMT modelu.

Co mě překvapilo, že mají šroubovací korunku. Podle toho, co vím, to Fortis už pred x lety zkoušel u řady B-42, ale údajně s tím nebyly spokojeni (nějaký problémy) a tak to vyřešili jiným způsobem. A tak jsou vlastně B-42 dodnes jedny z mála, které mají wr 20 BAR, aniž by mely šroubovací korunku - z mého pohledu dobrá fičura.

Fortis-Flieger-F-43-Triple-GMT-2-1536x1023.jpg

Fortis-Flieger-F-43-Triple-GMT-8.jpg

Fortis-Flieger-F-43-Triple-GMT-9.jpg

Fortis-Flieger-F-43-Triple-GMT-4.jpg

Fortis-Flieger-F-43-Triple-GMT-6-1536x1023.jpg

Fortis-Flieger-F-43-Triple-GMT-3.jpg

Fortis-Flieger-F-43-Triple-GMT-5-1536x1536.jpg

Fortis-Flieger-F-43-Triple-GMT-1-1536x1023.jpg

Fortis-Flieger-F-43-Triple-GMT-7-1536x1023.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...