Přejít na obsah

Stolní / deskové hry


safi

Doporučené příspěvky

Murphy mel krasny styl, rad si prehravam partie starych mistru. Mimochodem ta masinka umi nejen asi 10 novodobych sachovych engine, ale umi emulovat dalisch 10 z 80-90 tych let, konkretne Mephisto serie. Skoda jednoho mozna nejvetsich sachistu nasi doby - Fischer, ktery 20 let zil v ustrani.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 52
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

já nikdy fishera nemusel, myslím jeho pojetí. Stejně jako třeba kasparova, vnímání hry těhle géniů je úplně jinde a neoslovuje mě. Mám rád právě morphyho, čigorina, alechina, tala, apod. Mám rád útočný šach, oběti a zapovězené varianty. Ne statické a poziční šachy jako hraje třeba anand.

 

Mám Fritze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Knížka Bobby Fischer proti českým velmistrům (kteří často emigrovali) je docela pěkná a popisuje Fischera z trochu jiným způsobem než běžná literatura. Jednak to byl neskutečný dříč a nic jiného ho nezajímalo (ani alkohol ani slečny) a jednak měl neskutečnou paměť, často znal z paměti řady důležitých partií svého protihráče. Ano byla to často strojová hra, ale škoda že zmizel z šachového světa na vrcholu slávy.

 

Pravda šachovnice je nenahraditelná, ty figury jsou skvěle udělané a mimochodem král na této šachovnici měří na výšku úctihodných 9,5 centimetru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Knížka Bobby Fischer proti českým velmistrům (kteří často emigrovali) je docela pěkná a popisuje Fischera z trochu jiným způsobem než běžná literatura. Jednak to byl neskutečný dříč a nic jiného ho nezajímalo (ani alkohol ani slečny) a jednak měl neskutečnou paměť, často znal z paměti řady důležitých partií svého protihráče. Ano byla to často strojová hra, ale škoda že zmizel z šachového světa na vrcholu slávy.

 

Pravda šachovnice je nenahraditelná, ty figury jsou skvěle udělané a mimochodem král na této šachovnici měří na výšku úctihodných 9,5 centimetru.

 

Tak jako Bobby Fischer byl genius, o tom ani potom a řada jeho partií je klenot šachový hry. Já to nijak nesnižuju.

 

Ale tak holt každej máme něco rádi víc a něco míň. Já měl dycky rád Alechina. Jak se říká v černobílých kruzích: "objektivní důkazy pro to neexistují, ale všichni víme, že nejlepším šachistou všech dob byl Alexandr Alexandrovič Alechin"  :lol2:

 

Když si hraju jeho partie, je to jako kdybych si pustil nějakej pěknej film. Připomíná mi to středověkou bitvu. Nejdříve se hledají pozice a protivníci se oťukávaj, ztráty minimální a pak to přijde, prásk, frontální útok, kterej neustále graduje a ve finále se ukáže, že byl jen kamufláží, protože jízda na královském křídle provedla samostatný a nenápadný útok a po pádu zbytků pěchoty klesá i král na kolena...

 

 

Naopak Morphy, to je jako rytířský turnaj, kdy smělý ale chudý rytíř, za cenu ztráty všech zbraní a štítů, dýkou probodne sebejistého nepřítele a odchází středem. 

 

Oba mistři jsou moji oblíbenci. A jak řikám, nejenom oni, mrkni na toho Širova, ten jde ve stopách Tala a Morphyho :cool02:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

morepower: mrknu! Já taky nejsem žádnej zdatnej šachista, ale mozek je potřeba občas trénovat. Teď mám zrovna rozečtenou knihu Můj systém od Nimcoviče, pěkná záležitost! Na  té šachovnici Revelation mě hrozně baví to "samonačítání" figur a nebo emulace starých dobrých enginů z osmdesatých let (Mephisto). přece jenom ty krásný velký dřevěný figury, je úplně něco jiného než displej počítače. Král má výšku cca 10 centimetrů.

 

10139_chess_set_timeless_for_dgt_e-board

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Poradte prosim s jednim problem a s jednim doporucenim. 
 

Problem: Hledam hru, kterou jsme hrali nekdy okolo roku 95 +- . Jedna se o deskovou financni hru, kde hraci deska mela financni policka ruznych hodnot a tusim ze 4 druhy hospodarskych cyklu (pamatuju si jen konjunkturu). Jestli se nepletu, za urcitych okolnosti se hazelo kostkou, ktery cyklus zrovna bude a dle toho se financovalo atd. Pamatuju si to velmi matne, ale vim, ze me to hodne bavilo a nemuzu to najit. Hrali jsme to velmi zabavne ve dvou. Ten popis berte s rezervou, moc si to uz nepamatuju. Nevi nekdo, co by to mohlo byt?

Rada: Mel byste nekdo doporuceni na zajimavou deskovou hru, ktera by se skvele dala hrat ve dvou? 

Zanr: Bud neco okolo tech financi, nebo neco logickeho s pribehem, nebo neco proste fakt dobreho. 
Co nechci: Nic okolo nejakych demonu, zombie a podobne. 

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedeme na Panství hrůzy 2 (nebojte se mobilní aplikace, super i v jednom hráčil)

Taky doporučuju party hru Komu zvoní tramvaj. Super pro menší partu stejně, či podobně, postižených lidí.

Z klasik miluju Risk (vojáčci a mapa světa), z tom jedu od skautu. A také studenou válku, super na dlouhé večery.

Poslední dobou hledám hru "poklad" je to deskovka s tématikou džungle z 90. let. Asi už neseženu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Borci je tu nejakej expert na damu? Hraju s detma a dostal jsem se na par dotazu kde netusim jak by to platilo. 

 

Hrajeme pravidlo ze skakat se musi a kdyz neskocis tak ti figurka jde dolu. No ale to ma par pripadu kdy se toho da takticky vyuzit a nevim co rikaji pravidla a ted jsem narazil na uplnej edge case.

Prvni je klasika, skakat mohou dve ruzne figurky hrace na tahu dve ruzne figurky protihrace. Hrajeme tak ze ta co v tahu neskoci (protoze tahnout lze pouze jednou) tak jde dolu. Je to spravne?

No a ted jsem narazil na to, ze dama je na tahu a muze skocit dve figurky ale ne zaroven. Viz fotka. Proste jen skoci a nic nebo jde dolu protoze neskocila obe?

Nebo to pravidlo ze se musi skakat neplati vubec?

Omlouvam se, koukam ze fotka je pootocena. Dama je ta cerna figurka s dvema bilejma hned vedle

20211205_130537.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...