Přejít na obsah

Omega Seamaster 233.30.41.21.01.001


Borra

Doporučené příspěvky

před 6 minutami, Kristian.nov napsal:

Co bys chtěl slyšet?.-) 

Krásný univerzální Omegy s historickou DNA a s jedním z nejlepších inhaus strojů současnosti, jestli se ti líbí není o čem... 

No přesně tohle jsem chtěl slyšet(číst) díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, palom napsal:

Sú fajn, ale asi by som šiel do moonov 

Moony jsem měl, ale byl jsem psycho z toho hesalitu, když byly na ruce, tak jsem se pomalu bál hnout rukou, aby se něčeho nedotkly. Pak jsem to chtěl vyřešit safírovejma, ale do toho se vložily  tyhle. Můžu se zeptat proč by jsi dal přednost Moonum?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 9. 2020 v 17:09, Borra napsal:

Moony jsem měl, ale byl jsem psycho z toho hesalitu, když byly na ruce, tak jsem se pomalu bál hnout rukou, aby se něčeho nedotkly. Pak jsem to chtěl vyřešit safírovejma, ale do toho se vložily  tyhle. Můžu se zeptat proč by jsi dal přednost Moonum?

Heleď od toho se člověk musí odprostit. Naopak ten hesalit je skvělej v tom, že ho bez problému za 3min vyleštíš a škrábance jsou pryč. Dle mého rozhodně lepší volba než safír s AR nahoře. Navíc Moony jsou dobrý v tom, že jim ty šrámy sluší. Jasně, když máš nový leštěnky, první větší zásek zabolí, ale ty další už neřešíš a těm hodinkám to neubírá.

Jinak samozřejmě 300 je klasika...za mě osobně je tenhle model neprůchozí kvůli předstírané patine lumi. Chápu, že to je pro vintage efekt, ale ve mě to prostě budí negativní emoce. Bohužel tu fake patinu nacpali na všechny jinak použitelný modely řady SM300. Být tebou vezmu SMPc...klidně i předchozí generaci. Nebo Moony no :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 9. 2020 v 17:09, Borra napsal:

Moony jsem měl, ale byl jsem psycho z toho hesalitu, když byly na ruce, tak jsem se pomalu bál hnout rukou, aby se něčeho nedotkly. Pak jsem to chtěl vyřešit safírovejma, ale do toho se vložily  tyhle. Můžu se zeptat proč by jsi dal přednost Moonum?

Rozhodne Moony považujem za kultovky a asi za jedny z najuniverzalnejsich hodiniek vôbec za dobrý peniaz. 

Nebál by som sa ani safiru, tu však história trocha uniká. 

300 sú fajn ale podľa mňa tento kus len vintage 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, AdaMoss napsal:

Heleď od toho se člověk musí odprostit. Naopak ten hesalit je skvělej v tom, že ho bez problému za 3min vyleštíš a škrábance jsou pryč. Dle mého rozhodně lepší volba než safír s AR nahoře. Navíc Moony jsou dobrý v tom, že jim ty šrámy sluší. Jasně, když máš nový leštěnky, první větší zásek zabolí, ale ty další už neřešíš a těm hodinkám to neubírá.

Jinak samozřejmě 300 je klasika...za mě osobně je tenhle model neprůchozí kvůli předstírané patine lumi. Chápu, že to je pro vintage efekt, ale ve mě to prostě budí negativní emoce. Bohužel tu fake patinu nacpali na všechny jinak použitelný modely řady SM300. Být tebou vezmu SMPc...klidně i předchozí generaci. Nebo Moony no :-).

