Přejít na obsah

První hranaté kukačky


Doporučené příspěvky

Zdravím kolegové,

v poslední době se ve mě stále častěji objevuje myšlenka, že mi vlastně ve sbírce chybí nějaké "hranaté" kukačky, prostě něco trošku jiného než mám (jelikož vlastně všechny moje hodinky jsou "kulaté" :D)  a současně něco elegantního.

Cenově úplně nejlépe do 50 k (při lásce na první pohled úplný strop 100k)

Zatím mě napadly jen Longines Dolce Vita (jelikož tenhle brand mám fakt rád) a naprostá klasika Cartier Tank XL 

Budu moc rád za nápady, rady, tipy od vzdělanějších hodinářů s širším obzorem než mám já :D :) 

Snímek obrazovky 2020-08-29 v 23.37.35 (kopie).png

Snímek obrazovky 2020-08-29 v 23.38.09 (kopie).png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také jsem to řešil, vyzkoušel ledacos, hranaté hodinky mi na ruce vadily, na rozdíl od obdélníkových. Takže nakonec jsem skončil u Longines Dolce Vita na náramku. Reversa byla hezčí, ale cenově mimo. Dolce Vita jsou vzhledem k rozměrům spíše náramek, s časomírou, ale to je právě přesně ono. Tedy, pro mě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz jsem se snazil udat Reversa za 80, tak se tu ohrnoval nos...
Longines pekne, ale radsi bych sel do Cartier, Tank nebo Santos.

Bacha na velikosti obecne. Hranate hodinky pusobi daleko vetsim dojmem nez kulate. Treba ty Monaca uz nejsou moc na ruku pod 17cm. Zalezi, na co jsi zvyklej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Nechal jsem to pár dní uzrát a rozležet a ještě mě napadlo Hamilton boulton - příjemné menší rozměry, příznivá cenovka a navíc jsou to čisté mechaniky, a já ve své aktuální sbírce vlastně žádné čisté mechaniky nemám, je to samej automat 😀 Jenom škoda, že nemají prosklené dýnko, to bych taky dost ocenil, ale to už bych chtěl asi moc.

 

 

Snímek obrazovky 2020-09-07 v 19.35.32 (kopie).png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...
V 7. 9. 2020 v 19:40, watchboy napsal:

Nechal jsem to pár dní uzrát a rozležet a ještě mě napadlo Hamilton boulton - příjemné menší rozměry, příznivá cenovka a navíc jsou to čisté mechaniky, a já ve své aktuální sbírce vlastně žádné čisté mechaniky nemám, je to samej automat 😀 Jenom škoda, že nemají prosklené dýnko, to bych taky dost ocenil, ale to už bych chtěl asi moc.

 

 

Snímek obrazovky 2020-09-07 v 19.35.32 (kopie).pnge

Mě přišly ve čtvrtek z Joma shop modré Boulton mechanical. Měl sem vzít ale asi ty bílé, protože ta modrá a ty ručičky dost splývají. Zelené už jsou vyprodány - ty by byly asi nejlepší volba. Na YT jeden černoch recenzoval jiné Hamilton se strojkem H50 a prý mu vydržel 86 hodin. Zatím čekám, kolik vydrží mě. Průhledné dýnko by bylo cool, ale u Hamilton ho v mechanikách mají jen asi dva modely. Ale nasralo mě, že ten strojek nemá zabraňující mechanismus, abys omylem při nátahu hodinky nepřekroutil. Na to si člověk musí dávat pozor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...