Přejít na obsah

Nové Tag Heuer Carrera Chrono s Heuer 02


branio85

Doporučené příspěvky

Zdravím,

Pozerám, že to tu ešte asi nebolo. Tag Heuer postupne obnovuje svoju radu Carrera a ako bolo avízované, tak postupně prechádza u drahších modelov na vlastný in-house Heuer 02. 

https://www.tagheuer.com/cz/en/timepieces/collections/tag-heuer-carrera/42-mm-calibre-heuer-02/CBN2011.BA0642.html

U nových chronographov sa mi páči tradičný a zároveň puristický design. Osobne nemám veľmi rád také tie breitlingovské Naviteimer číselníky, kde človek nevie, na čo sa skôr pozerať. Preto oceňujem jednoduchší vzhľad.  Zároveň som fanda chrono hodiniek :). Obzvlášť u Tagov mi príde, že tie chroná oni "umí dělat" :). A to zafírové dýnko je tiež cool.

Každopádně si myslím, že strojovna Heuer 02 s 80h rezervou je zaujímavou alternatívou k tradičným chrono Calibre 16. Pokiaľ sa nemýlim, tak 80h rezerva u chrono nie je vôbec štandardom a myslím, že to môže byť dobrým argumentom ku kúpe.

Cenovka na úrovni 5000€ je podľa mojej peňaženky trošku prestrelená, ale klientov si hodinky určitě nájdu.

Tak čo myslíte?

2020-TAG-Heuer-Carrera-Chronograph-42mm-Heuer-02-groupshot.jpg

2020-TAG-Heuer-Carrera-Chronograph-42mm-Heuer-02.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 43
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Na ty hodinky jsem koukal včera a dost mne zaujala bílá, popř. šedá verze na krokodýlovi, jako hodinky pro formálnější příležitosti, nicméně stále s nádechem sportovního vzhledu. Za mne dost dobrý.. Pak jsem večer koukal na nějaké promo video a tam mi přišlo kompletně celé pouzdro leštěné, což úplně nevím jestli by pro mne bylo to pravé. Uvidíme, ale ty hodinky se mi na fotkách opravdu líbí.

xcbn2013_fc6483-watch_jpg_pagespeed_ic__1P4DOlX-C.jpg

xhigh_quality_png-cbn2012_fc6483_back_png_pagespeed_ic_3j5C-kv85f.png

xcbn2013_fc6483-2_jpg_pagespeed_ic_woBPbNNfFq.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm...ja neviem, ci Tag Heuer ako znacka s vlastnym in-house je porovnatelny s drahsimi znackami ako napr Omega. Co myslite? Stoji za to kupit tento stroj za 5000€? 

Moj skromny nazor je, ze Tag Heuer je znacka, ktora moze spracovanim a kvalitou pokojne konkurovat takymto drahsim znackam. Alebo co si myslite? Jedna sa mi konkretne o model Carrera.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Teda ne že bych je hned běžel koupit (prostě teď šetřím na jiné), ale které se líbí vám? Výše uvedené stříbrné nebo radši černé, modré či antracitové? 

2020-TAG-Heuer-Carrera-Chronograph-42mm-Calibre-Heuer-02-5.jpg

cbn2011.ba0642-2021-hd.jpg

TAG_Heuer_Carrera_Front_CBN2012.FC6483_1000.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

branio85 - bílé (podle názvu možná stříbrné) jsou opravdu nádherné, i když jsem je ještě neviděl naživo a to může být všechno jinak. Ale teď šetřím (kromě nehodinkových věcí) na jedny Fortisy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsíci...

Ludkovia, mam na vas otazku. Ak by ste sa mali rozhodovat medzi tymito hodinkami, ktore by ste preferovali? TAG Heuer Carrera chrono Heuer 02, Rolex Perpetual Oyster, alebo Omega Seamaster? Mozno to nie je na toto vlakno, ale skuste napisat vase nazory. 

231-10-42-21-01-003.jpg

655146-1h-rolex-m124300-0001_modelpage_laying_down_landscape.png

CBN2011.BA0642_0913.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je dost blbě položená otázka. Já bych vzal TH, protože mám tu značku rád, líbí se mi jejich historie spjatá s automobilovými závody. Jiný bude chtít Rolexy, kvůli sile značky, kultu a málo nebo vůbec neklesajicí hodnotě (někdy i rostoucí). A někdo tihne k Omegám (Bondovky, Moony...)... Zjednodušuju to, ale myslím že to tak v podstatě je. Musíš si vybrat sám co chceš. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Kamil. K: no presne o to ide. Vyber hodiniek je dost heterogenny, preto ma zaujimal vas nazor. Naviac musim povedat, ze mam velmi podobny pohlad na svet, ako ty. Ide o hodinky, ktore ma zaujimaju a su v cca rovnakej cenovej relacii.

