Přejít na obsah

Steinhart vs Revue Thommen


Doporučené příspěvky

Chtěl jsem se zeptat na názor lidí, kteří se v hodinkách snad trošku vyznají, a zároveň mají i svůj vlastní názor.

Před časem jsem si vyhlédl pilotky Revue Thommen, pak mi zmizly z dohledu, já si koupil Steinharty a nyní se ty původní objevily na prodej.

Hodinky jsou stejně velké, v Revkách tluče " nějaká " ETA ( bližší údaje zašlu až je uvidím naživo ), ve Štajnech Unitas. Největší výhodou Revek je tak WR 100 oproti 3 . No a v mém případě je tu ještě skutečnost, že štajny jsou bronzové.

Díky za názory 

 

1380455500navb-44-bronze-02.jpg

Revue Thommen.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim presne, co porovnavas. Typove jsou to uplne jine hodinky. RT tedy moc jako pilotky nevypadaji, Steinhart jede takovy ten klasicky B-Uhren styl. Vyhoda vodotesnosti u pilotnich hodinek na kozenem remenu je nula, stejne s nima do vody nikdo neleze. A Stajny jsou bronzove je vyhoda nebo nevyhoda? Delaji i klasicke ocelove.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady nejde o to, že by s pilotkama někdo plánovaně lezl do vody, spíš o to, že při jejich velikosti je používám jako " letní " hodinky, a v létě holt občas nějaká ta voda " jde " okolo 😄 WR 10 je až zbytečné, ale wr 3 je dost málo, 5 akorát.

K bronzovým hodinkám nejde tah, k ocelovým občas i sekne, mě tahy vyhovují víc, než řemeny - výhoda/nevýhoda, jak pro koho, takže spíš jen tak, aby někdo nenapsal, že jsou to tytéž hodinky, byť se liší jen vzhledem. Koukal jsem i po Marine Chronometer II od štajnů, ale ten bílý ciferník je dělá příliš velké.

Možná to nejsou vyloženě pilotky, možná to jsou, jak tu někdo psal fieldy - ta hranice je tak uzoučká, a tyhle hodinky už nějaký pátek čas měří.

Jak se dostanu k nim, budou lepší fotky a víc údajů, ale na dýnku je 16064, čemuž odpovídají dolejší obrázky, ale číslice vypadají jinak a označení AIRSPEED u nich nikde není

1629367002nbu-auto-a-2013-09.jpg

100btest2.jpg

revue-thommen-airspeed-mechanical-16064-3539-2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě obrázek dýnka - je z netu, ale fotka je nejpodobnější tomu, co jsem dostal

41sJEVNh27L._AC_.jpg

oduct specifications

 
Watch Information
Brand Name Revue Thommen
Model number 16064.3531
Part Number 16064.3531
Model Year 2015
Item Shape Round
Dial Window Material Type Sapphire Crystal
Display Type Analog
Clasp Type Tang Buckle
Case Material Stainless Steel
Case Diameter 43 millimetres
Case Thickness 12 millimetres
Band Material Leather
Band Width 22 millimetres
Band Colour Black
Dial Colour black
Calendar does not have date function
Movement Mechanical
Water Pressure Resistance 10 bar
Warranty Type manufacturer
Warranty Description 2 years
Warranty If this product is sold by Amazon, please review the manufacturer’s website for warranty information. If this product is sold by another party, please contact the seller directly for warranty information for this product. You may also be able to find warranty information on the manufacturer’s website.
Upraveno uživatelem Irwinek
přidání textu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jako jo, zas ty Revka jsou neobvyklejší a to se taky cení 😄

pomineme-li cenu, kdy nové štajny v bronzu jsou za necelých 15, zatímco revka stáli v 2015 přes 32 - že by rozdíl byl jen ve značce?

od štajnů jsem to ukazoval el capitán, který se mi až na korunku líbil moc a někdo tu psal, že je vidět, jaký od té doby udělali posun k lepšímu 

když je pak hodíš vedle sebe, tak ty revka na stejnou dobu vypadaj podstatně propracovanějš

El Capitán Steinhart.jpg

elcap3.jpg

RT2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Ahoj všem, mam dotaz našel jsem doma tyhle hodinky RAVUE SPORT (nefunkčí) zkoušel jsem něco pohledat na netu a podobné fasovala německá pěchota ve 2. světové. Dýnko ale mělo jiné označení -DH. Dokážete někdo odhadnou stáří? Má cenu vrážet peníze do servisu? 

