Přejít na obsah

Hodinky PRIM SČSP


Doporučené příspěvky

Je to asi půl roku, co se ke mě dostal tenhle ciferník. A já jsem jen o malý kousek dál. Vím co znamená ta zkratka, vím, že jich nebylo a není moc. Ale zajímalo by mě jestli někdo nevíte, v jakém pouzdře a s jakým strojkem byly tyhle hodinky prodávány a jestli vůbec. Za jakoukoliv informaci budu moc rád.

PRIM_ciferník_SČSP_1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krásný kousek... Gratuluji!!!

Pokud jsou ty indexy stříbrné barvy (z fotky to není zcela jasné), tak by se mohlo jednat o model uvedený na fotografii.

Zdroj foto: HOVORKA, L. 2014. PRIM 1954-1994. První vydání. Brno: Host-vydavatelství, s. r. o., 2014. ISBN 978-80-7491-263-4.

IMG_20200927_095857.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě by zajímala ta zkrátka - podle vlajek typuju něco jako "svaz (sdružení) Česko-sovětského přátelství"? Díky za upřesnění pokud to není tajné :)

Upraveno uživatelem Flipik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 9. 2020 v 10:22, Jan_Jan_2006 napsal:

Krásný kousek... Gratuluji!!!

Pokud jsou ty indexy stříbrné barvy (z fotky to není zcela jasné), tak by se mohlo jednat o model uvedený na fotografii.

Zdroj foto: HOVORKA, L. 2014. PRIM 1954-1994. První vydání. Brno: Host-vydavatelství, s. r. o., 2014. ISBN 978-80-7491-263-4.

 

IMG_20200927_095857.jpg

Díky. Taky mě to napadlo, nicméně rád bych získal nějaké svědectví případně třeba i seskládaný kus hodinek. Zajímaly by mě i podrobnosti jejich vzniku. Příležitost, kdy se vyrobily a komu se dávaly. Nepředpokládám,že by byly k prodeji volně.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník Ondra

No... zase v kontextu toho, co SČSP bylo (ulitba bohum, aby "byl clovek videt"), si celkem neumim predstavit, ze by si nekdo sam dobrovolne vyrabel takovy potisk na ciselnik. To uz by musel byt hodne, hodne velkej magor 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Ondra napsal:

No... zase v kontextu toho, co SČSP bylo (ulitba bohum, aby "byl clovek videt"), si celkem neumim predstavit, ze by si nekdo sam dobrovolne vyrabel takovy potisk na ciselnik. To uz by musel byt hodne, hodne velkej magor 🙂

Úplně souhlasim.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Já jsem tedy našel člověka, terý tvrdí, že je má taky, ale neviděl jsem je. Taky mi řekl, že pouzdro na ně bylo zlaté. Ale je to fakt málo informací. Zatím jsem ty hodinky neviděl, ale prý mi ty jeho vyfotí. Nicméně už slobuje od května. Takže pátrám dál. Panu Hovorkovi jsem je posílal a napsal jen : " SČSP vidím poprvé. JE TO VELKÁ RARITA." Takže jsem rád, ale stále na začátku.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 10. 2020 v 10:47, Honza.manta napsal:

Já bych to spíš podezříval z vodového obtisku. Není to ani vycentrované - je to lehce mimo osu. Nejspíš nějaká osobní úprava. Takže spíš do kategorie bastl.

 

zásadně souhlas s mantou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Za totality  to komančovia takto davali na pamiatku na ciselniky namalovat,.Alebo sa na zadne vicko vyrylo venovanie.Mozno sa to nerobilo ani v Chronotechne ci Eltone,kde som aj ja robieval po vyucovani na prilepsenie.Neviem ci sa tieto puzdra nevolali"súdkove"

Upraveno uživatelem hodinar 1953
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...