Přejít na obsah

Jaké Lange máte právě na ruce


MaxT

Doporučené příspěvky

Na slunci. Jinak za 3 dny +- 0sec.

@jenik77 Tah neexistuje. Mám gumu se sponou a kůži se sponou.

Neprodává se to ale jako celek. Na výběr je buď na gumě a nebo na kůži. Chceš li obé, je potřeba druhou variantu dokoupit.

IMG_0565-squashed.thumb.jpg.2da751e40fffbfe6f4b52ae64e33020f.jpg

A dýnko je tady. Dýnka ale fotit neumím, takže obrázek je z ofiko webu.

2031226.thumb.png.7a327d72e4fbdd253a64995af130ac38.png

 

Upraveno uživatelem MaxT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, MaxT napsal:

Na slunci. Jinak za 3 dny +- 0sec.

@jenik77 Tah neexistuje. Mám gumu se sponou a kůži se sponou.

Neprodává se to ale jako celek. Na výběr je buď na gumě a nebo na kůži. Chceš li obé, je potřeba druhou variantu dokoupit.

IMG_0565-squashed.thumb.jpg.2da751e40fffbfe6f4b52ae64e33020f.jpg

A dýnko je tady. Dýnka ale fotit neumím, takže obrázek je z ofiko webu.

2031226.thumb.png.7a327d72e4fbdd253a64995af130ac38.png

 

Nádherný kousek! Moc děkuji za pěkné živé fotky! @MaxT když máš tedy gumu i kůži, tak máš tyto hodinky dvakrát? 😯 Nebo se Ti podařilo je přesto ukecat, aby ti prodali samotnou gumu či kůži? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě, že je nemám 2x. 😀 

Prvně jsou nedostupné. Jsi li v pořadníku(já jsem byl od 10/2019), je jedno zda li jde o ocelové či zlaté. Čekačka je 18-36 měsíců a stále se zvyšuje s tím, že přednost mají zákazníci Langeho.

Zadruhé, nevím kde bych na to vzal. Už tak jsem musel prodat dost kousků abych měl na tyto.

Vybral jsem si(vyšla na mě řada) model na gumě a k nim přikoupil kůži se sponou a překlápěčku kterou zatím nemám. Měla by dorazit do konce měsíce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak předně gratulace jak k hodinkàm, tak k schopnosti plnit si své sny - míněno bez ironie a bez závisti.

No a teď otázka - ta neuvěŕitelná modrofialová barva na první fotce je způsobená antireflexem sklíčka, nebo to fakt umí přímo číselník díky nějakému interferenčnímu povrchu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 8. 2020 v 9:03, MaxT napsal:

Samozřejmě, že je nemám 2x. 😀 

Prvně jsou nedostupné. Jsi li v pořadníku(já jsem byl od 10/2019), je jedno zda li jde o ocelové či zlaté. Čekačka je 18-36 měsíců a stále se zvyšuje s tím, že přednost mají zákazníci Langeho.

Zadruhé, nevím kde bych na to vzal. Už tak jsem musel prodat dost kousků abych měl na tyto.

Vybral jsem si(vyšla na mě řada) model na gumě a k nim přikoupil kůži se sponou a překlápěčku kterou zatím nemám. Měla by dorazit do konce měsíce.

Já si právě říkal. 😀 Mít dvoje by nedávalo smysl finančně a ani Lange by to rád neviděl, kvůli své prodejní politice, kdy (minimálně u ocelové verze) jakmile zákazníkovi prodá jeden kus, tak druhý mu už neprodají, dokud nebude uspokojena poptávka ostatních. Zkrátka jsem si jen chybně interpretoval větu "Na výběr je buď na gumě a nebo na kůži. Chceš li obé, je potřeba druhou variantu dokoupit.", kdy zmiňovaná "druhá varianta" byla čistě guma nebo kůže. 🙂 Mea culpa.

