Přejít na obsah

Junkers 6842 První hodinky


Doporučené příspěvky

Pánové, dovoluji si vložit svůj první příspěvek a ještě k tomu rovnou chlubící. A dokonce se jedná jen o low-costový stroj.

Nejdřív bych se asi měl vyzpovídat, jak jsem se tu vlastně ocitnul. Inu, vlastně to bylo vnuknutí z čistého nebe. Od konce dětství jsem nikdy hodinky nenosil a vlastně toto téma vůbec neřešil. Jestli jsem v nedávných letech měl nějaké myšlenky na pořízení hodinek, vždy byly, vzhledem k mým koníčkům (kolo, běh, geocaching...), spíše v okruhu sportovních náramků, různých smart watches a gps strojů. Ale k pořízení jsem se nikdy ani nepřiblížil.
Dva týdny nazpět mě zničehonic napadlo, že ve věku těsně po třicítce se vlastně sluší, když má muž na ruce hodinky s analogovým ciferníkem a poprvé jsem otevřel web s dotazem "hodinky eshop" s myšlenkou, že tak dva tisíce peněz bych mohl obětovat :-). Po patnácti minutách se dostavilo zjištění, že v této kategorii se mi vlastně žádné hodinky nelíbí a že to tedy s nákupem nebude tak horké. No a při tom jsem periferně zaregistroval, že existuje kategorie dražších hodinek, kde jsem si letmo všiml zajímavých designů. Další dny mi to nedalo a znovu a znovu jsem otevíral internet, objevoval nové a nové hodinky, seznamoval se s existencí mnoha typů, druhů, kategorií a značek a zjistil, že hodinky doopravdy "potřebuju" a že to teda nebudou jen dva tisíce 🙂. V průběhu těchto dní jsem se dostal i na toto fórum a hltal spoustu krásných mašinek. 
Brzy jsem poznal, že můj typ budou rozhodně letecké hodinky spíše v retro designu a nejvíce jsem se vracel k značce Junkers. Z modelů, které jsou v současné době na trhu mě nejvíce zaujaly hodinky v přejmenovaném brandu IRON ANNIE, ovšem nějak jsem se nemohl vyrovnat s tím, že bych nosil na ruce toto sousloví, které mi zní, odpusťte mi, dost infantilně. Zároveň jsem ale chtěl spíše hodinky ještě od POINTtec, nežli nové modely, které jsou již vyráběny přímo pod křídly firmy Junkers. 
V tu dobu jsem ale ještě nebyl srovnán s tím, že bych měl za hodinky utratit 6 - 10 tisíc, pak jsem ale v hlubinách eshopů narazil na toto. Model Junkers 6842, vyrobený ještě POINTtecem, je na jednom webu nabízen za 4.100,- Kč, místo +- 6.000,- Kč, které si vesměs účtovaly všechny ostatní obchody. Ještě den jsem odolával a zkoumal alternativy ale dnes mám za sebou první den s tímto fešákem na ruce.
Recenze dělat nebudu, uvědomuji si, že takto levné a ještě bateriové hodinky většině asi nestojí za pohled ale já si to užívám. Tento design mi přesně padnul do vkusu. Rozhodně se mi nelíbí tmavé ciferníky hodinek ale čisté bílé - to taky není úplně ono. Takže řešení v podobě odkazu na vlnitý plech nesmrtelného letounu Junkers Ju52 mi sedlo jak... no víte co na hrnec. 

Děkuji za pozornost a těším se na další obrázky Vašich hodinek, třeba bude Junkers časem potřebovat nějakého bratříčka.IMG_20200921_214415_resized_20200921_095448821.jpg.3a72b1378b853aea5345c454c5d10881.jpgIMG_20200921_214128_resized_20200921_095448601.jpg.475c6f17d3e6ad2b38dcc31651582cc9.jpgIMG_20200921_213855_resized_20200921_095448296.jpg.617afbaf676fa526a600979473bfe6bb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych se primlouval za trosku vetsi rozepsani o te znacce. Bud tady, nebo v samostatnem vlakne. Maji zajimave designy a ne nutne delaji kopirky, takze jako znacka jsou pro me vice akceptovatelne nez jine zavedene brandy. Proc je lepsi pointec nez nove modely? Ze je Iron Annie pod nima jsem netusil. Jaky je rozdil mezi temi brandy? Atd. Bylo by super to trosku rozvest.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Locky napsal:

Vítej na fóru! Na start zajímavě vybraný kousek, ale chci tě v dobrém upozornit, že pokud se více rozkoukáš po jiných modelech, tak za chvíli to nebude pouze jeden bratříček, ale možná i Klabzubova jedenáctka. :)

Slyšel jsem, že to je častý neduh. Naštěstí nejsem zvyklý sám sebe příliš rozmazlovat :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, AndyAaron napsal:

Ja bych se primlouval za trosku vetsi rozepsani o te znacce. Bud tady, nebo v samostatnem vlakne. Maji zajimave designy a ne nutne delaji kopirky, takze jako znacka jsou pro me vice akceptovatelne nez jine zavedene brandy. Proc je lepsi pointec nez nove modely? Ze je Iron Annie pod nima jsem netusil. Jaky je rozdil mezi temi brandy? Atd. Bylo by super to trosku rozvest.

