Přejít na obsah

Jaké Lange máte právě na ruce


MaxT

Doporučené příspěvky

No vidíte. Já jsem vždycky naopak bez jakéhokoliv racionálního důvodu obdivoval fakt, že Lange má ty orámované chlívky pro každou číslici. Přišlo mi to jako vyšší level ani nevím proč.

Čistě subjektivně.

Nyní ale mohu říci, že při pohledu z boku(ale musí to být hodně z boku), je li datum na trojce tak prostřední příčka mezi číslicemi trochu překáží v čitelnosti.

Jinak pozici data na 3 mají právě jen Odysseus. Ve všech ostatních je uprostřed a nebo mírně doprava či doleva od středu a v těchto případech dělící příčka nemůže mít na čitelnost absolutně žádný vliv.

Pár GO jsem již měl ale porovnávat je s Lange je neporovnatelné. Lange je fakt hodně vyšší level. A když říkám hodně, myslím opravdu hodně.

Za mě je výše než PP a to jsem až nekritický fanda PP. To zpracování je prostě bez sebemenší chybičky a přesnost a zaregulování také. V jakékoliv poloze při nočním odkládání jdou stejně, tedy 0 sec.

Jinak dle fotky strojku je důvod myslím jasný. Snaží se schovat to překrytí které GO přiznává.

No a teď si vlastně uvědomuji proč se mi líbily ty chlívky. Právě proto, že u GO mi vadilo to překrytí, které u Lange nevidím. Ale znáte to, sto lidí, sto chutí.

img_09_10_movement.thumb.jpg.ebe0b6db285ac0bc939c57c48efbc06b.jpg

Upraveno uživatelem MaxT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z přiloženého obrázku (zdroj) je vidět, že disky u Langeho nejsou soustředné, takže v jedné rovině by nebylo možné přiložit je k sobě bez mezery. Nechci spekulovat, jak náročné by bylo strojek předělat, aby byly disky soustředné, ale nejspíš by se to neobešlo bez zmenšení číslic na discích.

Obrázek strojku GO se mi bohužel nepodařilo najít.

 

Edit: vidím, že s obrázkem přicházím pozdě.

Jsou tedy disky u GO v jedné rovině, nebo jsou překryté?

lange-odysseus-L155.1-datomatic-3.jpg

Upraveno uživatelem PavelK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď koukám na ten tampónový potisk subcifru, jak jsou indexy přesně na vrcholcích plastických paprsků. Perfektní. A paprsků je 120, takže hezky po půlsekundě.

Do tohohle vlákna se budu i v budoucnu moc rád dívat. Mimo jiné i v naději, že tu časem přibude nějaké makro. Zajímavé by byly i záběry Odysseů z "nekatalogových" šikmých úhlů, z boku nebo naplocho od šestky.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maxi, teď mi došlo, že ve vedlejším vlákně se vedla teoretická diskuze o korekčních tlačítkách na pravém boku pouzdra - zda jsou asymetrické výstupky nad a pod korunkou ochranou zapuštěných tlačítek a jak snadno se s nimi dá manipulovat. Nevnesl bys do toho prosím světlo? :)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oba výstupky pod i nad korunkou jsou velká jednolitá tlačítka. Veškeré prolisy či údajná zapuštěná tlačítka jsou pouhými designovými prvky. Nevím jak to lépe vyjádřit. Tlačítka jsou perfektně a lehce ovladatelná, přesto si nedokážu představit jejich neúmyslné stisknutí. Za mě super vyřešeno. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky moc za vysvětlení. On už o tom psal Potkan/Topkan, že tlačítka kladou dostatečný odpor na to, aby se nedala zmáčknout omylem, ale explicitně v přispěvku jejich velikost a tvar (zda jsou výstupky tlačitky nebo jen jejich ochranou) nezminil. Teď už je to naprosto jasné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 9. 2020 v 3:50, martar napsal:

Diky moc za vysvětlení. On už o tom psal Potkan/Topkan, že tlačítka kladou dostatečný odpor na to, aby se nedala zmáčknout omylem, ale explicitně v přispěvku jejich velikost a tvar (zda jsou výstupky tlačitky nebo jen jejich ochranou) nezminil. Teď už je to naprosto jasné.

Potkan je hovado, mel to napsat poradne. Prece vedel, ze to cely jsou tlacitka, kdyz to zkousel.

Maxi, to jsi me prekvapil s tim porovnanim k PP. S tou presnosti je to samozrejme parada. Taky mam Langeho rad. Ticha voda brehy mele.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 3 týdnech...
  • po měsících...
  • po měsíci...

Výkon a spolehlivost je stále na nejvyšší úrovni. Kolik času ukradly či neukradly nevím, servisní zkušenost není, servisu nebylo potřeba.

Frontička je stále stejná. Sice změnili taktiku a zlaté modely již nejsou výsadou pouze butiků ale budou i AD, reálně přesto prostě nejsou.

Při výrobě okolo 200ks za rok asi ani nebudou.

Ocelové nadále zůstanou výhradně v buticích a tam je to mimo dosah. Jsem zapsán od 10/2019 a ani jsem se nepřiblížil. Přednost mají staří klienti ALS.

Dostat se k nim je možno jedině na CH24 kde zlaté modely jdou paradoxně jen o cca 20% nad retail. Ocelové jdou na CH24 250% nad retail.

Jinak stále tvrdím, že ALS je samostatná liga vysoko nad svatou trojicí.

Konec hlášení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já Ti vřele děkuji za raport. S názorem na ALS beze zbytku souhlasím, nicméně si přijdu stále velmi plebsky na jejich nošení, pročež jsem se do frontičky zatím ještě ani nepostavil. Ale jak to tak vidím, tak jestli na mě za těch 10 let má vyjít lísteček, tak už abych se někam vetřel. :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...