Ja ti nevim, ale zrovna Moony maji chytry AR ; 

  • Crystal: Domed, scratch‑resistant sapphire crystal with anti‑reflective treatment inside
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak koukám, že Moony jsou tu asi nejoblíbenější hodinky a kdybych se k nim vrátil, asi už bych byl odolnější a více vyklidněnej. Ale ty Seamastery mě hrozně lákají. Promiňte že ještě otravuji, ale co strojky? Úplně asi nejde porovnávat ruční nátah s automatem, ale v těch Seamasterech je asi TOP inhaus stroj ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Postal80 napsal:

Ja ti nevim, ale zrovna Moony maji chytry AR ; 

  • Crystal: Domed, scratch‑resistant sapphire crystal with anti‑reflective treatment inside

A já vím že nemají, nejsou Moony jako Moony! 
https://www.omegawatches.com/media/pdf/watches/product-sheet/world/en-gb/31130423001005-en-gb.pdf

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Borra napsal:

Tak koukám, že Moony jsou tu asi nejoblíbenější hodinky a kdybych se k nim vrátil, asi už bych byl odolnější a více vyklidněnej. Ale ty Seamastery mě hrozně lákají. Promiňte že ještě otravuji, ale co strojky? Úplně asi nejde porovnávat ruční nátah s automatem, ale v těch Seamasterech je asi TOP inhaus stroj ne?

Hodně záleží na tom, co vlastně chceš. Oba strojky jsou spolehlivý a prověřený časem...I když cal.1863 je prověřen mnohem delším časem :-). Ale hlavně jeden je prostě manuální chroho, kdežto druhý je klasická tříručka automat. Tím bys měl asi při uvažování začít.

V Moonech máš v podstatě Lemanii 1873 - Omega na tom udělala pár vylepšení, co se týká materiálů některých dílů, povrchové úpravy (rhodiování) atd. Ale jinak je ten stroj pokud vím téměř identický jako Lemania ze sedmdesátých let. Lítá s ním NASA...to myslím o spolehlivosti svědčí dostatečně. Ten strojek se dával do desítek, možná spíš stovek hodinek, mnohé z nich jsou dneska totální legendy. Za mě je to zkrátka něco, co by každej správnej chronomagor měl mít :-).

V Seamasterech máš moderní co-axial automat. Spolehlivý asi +- stejně, určitě přesnější, uživatelsky určitě komforrtnější. Na druhou stranu lehce emočně sterilní. Koaxiální uspořádání je dneska už taky svým způsobem legendární a taky je to něco, co ve sbírce má své místo.

Já jsem toho názoru, že Moony jsou, přes všechny svý nevýhody, takovej základní stavební kámen každý správny hodinkovnice. Já mám už svý čtvrtý...a říkám to všude - tyhle jsou už definitivní 😄.

Záležá fakt na pocitu....chybu neudělat ani s jedněma. Oboje jsou supr čupr hodinky...ale Divery 300 já ve sbírce nemám :-D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, LovecK napsal:

Panove my jsme se nepochopili. Zaznelo tady, ze verze s Haselitem je rozhodne lepsi nez ta co ma Safir a vnejsi !!! AR. A ja jen tvrdim, ze ta verze se safirem ma AR vnitrni. Moony se s vnejsim AR nedelaji. To je vse, ok?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všem moc děkuji za názory, vážím si toho a mám o čem přemýšlet, s těma Moonama mi teda dáváte, myslel jsem, že tohle řešit nebudu, že to bude jen o těch 300 a nakonec mám v hlavě zase i ty Moony. Dám vědět, jak to dopadlo, ale chtěl bych se z toho nějak vyléčit, jestli to vůbec jde...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 9. 2020 v 8:58, Borra napsal:

Už to zase propuklo a zakoukal jsem se do těchto hodinek. Prosím znalce o názor na tyto hodinky, mě se strašně moc líbí! Nemají datum, ale to mi nevadí. Co stroj uvnitř asi dobré ne?

Předem moc děkuji!

 

Strojek uvnitř je technicky špička. Jako všechny strojky s označním MASTER bude super přesný a odolný (proti nárazu, magnetizmu apod.). A co čtu "Technical data" k tomuto modelu, tak by měl být antireflex jen vnitřní. Takže by to měly být hodně univerzální hodinky použitelné jak do společnosti tak i s výdrží pro hrubší zacházení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...