Přejít na obsah

Rozdělení hodinek dle země.


pirko

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

jsem zde nový a tak se omlouvám za případné nedostatky. 

Projížděla jsem fóra a příspěvky těchto stránek. Hodinky jsou rozděleny na Ruské a Německé a České a Japonské ale každé to má svoje vlákno a odstavec atd. , nicméně pro mě jako začínajícího sběratele s pár kouskama je důležité najít a vědět odkud jaká značka hodinek je a jak se dostat díky zemi původu k informacím.  Zde tedy má otázka. Existuje někde  (máte větší přehled ) soupis hodinek a s přiřazením k zemi původu? 

Ruhla, Vostok, Mir, Prim, Timex, Csio, Bulovia atd to je asi jasné , ale občas narazím v bazaru na nějaké které vůbec nevím a těžko se to dohledává. 10tis. odkazů na netu co nikam nevedou. Tak jen jestli něco existuje.

Moc díky za čas  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím,že pro začátečníka není lehké se vyznat v Primu a i u některých značek si to zkrátka musí najít u strýčka Gůgla sám . Dnes některá značka existuje a zítra již ji má někdo jiný . Jediné co zustává,tak jsou ty výrobky. Jediná možnost je samostudium, nikdo Ti to nenaservíruje na zlatém podnose,tak to je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Hardslimer napsal:

Zdravim @pirko

Pokud uz dokazes urcit zemi puvodu u znacky Prim, tak nebudes zadny zacatecnik. Protoze neni Prim jako Prim. A takhle to dnes funguje ........... 

Zkus mi tedy napsat neco vice o znacce Prim. Diky. 

Jedine co vim o Prim je to ze na zacatku kopirovali nemecke hodinky, nasledne dostali zakazku resp. Pozadavek na vyrobu vlastnich hodinek pro armadu kdy sestrojily (a to se mi plete) strojek znacky Sparta a nebo Orlik. Meli to byt hodinky ktere hodne vydrzi a byly pro elitni jednotky. Je mozne ze jich udelaly cca 4oo ks. Proto jsou tak cenene, malo se jich dochovalo. Nicmene treba jak rozeznat kalibr a co to vubec je je pro me zahadou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Hardslimer napsal:

Zdravim @pirko

Pokud uz dokazes urcit zemi puvodu u znacky Prim, tak nebudes zadny zacatecnik. Protoze neni Prim jako Prim. A takhle to dnes funguje ........... 

Zkus mi tedy napsat neco vice o znacce Prim. Diky. 

Prosim te co jsi myslel tim ze neni Prim jako Prim? Chapu spravne ze od nejakeho roku uz nejsou od nas? Nebo to ma jiny kontext. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, pirko napsal:

Jedine co vim o Prim je to ze na zacatku kopirovali nemecke hodinky, nasledne dostali zakazku resp. Pozadavek na vyrobu vlastnich hodinek pro armadu kdy sestrojily (a to se mi plete) strojek znacky Sparta a nebo Orlik. Meli to byt hodinky ktere hodne vydrzi a byly pro elitni jednotky. Je mozne ze jich udelaly cca 4oo ks. Proto jsou tak cenene, malo se jich dochovalo. Nicmene treba jak rozeznat kalibr a co to vubec je je pro me zahadou. 

Nekopírovali německé, ale .... tohle si doplň samostudiem.

Následná zakázka se netýkala armády, ale ..... tohle si doplň samostudiem.

Sparta není strojek ani hodinky, Spartak je .... tohle si doplň samostudiem.

Orlík je už úplně jiná kapitola, ano, byla to armádní zakázka, ale o spoustu let později. Nebylo jich vyrobeno 400, ale asi ..... tohle si doplň samostudiem.

Dochovalo se jich nejméně .... tohle si najdi na chronomagu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak říká nejvyšší,všechno tu je a všechno se dá dohledat. Když bude snaha,budou i odpovědi a někdo ti sem tam ukáže správný směr. Ale sednout si na prdel a říkat,tak su tu a vy mě všechno najděte zkrátka nefunguje. Tož hodně štěstí a ať se Ti tu líbí,když tak dej nějaké info o sobě do představení nových členů  /vlákno si najdi 🙂  /.  Ať Ti to tiká

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 55 minutami, pirko napsal:

Prosim te co jsi myslel tim ze neni Prim jako Prim? Chapu spravne ze od nejakeho roku uz nejsou od nas? Nebo to ma jiny kontext. 

 

 

Ahoj. Myslel jsem toto:

Prim c. 1 - https://www.prim.cz/

Prim c. 2 - https://www.prim-hodinky.eu/

Ono je to s tim puvodem opravdu trochu slozitejsi. Ale jak pisou kuci vyse. Je treba se na to mrknout sam. Tech informaci najdes mraky. A taky te zde rad vitam. :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Bert napsal:

No, Bohušu, myslím, že ten šílený Slovák by Ti k tomu ještě dodal: Nebuďte slušněj, řekněte číslo! 🙂

Neřeknu,budu jak  Fučík 🙂 Jinak myslíš,toho,co to prodával na kila ? 🙂 

Aha,asi myslíš toho u kormidla,s motýlama.

Upraveno uživatelem bohus76
Uprava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Hardslimer napsal:

Ahoj. Myslel jsem toto:

Prim c. 1 - https://www.prim.cz/

Prim c. 2 - https://www.prim-hodinky.eu/

Ono je to s tim puvodem opravdu trochu slozitejsi. Ale jak pisou kuci vyse. Je treba se na to mrknout sam. Tech informaci najdes mraky. A taky te zde rad vitam. :)

 

Diky

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...