Určitě se necítím příliš erudovaný v tom, abych posoudil lepší / horší... Můžu porovnávat jen líbí / nelíbí. Ostatně o historii a současnosti značky jsem se nejvíce dozvěděl asi na tomto fóru. Ale zkusím krátké resumé. Když tak mě opravte.

JUNKERS jako značka hodinek vznikl v roce 2003, kdy výrobce Pointtec zakoupil licenci na použití názvu od korporace Junkers GmbA a začal produkovat hodinky s odkazem na design letounů a dalších průmyslových výrobků 20. 30. a 40. let z produkce tehdejší továrny Junkers. Když se v roce 2018 Pointtec nedohodl s vlastníkem ochranné známky na prodloužení licence, představil vlastní značku IRON ANNIE, která pokračuje v produkci hodinek v nastaveném designu. 
Samotný korporát Junkers založil novou divizi Junkers Uhren , která využila vzniklé popularity hodinek JUNKERS a produkuje vlastní modely.

Znovu opakuji, že postrádám dostatečnou erudici, abych mohl posoudit, co je lepší, nebo porovnávat techniku. Ostatně, pohybuji se pouze v low-costové kategorii. Snad jen jsem zapomněl zmínit, že moje hodinky mají strojek Ronda 505.24H. 
IRON ANNIE pokračují v designu made in Pointtec ale já mám prostě problém s názvem. K solidním hodinkám mi nesedí, i když jsou jinak většinou moc hezké.
Hodinky z produkce Junkers Uhren nemají, alespoň tedy v mojí cenové relaci, ten drajv, který mě u této značky zaujal. Řada Bauhaus má na můj vkus příliš fádní ciferník a hlavně zde zcela absentuje pozadí ala vlněný plech, který mě tehdy na první pohled zaujal. U vyšších modelů to je jinak. Tam bych si už vybrat dovedl. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejde mi az tak o erudovanost, jako spis pokud jsi o tom hodne hledal a shanel informace, tak je super je mit ted takto po kupe. Ja jsem treba neco podobneho kdysi udelal s Orient Bambino. Vybiral jsem si hodinky a kdyz uz jsem mel nastudovane modely, tak jsem to rovnou sesumarizoval do vlakna. Btw treba zrovna ty Bambina jsou super hodinky a za cenu Junkers uz mas automaty misto kvarcek.

Jeste se zeptam k tem Junkers hodinkam. Jsem nejak schopnej rozlisit, jestli kdyz si najdu hodinky Junkers na netu, jestli ty konkretni jsou od Pointtec nebo uz od Junkers Uhren? Je tam nejaka znacka nebo treba jine logo?

Jeste k te Iron Annie. Muze to znit ve tvych ocich zzenstile, ale nasel jsem na netu toto:

"Pro 30. výročí zahájil úspěšný rodinný podnik POINTtec novou značku, Iron Annie. Tato navazuje na tradici letadla JUNKERS JU52 s registrační značkou D-AQUI společnosti Lufthansa. Pro tento stroj se vžil americký název "Iron Annie", tedy tetička Anička. Stejně jako tento legendární model, znamenají i hodinky Iron Annie robustnost, spolehlivost, technickou inovaci, vysoce kvalitní zpracování a úžasný design."

Ten preklad se mi nezda. Spis nez "teticka Anicka" bych rekl "plechova Anicka". Chci tim ale rict, ze takto aspon chapu nazev te znacky a neprijde mi to tak nemistne :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve skutečnosti byl termín "Tante Ju" soudobá přezdívka, která se plošně rozšířila pro nejslavnější model letecké továrny Junkers, a to Ju 52/3m. Obecná přezdívka pro všechny vyrobené exempláře. Oproti tomu Iron Annie je přezdívka pouze jednoho konkrétního letadla tohoto typu (něco ve stylu jako byla Memphis Belle nebo Enola Gay...), který se dochoval a létá do dnes. Takže v tom citovaném zdroji je to trochu pomíchané dohromady. 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, whitley napsal:

Ve skutečnosti byl termín "Tante Ju" soudobá přezdívka, která se plošně rozšířila pro nejslavnější model letecké továrny Junkers, a to Ju 52/3m. Obecná přezdívka pro všechny vyrobené exempláře. Oproti tomu Iron Annie je přezdívka pouze jednoho konkrétního letadla tohoto typu (něco ve stylu jako byla Memphis Belle nebo Enola Gay...), který se dochoval a létá do dnes. Takže v tom citovaném zdroji je to trochu pomíchané dohromady. 

 

 

 

Takže i když značka Iron Annie má hlubší podtext, prostě svoje první hodinky beru příliš vážně na to, aby se jmenovaly Plechová Anča 😄 Soudě ale dle prodejnosti, naštěstí jiní takové zabrany nemají 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...