Přejít na obsah

Certina DS Action Diver Powermatic 80


potapec

Doporučené příspěvky

Dnes se podíváme na titanové potápky od Certiny.

Základní údaje

Stránka výrobce: certina.com/cz-cs/watch/ds-action-diver

  • Průměr pouzdra 43mm, výška 13,1mm, šířka přes korunku 48mm, lug to lug 45mm.
  • Šířka tahu u pouzdra 21mm, šířka u spony 19mm.
  • Hmotnost 121g i s tahem zkráceným na 18,5cm.
  • Vodotěsné do 300 metrů.
  • Hodinky vyhovují normě ISO 6425 pro potápěčské hodinky.
  • Šedý ciferník je schovaný pod safírovým sklíčkem s antireflexní úpravou.
  • Strojek POWERMATIC 80.111 nabízí rezervu chodu 80 hodin. Prý ale obsahuje plastové části(?)

Hodnocení

Otočná luneta

Naprosto nejlepší funkce na hodinkách. Perfektní na měření časů při vaření nebo počítání počtu piv. Luneta je otočná jedním směrem a celkem hlasitě cvaká. Materiál je hliník, ale po půl roce každodenního nošení zatím bez vrypů nebo škrábanců.

Korunka

Šroubovací korunka ozdobená písmeny DS. Jakože Double Security. Na fotkách mi přišla dost vyčnívající, ale v reálu do ruky netlačí ani se o ní hodinky nikde nezasekávají. Vytažení do první polohy nastavuje čas v druhé poloze pak datum.

Datumovka

Bílé pozadí, umístěná na třetí hodině. Co jsem asi dvakrát pozoroval, k překlopení data dojde asi pět minut po půlnoci.

Sklíčko

Safírové sklíčko má antireflexní úpravu z obou stran. Na fóru jsem přečet několik poznámek, že antireflex z venkovní strany se patlá a může se odřít, ale po půl roce zatím ani jedno nepozoruju.

Luminiscence

Svítí indexy, ručičky a bod na lunetě. Vydrží svítit celou noc a i ráno jde čas pohodlně odečíst. Žena si dokonce stěžuje co to svítí na nočním stolku 🙂

Pouzdro

Zvolil jsem titanovou verzi kvůli nižší hmotnosti. Titan by měl být také antialergický. Hlavně na tahu jsou vidět škrábance, ale nic hrozného. Zato zadní strana pouzdra j\e od tahu odřená a odřela se snad už během prvního týdne nošení. Vlastně spíš při odkládání na noc.

Tah

Obsahuje potápěčskou extenzi pro navlečení přes neoprén. Při používání občas přeskočí při ohnutí ruky.

Strojek

Inzerovanou rezervu chodu jsem zatím nevyzkoušel, protože hodinky nosím každý den 🙂 Přesnost byla při dvou měřeních asi půl minuty za 10 dní do plusu.

Shrnutí

Perfektní hodinky s automatickým nátahem. Můžu jen doporučit.
certina-ds-action-diver-titanium-01.thumb.jpg.5933b496d1b824f0b127b433fe550845.jpgcertina-ds-action-diver-titanium-02.thumb.jpg.41d0b2905071ddfeb865de2291566ef8.jpgcertina-ds-action-diver-titanium-03.thumb.jpg.627563dc3adf6998135b1c185c84b69b.jpgcertina-ds-action-diver-titanium-04.thumb.jpg.02c0d7d726c98025376736d81f607bc2.jpgcertina-ds-action-diver-titanium-05.thumb.jpg.a6d3175c923432fe13912de40a5d49ee.jpgcertina-ds-action-diver-titanium-06.thumb.jpg.9036d4912b0c724c88b4089be84167d2.jpgcertina-ds-action-diver-titanium-07.thumb.jpg.32e07d7a65d6c5ad1ea3535279cabfc8.jpgcertina-ds-action-diver-titanium-08.thumb.jpg.cd3295cb2282da1c0d556aa8ababac25.jpgcertina-ds-action-diver-titanium-09.thumb.jpg.1b4daae9cd713223594115e04128241c.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc pekne shrnuti. Mas to moc pekne zpracovane, to se musi ocenit:speak_cool:

Uz dlouho se snazim sepsat neco podobneho na kazde ze svych hodinek, ale zatim jsem nenapsal ani ň:bangin:. Jinak titanove hodinky ( naprosto chapu ) navic s 80hod ETou jsou fajn. Ja teda nejsem fanda Certiny, ale jestli je mas jako prvni.. jo dobre to je

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsem si nikdy nevšimnul, těch 4+4 půlčlánků. Zajímavý řešení - echt tool. Většina výrobců si vystačí s jedním nebo dvěma... a někteří s žádným :)

Diky za recenzi. Nechť do nich nikdy nenateče ani kapička.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem před lety jejich ocelovou verzi. Hodinky krásný. Sice mi byly velký a na ruce neseděly. Ale na ten přesný chod lunety, jistý úchop a hlasité cvakání dodnes s láskou vzpomínám. U žádných svých hodinek jsem lepší lunetu neměl.

Odesláno z mého SHT-W09 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...