Přejít na obsah

TAG Heuer Monaco, cal. 11


Doporučené příspěvky

Dnes je velký svátek. Vlastně narozeniny. A ani to ne, ty teprve budou, ale kulaté a já dnes dostal s předstihem dárek. Snil jsem o něm, jakožto celoživotní obdivovatel Steve McQueena a milovník jeho legendárního filmu Le Mans, dlouhá léta, ale bylo to spíš takové platonické snění. Teď je to skutečnost. Tluče mi srdce a stále tomu nemohu uvěřit. Pro začátek pár mizerných mobilních fotek, což nemůže být kvalita nikdy, natož když se vám klepou ruce. Vím, ty hodinky si to nezaslouží a slibuji, že udělám lepší. Díky všem, kteří se na tomto dárku podíleli, jedním z nich je i můj vynikající kamarád a člen tohoto fóra..

IMG_20200903_191240_01.jpg

IMG_20200903_191720_01_01_01.jpg

IMG_20200903_192137_01.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sphinxx - Dáša už to práskla že jsi o tom věděl.. 

Díky všem. Že to budou právě tahle Monaca bylo jasné. Film Le Mans jsem viděl hned v 70. letech, kdy k nám poprvé přišel do kin a od té doby jsem jeho velkým fandou a také fandou Steve McQueena, který ty hodinky ve filmu nosil a díky kterému se staly legendou. Jsem z těch hodinek stále trochu mimo a pochopitelně je mám dnes v práci na ruce. Jsou krásné, výborné sedí na ruce, velikost tak akorát. Až se s nimi seznámím, udělám lepší fotky a podělím se o víc dojmů. 

IMG_20200904_070153~01~01.jpg

IMG_20200904_091517~01~01.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Karussell - mně bylo asi 13 když jsem ten film viděl poprvé. V tu dobu jsem hltal cokoliv od motorsportu, už předtím jsem byl v koně na filmu Grand Prix. Ale Le Mans a Steve McQueen, hned bylo jasný že je to "láska" na celý život. Dnes je m skoro 60 a stále mne to drží, takže Monaca jsou pro mne opravdová srdeční záležitost..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ještě si dovolím doplnit další dárek, který jsem dostal až po hodinkách. Narozeniny mám totiž dnes, ale hodinky jsem dostal jako předgratulaci od přítelkyně Dáši. Teď v neděli mi přijela gratulovat máma a protože ví, že jsem velkým fandou filmu Le Mans a všeho, co k němu patří, dostal jsem od ní další krásný dárek a to sošku Steve McQueena, vyrobenou v limitované edici 400 ks. Píšu o tom protože jistě víte, že právě on Heuer Monaco proslavil a díky němu se hodinky staly legendou poté, co je měl ve filmu na ruce. A proto nemohou chybět ani na ruce resinového Steve McQueena. Berte to jen jako vsuvku, ale pokusil jsem se hodinky vyfotit. Podotýkám, že socha je v měřítku 1/6, tedy i hodinky, jejichž sklíčko má ve skutečnosti stranu o délce cca 30 mm, jsou mrňavé a sklíčko je o velikosti 5x5 mm. Menší bílé ciferníky mají velikost 1,5x1,5 mm a obsahují ručičky a indexy. Hlavní ručičky jsou široké 0,25 mm a je v nich i červený střed. Centrální vteřinovka je odhadem tenká jako vlas. Ve zvětšení samozřejmě vyniknou všechny nepřesnosti, ale i tak jsou detaily skvělé. Nepředpokládám ale, že ciferník je malován ručně jako zbytek sochy..:-).  

IMG_20200913_121042~01~01.jpg

IMG_20200913_122318~01.jpg

DSC03056m.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...