Osobne sa mi z toho najviac paci Tag Heuer, prave kvoli zaujimavej historii, dizajnu a oproti zvysnym dvom znackam je to nieco nevsedne. Naviac ten inhouse v tom vyzera ako celkom slusna strojovna so zaujimavou rezervou.

Na druhej strane Rolex je symbol prestize a zostatkova cena moze byt zaujimava. Aj ked si nemyslim, ze u Oyster Perperual to bude zazrak. Na to ma Rolex ine modely s inym materialovym zlozenim.

Omega je symbol kvality a luxusu a uz odmalicka sledujem tuto znacku. Podla mna je svojou historiou velmi zaujimava a mozno najviac z tejto trojky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 18. 1. 2021 v 19:16, branio85 napsal:

To Kamil. K: no presne o to ide. Vyber hodiniek je dost heterogenny, preto ma zaujimal vas nazor. Naviac musim povedat, ze mam velmi podobny pohlad na svet, ako ty. Ide o hodinky, ktore ma zaujimaju a su v cca rovnakej cenovej relacii.

Osobne sa mi z toho najviac paci Tag Heuer, prave kvoli zaujimavej historii, dizajnu a oproti zvysnym dvom znackam je to nieco nevsedne. Naviac ten inhouse v tom vyzera ako celkom slusna strojovna so zaujimavou rezervou.

Na druhej strane Rolex je symbol prestize a zostatkova cena moze byt zaujimava. Aj ked si nemyslim, ze u Oyster Perperual to bude zazrak. Na to ma Rolex ine modely s inym materialovym zlozenim.

Omega je symbol kvality a luxusu a uz odmalicka sledujem tuto znacku. Podla mna je svojou historiou velmi zaujimava a mozno najviac z tejto trojky.

Môj pohľad na tvoju trojicu hodiniek:

Omegu by som ja vyhodil z výberu nakoľko u mňa hodinkové ručičky sa majú odlišovať veľkosťou a nie tvarom (viem, som divný 😄) a celkovo tento model mi príde taký nijaký.

Rolex ako značku osobne nemusím (asi aj pre tie ich ručičky s "Mercedesom"). Okrem Dayton, no tie sú u mňa v kolónke nedostupné, nakoľko nie som ochotný čakať roky na hodinky od výrobcu, čo ročne nasúka vyše milióna kúskov a živiť priekupníkov tiež nie som ochotný. No práve tieto s cifrom v tejto farbe ma neviem prečo lákajú. (Každý deň, keď vidím niekde Rolexky si hovorím, čo je na nich také super. Je to masovka, ich vrcholnou komplikáciou je dátumovka s lupou - samozrejme myslím s nadsázkou - viem, že zvládnu aj chronograf 🙂 , história tiež nie je pre mňa extra zaujímavým príbehom ... no aj tak v niekde vzadu v hlave mám nejakého hnusáka, ktorý ma presviedča, že jedny by som aj chcel 😄 )

Tagy aj keď sú určite z trojice najmenej "prestížnou" značkou sa mi dizajnovo páčia asi najviac. Cca pred 10 rokmi, keď som o podobných hodinkách mohol iba snívať, strašne som túžil po Carrerach. Výborne mi sadli na ruku o calibroch a histórií značiek som vtedy prd vedel, proste sa mi páčili. Teraz, keď snívam po úplne iných hodinkách, aj tak sú Carrery v mojom "musím mať" zozname. Asi hlavne z dôvodu splnenia si dávneho sna. No ja mám radšej športovejšie vyzerajúce hodinky, tak pracujem na týchto, aj keď viem, že splnenie si dávneho sna ma zase posunie kúsok ďalej od toho súčasného hodinkového sna 🙂

Tag50.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To

V 29. 1. 2021 v 23:44, Pán času napsal:

Môj pohľad na tvoju trojicu hodiniek:

Omegu by som ja vyhodil z výberu nakoľko u mňa hodinkové ručičky sa majú odlišovať veľkosťou a nie tvarom (viem, som divný 😄) a celkovo tento model mi príde taký nijaký.

Rolex ako značku osobne nemusím (asi aj pre tie ich ručičky s "Mercedesom"). Okrem Dayton, no tie sú u mňa v kolónke nedostupné, nakoľko nie som ochotný čakať roky na hodinky od výrobcu, čo ročne nasúka vyše milióna kúskov a živiť priekupníkov tiež nie som ochotný. No práve tieto s cifrom v tejto farbe ma neviem prečo lákajú. (Každý deň, keď vidím niekde Rolexky si hovorím, čo je na nich také super. Je to masovka, ich vrcholnou komplikáciou je dátumovka s lupou - samozrejme myslím s nadsázkou - viem, že zvládnu aj chronograf 🙂 , história tiež nie je pre mňa extra zaujímavým príbehom ... no aj tak v niekde vzadu v hlave mám nejakého hnusáka, ktorý ma presviedča, že jedny by som aj chcel 😄 )