 

Díky za každý postřeh

 

120778155_344485946629432_5968676162708383105_n.jpg

120808088_394663314867729_5481518531786772398_n.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wehrmacht to není (by na dýnku byla vyražená slepice s kreuzem), ale podle dočerna vypálené fluorescenční vrstvy na číslicích (ručky už jsou komplet vysypané na ciferník) to ještě budou jebky s rádiovým nátěrem - takže radši ten radioaktivní odpad moc nevytahuj z olověné pixly, protože v neviditelném spektru bude zářit bude ještě hezkých pár set let... :skull:☢️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 8. 2020 v 8:37, Irwinek napsal:

Chtěl jsem se zeptat na názor lidí, kteří se v hodinkách snad trošku vyznají, a zároveň mají i svůj vlastní názor.

Před časem jsem si vyhlédl pilotky Revue Thommen, pak mi zmizly z dohledu, já si koupil Steinharty a nyní se ty původní objevily na prodej.

Hodinky jsou stejně velké, v Revkách tluče " nějaká " ETA ( bližší údaje zašlu až je uvidím naživo ), ve Štajnech Unitas. Největší výhodou Revek je tak WR 100 oproti 3 . No a v mém případě je tu ještě skutečnost, že štajny jsou bronzové.

Díky za názory 

 

1380455500navb-44-bronze-02.jpg

Revue Thommen.jpg

a co RT Airspeed X Large?

https://www.grovana-rt.ch/en/Xlarge-Classic.htm

16050.2137 626349

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@rehor - ten Radkův postřeh s radiem nepodceňuj ani ty, ani tvůj hodinář - může to býť opravdu nebezpečné.

@Irwinek - ještě jednou jsem si vlákno přečetl a na tvém mistě bych vybral jednoduše ty, které se mi víc líbí zepředu i zezadu :) Ta WR je u kohokoliv (kromě kavárníků) fakt nezanedbatelná hodnota, je fajn, ze tomu přikladáš pri výběru váhu. Pokud jde o design, není nutné lpět rigidně jen na nejznámějšich WW2 mustrech, i když je to klasika. Jiné pilotky mají němci, jiné angláni, rozdíly jsou v tradičním designu pilotek (např. IWC, Zenith), nebo moderním (např. Breitling, Vulcain). Třeba já, kdyby mne posedla touha po pilotkách od RT, bych se nestyděl za Revue Thommen Airspeed GMT, měl jsem je kdysi v ruce a byly fajn zpracované, reliéfní luneta ve dvou odstinech mě vyloženě zaujala. Na černém vodotěsném řemenu od Hirsche by nadělaly spostu parády. Chápu ale, že se od původního konceptu pilotek tahle řada už odchyluje přiliš daleko, někam ke klasickým géemtéčkům...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

martar - díky za názor. Já po pilotkách ani ww nejdu, hodinky se mi bud líbí nebo ne 🙂 airspedy se mi zrovna moc nelíbí 😞

je možné, že zvládnu oboje, ty revka už jsou tam dost dlouho a moc zájmu o ně není. Řeším ted ale takovou podivnost s velikostí, nebo tvarem pouzdra ( nožiček ) - po cca 2,5 měsíci nošení 44 štajnů mám podrážděné šlachy na levé ruce, hodinky jsem odložil, chvíli nosil na pravé a ted nosím cca 2 týdny menší a ono to ustupuje. Může to být náhoda, ale taky ne - zkusím je po pár měsících znovu a pak se uvidí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...