Přejít na obsah

Samovolné otáčení lunety


uhkrtek

Doporučené příspěvky

Ahoj, možná opět začátečnický dotaz. Při běžném nošení se mě stává že občas (denně)  o něco zavadím a luneta se mě pootočí. Samozřejmě mě to vadí když pohlédnu na hodinky a perla není na 12ce. Vadí mě to tak že bych už i příště snad koupil hodinky bez otočné lunety. máte s tím někdo zkušenost? Není na to nějaký trik? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spíš řekni konkrétní model, kde se ti to děje. Moc normální to ale není,  nemělo by k tomu docházet. 

Samovolný otočení lunety  se ale prý často děje v hospodach... Člověk si za večer dá jen čtyři piva, ale druhý den má na lunetě naklikáno osm a více. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co zálivka lunety vteřinovým lepidýlkem? "Perla na 12ce" se po zatuhnutí ani nehne a úspora za nákup nových hodinek bude nezanedbatelná...:smoke:

Nejběžnějším řešením mechanismu "řehtačky" bývá ohnutej drát, zapadající do vyfrézovaných pilovitých zubů na vnitřní straně lunety. Pohyblivost obecně zhoršuje svinčík nahromaděný mezi pouzdrem hodinek a lunetou, lehčeji to naopak jde při slabém napružení (mechanismus může být složený i z více elementů) a taky dočasně po promazání, než se do tuhnoucího maziva zase nastřádá bordel...

mPWFXk.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, libor2002 napsal:

Spíš řekni konkrétní model, kde se ti to děje. Moc normální to ale není,  nemělo by k tomu docházet. 

Samovolný otočení lunety  se ale prý často děje v hospodach... Člověk si za večer dá jen čtyři piva, ale druhý den má na lunetě naklikáno osm a více. 

Je to Breitling Avenger automatic GMT 45 mm. No v hospodě moc ne ale nejvíc se mě to děje v kanclu za stolem. Dokonce i přes noc ve spánku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...