Prosím, mohl by si pak hodit foto i spony? Jelikož máš zkušenost i s dalšími méně dostupnými modely, jak se ti na ruce nosí v porovnání s dalšími zlatými kousky, konkrétně AP 15500, Rolex Day-date a PP Aquanaut? Nemá zlaté pouzdro tendence se na ruce přetáčet?

Předem díky moc a užívej parádní hodinky! Jsem zvědav, zda Lange bude kolekci rozšiřovat i o další sportovní modely.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@martar čím to je nevím, ale více než sunburst v kombinaci s AR (údajně je pouze vnitřní, ale rozhodně se to chová jako by byl i vnější)bych v tom asi nehledal. 

@Locky Foto spony teď udělat nemohu jelikož jsem na dovolené a hodinky jsou stejně jako ostatní v bance. Dovolenkovou loterii jako každý rok vyhrály DayDate jelikož se za ty roky na nich další vlásečnice ztratí. Jinak stejně není co fotit. V základu je k nim obyčejná trnová spona s nápisem LANGE. Proto jsem přiobjednal překlápěčku na kterou však stále čekám. Politika Lange pro model Odysseus a to jak pro ocel tak i zlato je taková, že přednost mají zákazníci Langeho a pak až ostatní. Pokud Ti prodají jeden kus, je jedno zda li ocel či zlato, další v dohledné době nedostaneš. Poptávka prý výrazně převyšuje výrobní kapacity. 
Stran srovnání: DayDate vynechejme, jsou to hodinky na tahu. Jinak co se týče AP,  PP, Dayton na gumě a těchto ALS, je to +- stejné. Pokud je guma jakoby integrovaná do pouzdra, váha hodinek se rozloží a sedí výborně. Žádné přetáčení se nekoná. Podobnou zkušenost mám i s těžkými ocelovými hodinkami. DeapSea na tahu měly tendenci se přetáčet, na RubberB byly v pohodě. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎17‎.‎08‎.‎2020 v 16:15, MaxT napsal:

Na slunci. Jinak za 3 dny +- 0sec.

@jenik77 Tah neexistuje. Mám gumu se sponou a kůži se sponou.

Neprodává se to ale jako celek. Na výběr je buď na gumě a nebo na kůži. Chceš li obé, je potřeba druhou variantu dokoupit.

IMG_0565-squashed.thumb.jpg.2da751e40fffbfe6f4b52ae64e33020f.jpg

A dýnko je tady. Dýnka ale fotit neumím, takže obrázek je z ofiko webu.

2031226.thumb.png.7a327d72e4fbdd253a64995af130ac38.png

 

tohle je brutalni hodinarina... a jsem moc rad, ze jsou na foru:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To prázdný okýnko v barvě cifru je zajímavý. Jà si nevímproč myslel, že tam bude "02", že by to jinak vypadalo blbě. A nevypadá. Tohle člověk z katalogů, reklamních fotek a renderů nevykouká. Díky za živý fotky, Maxi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nad tim jsem taky přemýšlel. Strojky Lange mají z nějakého důvodu datové disky u big date tradičně nad sebou, tj ve dvou rovinách. Schůdek mezi čislicemi v datovém okénku je buď přiznaný (Zeitwerk), nebo schovaný pod přičkou (Lange 1, Saxonia, Odysseus). Protože je řešení použité u tvých GO (tenká spára, věnce resp. disky v jedné rovině, absence příčky) hezčí a čitelnější,  má asi Lange nějaký důvod, proč zůstává u tradičního řešení. A ten důvod by mě hrozně zajimal :) 

  • Koncepce strojku, kterou nechce nebo nemůže Lange opustit
  • Servisní důvod (pohyblivé prvky (datové věnce resp. disky) v jedné rovině můžou být náchylnější na opotřebení než klasickě disky nad sebou, protože jsou z estetických důvodů sraženy co nejvíc natěsno, tak aby spára mezi nimi byla co nejužší)
  • Anebo kvůli něčemu úúplně jinému :)

 

Upraveno uživatelem martar
Typo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...