Tagy aj keď sú určite z trojice najmenej "prestížnou" značkou sa mi dizajnovo páčia asi najviac. Cca pred 10 rokmi, keď som o podobných hodinkách mohol iba snívať, strašne som túžil po Carrerach. Výborne mi sadli na ruku o calibroch a histórií značiek som vtedy prd vedel, proste sa mi páčili. Teraz, keď snívam po úplne iných hodinkách, aj tak sú Carrery v mojom "musím mať" zozname. Asi hlavne z dôvodu splnenia si dávneho sna. No ja mám radšej športovejšie vyzerajúce hodinky, tak pracujem na týchto, aj keď viem, že splnenie si dávneho sna ma zase posunie kúsok ďalej od toho súčasného hodinkového sna 🙂

Tag50.png

No myslím si, že máš vo všetkom pravdu. Rolex je značka, ktorú každý chce, aj keď v niektorých prípadoch sú tie ich hodinky až gýčové. Možno ani ten design nie je nič extra. Je to niečo ako Rolls Royce. Ultrahnusné auto, ale každý € milionár to chce. :)U Tagov sa mi páči, že sa v Carrere odzrkadľuje historický odkaz ich hodiniek. Je to niečo ako Porsche 911. To auto vyzerá super aj po desiatkách rokov a ten design je stále aktuálny. Omegy mi prídu ako Mercedes. Je to luxusná kára, ktorá neurazí, ale na ulici po tebe ani pes neštekne. :)))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, branio85 napsal:

To

No myslím si, že máš vo všetkom pravdu. Rolex je značka, ktorú každý chce, aj keď v niektorých prípadoch sú tie ich hodinky až gýčové. Možno ani ten design nie je nič extra. Je to niečo ako Rolls Royce. Ultrahnusné auto, ale každý € milionár to chce. :)U Tagov sa mi páči, že sa v Carrere odzrkadľuje historický odkaz ich hodiniek. Je to niečo ako Porsche 911. To auto vyzerá super aj po desiatkách rokov a ten design je stále aktuálny. Omegy mi prídu ako Mercedes. Je to luxusná kára, ktorá neurazí, ale na ulici po tebe ani pes neštekne. :)))))

Rolex by som neprirovnával k Rolls Royce. Rolex je luxusná masovka (milión kusov ročne mi evokuje skôr to Porsche, ktoré sa síce tvári, že je to exkluzivitka, no denne ich vidíš 10 😄 ) a Rolls je ultrasuprovské auto 😄. Celkovo zoradiť hodinky na spôsob áut mi nevychádza. Možno by som Rolexky (vzdialene) prirovnal k Mercedesu, ktorý je iste kvalitný a či už Ačko, alebo Sko, po finančnej stránke si ich ktokoľvek dovoliť nemôže a každý aj neznalec hneď vie, že je to Mercedes, no ani jeden model sa nedá nazvať umeleckým dielom. Automobilky ako Rolls, Bugatti, Pagani, by som skôr prirovnával ku Audemars, Vacheron, Patek či Lange, ktoré sú umeleckými dielami a kúpi si ich fakt len niekto super bohatý, alebo skutočný maniak 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, Kamil.K napsal:

Pěkné,... ale pořád čekám na podobnou pecku jako byly bullheady Carrera 1887 Jack Heuer edition

Tak to už je na mňa moc divočina 🙂 No je to zaujímavý kúsok, len si ten tvar neviem predstaviť v praxi 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, Pán času napsal:

Za mňa to len potvrdzuje to, čo sme sa tu bavili. Prirovnávať Tagy s Porsche je logické a to nielen kvoli ikonickému názvu Carrera. Tradičný design tomu nahráva. Za mňa krásny kúsok. Cena za limitku vcelku OK. Akože niežeby úplne skvelá, ale OK. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, branio85 napsal:

Za mňa to len potvrdzuje to, čo sme sa tu bavili. Prirovnávať Tagy s Porsche je logické a to nielen kvoli ikonickému názvu Carrera. Tradičný design tomu nahráva. Za mňa krásny kúsok. Cena za limitku vcelku OK. Akože niežeby úplne skvelá, ale OK. 

Tie hodinky mi nasadili chrobáka do hlavy. Je to špeciálna edícia, otázne je, koľko ich urobia. Nie sú limitky, počet vyrobených kusov teda uvedený nebude. "Bežný" model sa mi viac páči v modrej, čiarkové indexy ich robia čistejšie. Tento model má na fotkách zaujímavý povrch cifru, no neviem, či v je taký aj na živo a tých čísielok je tam na mňa až moc. Predávajú sa vraj ako teplé rožky, tak je otázne, či ich uvidíme, kým sa otvoria predajne a zase objednávať ich na slepo - až taký maniak nie som 🙂 A teraz babo raď. Život magorov vôbec nie je jednoduchý 😄

Carrera Tag.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...