Přejít na obsah

Omega Seamaster 176.005 st 70s


Doporučené příspěvky

Ola pacienti,
dva,možná spíše tři měsíce jsem tady nebyl, tady ve skupině chronopostižených  na Chronomag fórum.
Za tu dobu jsem stihl udělat v práci i doma výrazně více práce.🤣

Bohužel mám takový divný pocit, že už jsem zase v “tom”
Představuji Vám moji poslední akvizici v podobě : 

Omega Seamaster 176.005 st
Cca 1974, cal 1040.
Kus železa o váze 106 gramu a na tu dobu maxi velikost pouzdra s výškou 15,7mm a rozměry 42 x 49mm
Výrobce pouzdra byl Jean Vallon.
Tyto hodinky jsou často, přesto mylně označovány jako Jedi, ale jedna se o všeobecně sdílený omyl.
Tyto mé konkrétní jsou původní, neleštěné a před servisem s plnou délkou tahu .
Co jistě stojí za zmínku je dokonalá kombinace barev číselníku a ruček, včetně levého subciferniku, který ukazuje druhé časové pásmo a má perfektní barevnou kombinaci okruží . 

Tak co vy na ně? 🤪

27416691-A22E-4361-9786-5F7B2207C9DF.png

C972483A-8535-4D39-9EA1-3A60DF152E0C.png

Upraveno uživatelem long
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, LordSpar napsal:

Jsou peckovní! Jak budeš postupovat v renovaci/komu je svěříš a co vše necháš udělat?

U mně je to jednoduché a renovace se bude na 99% sestávat pouze z ozdravovavací kůry stroje a tu bude dělat Pražské Hodinářství.

Leštit se nebudou , když jsou neleštěné.

Zkusím sehnat ještě box 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, long napsal:

U mně je to jednoduché a renovace se bude na 99% sestávat pouze z ozdravovavací kůry stroje a tu bude dělat Pražské Hodinářství.

Leštit se nebudou , když jsou neleštěné.

Zkusím sehnat ještě box 🙂

Tak to zní moc dobře - box se dá sehnat na ebay? Nebo odkud by jsi bral takovou věc? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, LordSpar napsal:

Tak to zní moc dobře - box se dá sehnat na ebay? Nebo odkud by jsi bral takovou věc? 

podle mně jediná možnost a ještě zkusím napsat, mám jeden obchod, kde jsem bral hodinky ve Španělsku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím boxem to není žádná věda. V té domě Omega neměla (až na pár výjimek) předepsané konkrétní krabice pro konkrétní modely. Záleželo hlavně na konkrétní zemi určení (typické jsou honosné krabice pro italský trh), případně dealerovi. Takže v podstatě na ně může být jakýkoliv box pro sportovní hodinky Omega ze sedmdesátých let. Namátkou:

boxy.jpg.0e8ec02e42923831e4a8e9f31fff6739.jpg

Ten úplně vpravo už je ale na hraně, to už je spíš konec 70tých let. U všech ostatních platí, že se v nich hodinky se strojkem cal. 1040 prodávaly. Jinak Gratuluji! Hezký kousek!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...