Přejít na obsah

EDC hodinky za 10-15k EUR - brainstorming


Doporučené příspěvky

Ahoj,

není to moje dilema, ale kamarád za mnou přišel s myšlenkou EDC hodinek v rozmezí 10-15k EUR, které splňují následující:

  • Průměr 36-40mm
  • WR alespoň 10ATM
  • Datumovka (další komplikace vítány)
  • Mechanické (zda automat nebo ruční nátah už tolik nezáleží)
  • Průhled na strojek
  • Výška pouzdra se sklíčkem do 10mm
  • Pouzdro ideálně ocel či titan

Jaké hodinky vás napadly? Prosím, držte se též přesně parametrů výše, jde spíše o takový brainstorming či mentální cvičení, jestli chcete. :)

Přiznám se, že mě napadly akorát PP Nautilus či Aquanaut, které jsou ale cenově úplně mimo, stejně jako AP RO Jumbo, které nemají navíc ještě WR a VC Overseas jsou již větší i vyšší.

Dosti blízko jsou Bvlgari Octo Finissimo, které splňují vše mimo datumu. Stejně tak i Piaget Polo, které mají papírově zase o 2mm větší pouzdro. 

Ano, některé kousky jsou opravdu blízko a pocitově by se dalo přimhouřit očko, ale přiznám se, že mě kamarád dostal a poradit konkrétní kousek jsem mu neuměl.

Co byste doporučili vy? Předem díky moc za každou myšlenku!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Micey napsal:

Vidíš to, Cartier mi úplně vypadl. Ale máš pravdu, chybí jim průhled na strojek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Exiztence napsal:

100wr a datum a pod 10mm, 40mm, s inhousem a pruhledem v te cenovce se snad nedela. Bathyscaphy jsou na hrane 38ky...

Za mě souhlas, pokud se budeme striktně držet parametrů, tak mě též nic nenapadlo. Proto jsem založil toto vlákno. :)
 

Mno a s vyšší cenovkou mě napadla pouze dvojice PP Nautilus/Aquanaut. Napadá vás ještě něco jiného?

Upraveno uživatelem Locky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 29 minutami, Micey napsal:

Mno, vždycky mu můžu za desítku sehnat třeba todle:)

https://nomos-glashuette.com/en/club/club-neomatik-atlantic-741

 

před 22 minutami, Liqid napsal:

Nebo Orlík 38, až na cenu splňuje vše.

Obávám se, že oba modely nemají datumovku a u Orlíků si nejsem jist navíc i výškou.

Z Nomosu by šlo hovořit o Club date, ale nevím, zda je dělají i s průhledem? Případně Ahoi to mají papírově opět hodně těsné. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, Exiztence napsal:

https://www.blancpain.com/en/fifty-fathoms/bathyscaphe-5100-1140-naoa

38mm Fifty Fathomy jsou o 1.1mm tlusty a nejsou moc drahe

 

Breguet Marine je o 1.5mm moc tlusty

https://www.breguet.com/en/timepieces/new-models-marine/5517#!96008

Jak píšeš - vždy to těsně neprojde.

před 21 minutami, Exiztence napsal:

Velká obskurnost, Patek Neptune ref.5080 nebo 5085, mělo by všechno splňovat ale nevím WR ale má to šroubovací korunku :D 

Pěkný, tyto modely jsem ani neznal. Ale u PP na to myslí i v aktuální produkci - Aquanaut i Nautilus všechny parametry splňují. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Locky napsal:

 

Obávám se, že oba modely nemají datumovku a u Orlíků si nejsem jist navíc i výškou.

Z Nomosu by šlo hovořit o Club date, ale nevím, zda je dělají i s průhledem? Případně Ahoi to mají papírově opět hodně těsné. :)

Dělají, Club Date má možnost safíru a data, Ahoi pouze datum a steel back.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...