Přejít na obsah

SEIKO 5 sports (5KX)


darcerap

Doporučené příspěvky

před 1 hodinou, geometr napsal:

O tom snad debata nebyla, ne, jestli potřebuješ opravdu potápky? Já mám za to, že to prostě nástupci SKX nejsou. A součástí nádherného designu byl právě třeba lumi bod a plné dýnko. Takže SKX divery už prostě nejsou / nevyrábí. Tohle jsou, jak máš správně v názvu, už jen nějaké Seiko řady 5 Sports, u mě třeba tuctové, to je pro mě celý. Ne nástupci SKX. Kdo chce dneska od Seika něco v podobném stylu jako SKX (v Asii se ovšem ještě koupit dají), tak může asi sáhnout třeba po želvách (třeba já bych to udělal, jinej ne a líbí se mu ten tvar těhle pětek a nehledá styl echt potápek alá SKX). A jinak upgrade strojku mohli provést bez downgrade designu, asi nechtěli, neměli důvod, vyhodnotili, že tyhle 5 budou lépe prodejné, o to nejspíš jde. Víc už k tomu tak nějak nemám.

O želvák vážne uvažuji :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 101
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 3 týdnech...

Ahoj,

z jiného soudku. Počátkem července jsem si koupil své první automaty a to Seiko 5kx. Hodinky moc pěkné, až na to, že vložka lunety nedocvakne v ose minutovky, ale zapadne vždy mezi minutami na armováku (dá se díky vůli mezi cvaknutím seřídit). Dalším neduhem je na šestce vyosený armovák. I s tím se dá žít.

Teď přichází beton úrazu. Hodinky šly denně cca 3-4 s do plusu - paráda. Nedávno, na oslavě, vůbec nerozumím tomu jak se to stalo, ale u spony tahu mi vypadla oska a hodinky sklouzly z mé ruky z výšky cca 1,2 m pouzdrem přímo na beton (20 cm vedle byla tráva...). Na pouzdře samozřejmě ťukance, které mi denně připomínají tento pro mé hodinky smolný den. Co je horší, že tyto začly jít denně 15-20 s do mínusu. Vím, že je to v toleranci strojku, ale původní odchylka do plusu mi přeci jen vyhovovala víc (občas stačilo na chvíli vytáhnout korunku a bylo vymalováno). Můj dotaz - pokud byste byli v mé kůži, řešili byste to nějakým seřízením (moc se mi nechce investovat) nebo to ignorovali.

Díky za vaše postřehy.

IMG_20200910_133831.jpg

IMG_20200910_134229.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, kdo by mi mohl odpovědět když ne vy.

Máte někdo přímé srovnání, jak dlouho vydrží luminovat hodinky z této kolekce
oproti Bottle Capům  a jestli je intenzita svícení nějak výrazně vyšší?

Jsem docela nadšený, ale docela spořivý iluminát a v podstatě potřebuju slyšet, že je to srovnatelné ;o)

 

dík za praxí ověřený dojem

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, zoro napsal:

Ahoj,

z jiného soudku. Počátkem července jsem si koupil své první automaty a to Seiko 5kx. Hodinky moc pěkné, až na to, že vložka lunety nedocvakne v ose minutovky, ale zapadne vždy mezi minutami na armováku (dá se díky vůli mezi cvaknutím seřídit). Dalším neduhem je na šestce vyosený armovák. I s tím se dá žít.

Teď přichází beton úrazu. Hodinky šly denně cca 3-4 s do plusu - paráda. Nedávno, na oslavě, vůbec nerozumím tomu jak se to stalo, ale u spony tahu mi vypadla oska a hodinky sklouzly z mé ruky z výšky cca 1,2 m pouzdrem přímo na beton (20 cm vedle byla tráva...). Na pouzdře samozřejmě ťukance, které mi denně připomínají tento pro mé hodinky smolný den. Co je horší, že tyto začly jít denně 15-20 s do mínusu. Vím, že je to v toleranci strojku, ale původní odchylka do plusu mi přeci jen vyhovovala víc (občas stačilo na chvíli vytáhnout korunku a bylo vymalováno). Můj dotaz - pokud byste byli v mé kůži, řešili byste to nějakým seřízením (moc se mi nechce investovat) nebo to ignorovali.

Díky za vaše postřehy.

 

 

 

Tyjo tak to celkem čumím já žáden problém nemám,. Kde jsi kupioval?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Datel napsal:

Pánové, kdo by mi mohl odpovědět když ne vy.

Máte někdo přímé srovnání, jak dlouho vydrží luminovat hodinky z této kolekce
oproti Bottle Capům  a jestli je intenzita svícení nějak výrazně vyšší?

Jsem docela nadšený, ale docela spořivý iluminát a v podstatě potřebuju slyšet, že je to srovnatelné ;o)

 

dík za praxí ověřený dojem

 

 

 

Jako ověřeno nemám ale mě vydrží dost dlouho záleží na nasvícení atd.... má to klasickej lumibrite kterej ve všech sejkách. Udivuje mě jak svítí brutálně i když je zataženo a vlezu do chodby třeba

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, darcerap napsal:

Tyjo tak to celkem čumím já žáden problém nemám,. Kde jsi kupioval?

Oska zřejmě vyklouzla tím, že hodinky nosím malinko volnější a při pohybu zápěstím pak vytvořím páku na tah... Jedině tak si vysvětluji její vypadnutí. Každopádně jsem to vyřešil kombinačkami - trochu jsem přitáhl dvě plošky, kde se nachází oska, abych minimalizoval její vůli. Ale kvůli zpožďování asi fakt budou muset v dohledné době na seřízení.

Jinak kupované v DE e-shopu... Cenově podstatně výhodnější jak u nás. Ale jestli jsem na tom ve výsledku ušetřil???

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ darcerap

no právě, ono záleží kolik tam toho luminoforu je na kterém typu. SNZG mi svítí jak vzteklé, ale je to nanesené jako "hromádka" na  bílém podkladu, který tomu dává jakýs takýs obdélníkový obrys. SNKL mělo jen takové malé ďubky. Ty bottle caps mají takové "mističky" stejně jako tyhle"5KX", ale závisí určitě na tloušťce nánosu.

Nechci být takový šmejd, abych koupil z internetového obchodu, zkusil a vrátil v zákonné lhůtě.
Počítám, že některý místní Seikonoš třeba  bude mít oba typy k dispozici k simultánnímu ověření, po kolika hodinách každému ze soupeřů dojdou síly

 

dík D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Popravdě bottle capy mám v hodinkovnici, protože jsem je zkrátka musel mít. Asi na ruku nepřijdou. Jsou kochací a taky od té doby nepošilhávám po jiných "potápkach". Asi jsem tímto typem ciferníku uspokojil nějakou potřebu.... Proto je nesmím poslat dál, rána by se otevřela znovu.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • Po roku...
V 19. 3. 2022 v 10:00, Lacifer napsal:

To jsem nečekal 😎🎸, dostal jsem dárek, a mám z něj radost 😊, i když sám bych si je asi nikdy nekoupil. 

_20220319_093207.JPG

Gratuluju! To potěší. A neřekl bych že takhle “na živo” budou tak pěkný. Fakt se mu líbí 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Kalisport napsal:

Gratuluju! To potěší. A neřekl bych že takhle “na živo” budou tak pěkný. Fakt se mu líbí 👍

Díkes močes🍻, počáteční nadšení prozatím trvá, jen o5 musím odložit nákup Orient fligrů😁😉 (alespoň jsem teda dal slib že "prozatím" dám s nákupem dalších hodinek pokoj)😎

_20220320_115240.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...