Přejít na obsah

Seiko SRPE09K1 nastavení datum - poškození?


gery123

Doporučené příspěvky

Gery123, v první ředě bys mohl zkouknout toto video:

Poté pochopíš, že některý hodinový mechanismus potřebuje k životu trošku pošoupnout. ;)

Stejně jako kyvadlové hodiny potřebují rozhoupat kyvadlo, tak manuální strojky náramkových hodinek potřebují k životu trošku rozkývat setrvačku.

Někdy se rozběhnou ihned a někdy to potřebuje trochu více s hodinkami zakvrdlat. 

Takže si z toho, že se hodinky hned nerozběhly, nedělej těžkou hlavu. Je to normální. Tak, jak píše kolega výše. 

Jinak hodinky nebyly vybité, ale nenatažené. Můžeš i v klidu říct, že natahovací péro bylo zcela vypuštěné.

A sorry za chytrolínování. Jen se ti snažím pomoct. :cheers:

Upraveno uživatelem Hardslimer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já Geryho náhodou docela chápu, jako člověk, co si není ještě úplně jistý svýma vědomostma, a hlavně po hrabání mu na jeho hodinky " hodinářem", co má místo rukou kopyta a v hlavě nas...tláno, se už radši ptá na úplně všechno. Člověk je z takovýho " hodináře " pořádně v šoku, takový jelita by si vážně zasloužili s okamžitou platností:

1) zaplatit zákazníkům škodu v plné výši

2) uhradit psychickou újmu a šok zákazníka

3) okamžitý zákaz nazývání se hodinářem a do každého hodinářského ateliéru uhradit pokutu za jim vzniklou újmu v podobě poklesu důvěry veřejnosti v hodinářské řemeslo a hanobení řemesla jako takového.

To by se to hned proselo 👹

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji všem za odpovědi. Ještě bych měl jeden doplňující dotaz, kdyby náhodou někdo věděl. Zkoušel jsem manuálně nastavovat datum a den, a stalo se mi, že jsem tam měl čtvrtek v angličtině - THU, otočil jsem korunkou a znovu mi tam skočilo THU, až po dalším otočení tam skočilo DON (netuším jaký to je jazyk). Je to normální jev, nebo by to mohlo souviset s poškozením strojku? Předem děkuji a snad moc nespamuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně. Myslím, že to znamená, že když ti tam skočilo 2x po sobě THU a pak DON, že ti " šikovný pan hodinář" doprasil ozubené kolo dnů v týdnu. Asi uštípnul kus zubu. S datumovým to bude podobné. Gery, hele, nevěš hlavu, hodinky sou jinak zdravý a nic jim není, ale podle mě bys je měl přestat nosit, aby se zastavily, odnesl bych je nějakýmu opravdovýmu hodináři, ten je otevře, zkoukne, vyčistí od poletujících ulomených zubů soukolí, opraví, přetěsní, zavře a můžeš je dlouhá léta v klidu nosit a budou ti dělat radost. Můžeš to brát jako plus, že ti je ještě k tomu i zreguluje. Ale tohle bych udělal já, stát se to mě, a měl bych klid. A "šikovnýmu panu hodinářovi" bych pak donesl účet a vzal bych si na to své nejšpičatější boty...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a sehnat takhle věnec se dny v týdnu v angličtině a japonštině, to by bylo.

Anebo v portugalštině, kde v pátek najede kupodivu "SEX" (nekecám) 
a dá se s tím doma argumentovat, že jsou to henty "chytré hodinky" které ví co se patří ;o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, gery123 napsal:

Zkoušel jsem manuálně nastavovat datum a den, a stalo se mi, že jsem tam měl čtvrtek v angličtině - THU, otočil jsem korunkou a znovu mi tam skočilo THU, až po dalším otočení tam skočilo DON

Jistě, plašej tu úplně zbytečně  🙄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Ahoj, chci se zeptat, zda překlápění data časově tedy kolem půlnoci je nastaveno z výroby nebo to můžete nějak ovlivnit..? Mé hodinky překlápějí až kolem půl čtvrté ráno…mám to dát na reklamaci nebo to mohu nějak ovlivnit, díky za info…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, orol napsal:

Jistě, že to můžeš ovlyvnit. Jednoduše sundáš ručky a nasadíš tak, aby datum překlápěl o půlnoci.

;)

 

Tak to asi bude muset udělat hodinář, dám to tedy na záruku …😉nebo? …jiná vrianta?😁😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...