Přejít na obsah

Oris Aquis vs. Mido Ocean Star Diver 600


Doporučené příspěvky

Hele a prakticky vzato, je ten plast tam takovej průser? (Nevim o tom nic, jen se ptám). Má někdo konkrétní zkušenost, že by to dřív zlobilo, nebo spíš vadí ten pocit, že tam je plastová součástka? Možná i poměrně lehce nahraditelná - na servis to musí čas od času tak jako tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 84
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 12 hodinami, Axel napsal:

O co presne slo? 👀

To je na dlouhy povidani... BC4 Flight Timer maji nekolik konstrukcnich pruseru. Servis Time Trade v Pardubicich je dodevastoval. Strucny vycet vsech zavad (nektere nasledkem "odborne" opravy v Pardubicich): Presnost horsi nez 40sec/den, behem hodiny ruzne uhly gmt minutove rucky a velke minutove rucky +- 12deg, praskla hridelka natahu (stem), netesne tesneni (mlzi se). U Aquisu prasklo pero. Detaily pripadne SZ.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Matik napsal:

Hele a prakticky vzato, je ten plast tam takovej průser? (Nevim o tom nic, jen se ptám). Má někdo konkrétní zkušenost, že by to dřív zlobilo, nebo spíš vadí ten pocit, že tam je plastová součástka? Možná i poměrně lehce nahraditelná - na servis to musí čas od času tak jako tak.

Nekde tady na foru o tom neco je. Nekdo z hodinaru to rozebiral a detailne zkoumal - bohuzel se mi to nedari najit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za dosavadní reakce, ale výsledku jsem se zatím nedobral.

Po přečtení dalších témat bych rozšířil výběr o Rado Captain Cook. Bude cesta tímto směrem přínosem, nebo musím jít o další level výše, abych si polepšil proti Doxa Shark? 

Upraveno uživatelem Cess
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, k tem Doxa Shark, jak to jen rict. U doxaru s nima moc parady nenadelas. Doxa historicky delala super hodinky v ruznych kategoriich. V soucasne dobe z puvodni Doxy zustaly akorat modely SUB. Zbytek Doxa ma cinsky vlastnik, takze i kdyz je na nich swiss made, tak uz to proste neni ono. Tam spadaji i ty tvoje Sharky, bohuzel.

Pokud se chces mrknout vys, zkus se mrknout na Doxa SUB200 nebo 300. Ty dvoustovky jsou i za rozumne penize, ale true Doxa jsou pro me az ty 300. Tam uz bys musel neco priplatit. Pokud se ale pohybujes uz kolem 40k, tak ten priplatek nebude uz tak velkej.

Rado Captain Cook je dobrej vyber, ale nejak si nejsem jistej tema velikostma a barvama.

Co jeste Mido Ocean Star Tribute?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Recenzi jsem četl, byla pěkná a také mne inspirovala k přiřazení značky Rado k výběru.

Po zvážení bych snesl i velikost 42 mm, což je velikost těchto hodinky, ale koukal jsem, že dělají i velikost 45 mm. Budu muset vyrazit do prodejny a vyzkoušet.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, shewcza napsal:

Ty 45 jsou v titanu a mají aplikované indexy = to chceš, bohužel ale rozměr lug to lug je tak velký, že pokud nemáš zápěstí aspoň 22 cm, tak na ně raději rychle zapomeň. Tohle bohužel "seklo" i mě, jinak bych je měl už dávno.

To máš pravdu, lug to lug je 54 mm, což je dost za hranou mé ruky, díky za upozornění.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při hledání nových potápek jsem v obchodě narazil na tyto hodinky. Pěkné barevné provedení a "Swiss made", ale značka mi nic neříká, ani nezle moc informací nalézt. Domovská stránka je na švýcarské doméně, ale shop je již na polské a hodinky jsem také viděl v polské kamenné prodejně.  Cena cca 55 tis Kč.

 

Albert.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám zkušenosti s Oriskami i Rado, tak si dovolím něco napsat.

Z Orisu mám odzkoušeno poměrně dost modelů, Aquis - tříručky, limitky, chronografy v oceli i titanu. Mám tuto značku rád a je mi sympatická i svými inovacemi. Mají specifický a dobře rozeznatelný design, napojení krásného náramku až k pouzdru a perfektní kaučuk s ještě lepšími sponami. Velikosti 39 -> 51mm, kde si vybere opravdu každý.

Rado CC - mám je ve 45mm, titan s nějakým keramickým povlakem, drží to perfektně. Krásný číselník, lehká hodinka a PM s rezervou 80 hodin, což je za mě největší argument, proč Rado. Hodinky jsou perfektně nositelné a na ruce o nich člověk moc neví, ale podotýkám, že mám 22,5 - 23cm v zápěstí, takže mě 45mm na ruce vůbec netrápí. Strojek v tomhle modelu mi dělá v závislosti na odkládání kolem +1 až +2 vt./24 hodin a rezervu drží, jako mnohem dražší in-house i přes 72 hodin, to už Ti na víkend bohatě stačí.

Je to dilema, než koupit nové Orisky s rezervou 38 hodin (a to mám ty hodinky fakt rád), tak zde bych volil zcela jistě Rado. Výhodou Rado jsou i menší velikosti a krásná zelená u modelu 42mm, to chce ale vidět na živo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem rozhodnut pro Oris, ale po přečtení více témat již mám určité pochyby. Jedna z klíčových vlastností, která je proti je rezerva, ale ta vy šla jednoduše vyřešit vrtičem. Na druhou stranu nechci koupit hodinky, které bych měl potřebu po měsíci prodat. 

Oris jsem již měl v ruce, ale Rado zatím ne. Budu muset do prodejny na kukačku,  ale do prodejny chodím nerad, když nic nekoupím, mám potom výčitky, že jsem je pouze otravoval. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mas moznost zajit v Praze do Koscomu? Pokud ano, tak klidne na vyzkouseni zajdi. I kdyz hned na zacatku reknes, ze si jdes jen hodinky zkusit bude se ti personal venovat s ochotou a mozna zkusi i neco jineho. Maji tam Rado, Oris i Mido. A treba si i vyberes :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...