Přejít na obsah

Oris Aquis vs. Mido Ocean Star Diver 600


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 84
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 11 minutami, belo696 napsal:

43,5 maju L2L 50mm,kazdopadne na ruke vyzeraju mensie....na aquisy je spravna velkost small second,alebo big day date

Dle té zkušenosti by měl být nositelný i model Chronograph nebo Regulateur? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem řešil co koupit a nakonec to byly díky místnímu váženému členu Mido 600. Když jsem je viděl naživo, tak bylo hned rozhodnuto. Jsou super, výdrž perfektní a za tu cenu co ti v Tovysu nabídnou,  není co řešit. Mám zápěstí 18 cm a v pohodě. Chtěl jsem utratit o mnoho víc peněz a dnes jsem rád, že jsem tak neudělal o Mida se prostě nebojí a nosím je pořád. 

Tak za mě Mida .

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam 2x Oris (Aquis a Flight Timer) a byla to chyba - jsou to nespolehlivy kramy a znackovy servis v Pardubicich je spolehlive zabije uplne. Bral bych Mido, kdyby v nich nebyl ten umelohmotnej powermatic :( A taky by mohly mit zajimavejsi design. Z toho co tu padlo je imho nejlepsi Trident od Wardu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výběr potápek v této cenovce (30-40k) jsem řešil 2x. Jednou jsem se rozhodl čistě podle srdíčka, s malinkým popostrčením zde na fóru. Podruhé už jsem možnosti ve výběru mnohem více srovnával a rozum se sešel s citem na příjemném kompromisu. Shodou okolností byly Aquisy i Mida v obou výběrech a ani jeden nevyhrály.

Chci tím jen říct, že oboje Tebou zvažované kousky jsou parádní a bral bych z nich spíše Aquisy - velký podíl na tom mají nádherné fotky od @shewcza. Nosit je ale budeš jen a jen ty a musí ti hlavně dělat radost.

Jinak kdybych se rozhodoval čistě rozumem, bral bych Sinn UX Hydro z prodejního vlákna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Kex napsal:

Mam 2x Oris (Aquis a Flight Timer) a byla to chyba - jsou to nespolehlivy kramy a znackovy servis v Pardubicich je spolehlive zabije uplne. Bral bych Mido, kdyby v nich nebyl ten umelohmotnej powermatic :( A taky by mohly mit zajimavejsi design. Z toho co tu padlo je imho nejlepsi Trident od Wardu.

Mido 600 nemají umělohmotný strojek, ale křemík a jsou to chronometry. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Kex napsal:

Mam 2x Oris (Aquis a Flight Timer) a byla to chyba - jsou to nespolehlivy kramy a znackovy servis v Pardubicich je spolehlive zabije uplne. Bral bych Mido, kdyby v nich nebyl ten umelohmotnej powermatic :( A taky by mohly mit zajimavejsi design. Z toho co tu padlo je imho nejlepsi Trident od Wardu.

O co presne slo? 👀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to bude problém v překladu z angličtiny, strejda Gůgl praví

silicone = silikon, což je "umělá hmota" jejíž kostrou jsou řetezce, v nichž se střídají atomy křemíku a kyslíku 
silicon = křemík

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebude. Powermatic se vyrabi ve dvou verzich. Levnejsi varianta ma cast kol v plastu. Tu pouziva Tissot. Drazsi varianta ma vse v kovu. Pokud vim pouziva se u Hamiltonu. Mido a myslim i Certina by mely mit celokovove strojky, ale byl bych obezretny.

 

Kremikovy vlasek a snizenou frekvenci maji obe verze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, prischera napsal:

Nebude. Powermatic se vyrabi ve dvou verzich. Levnejsi varianta ma cast kol v plastu. Tu pouziva Tissot. Drazsi varianta ma vse v kovu. Pokud vim pouziva se u Hamiltonu. Mido a myslim i Certina by mely mit celokovove strojky, ale byl bych obezretny.

 

Kremikovy vlasek a snizenou frekvenci maji obe verze.

Plastovú verziu používa aj Certina. Len Hamilton a Mido majú všetko v kove.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, prischera napsal:

Muze byt, mam pocit, ze u Certiny se to lisi mezi modely. Tedy ne vsechny pouzivaji plast. Ale muzu se mylit.

Je to tak, bohuzel u jinak tolik povedenejch DS PH200, je prave plast. Jinak jsou ty hodinky skvely, ale tohle mi vadilo. Chronometr verze uz to maj udajne v kovu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...