Přejít na obsah

První potápky (Citizen vs. Orient vs. Rotary)


Doporučené příspěvky

Hezký den, rozmýšlím nad koupí hodinek "nejen do vody" (max. plavání, potápění není v plánu) a nemohu se rozhodnout. Primárně mi šlo o vodotěsnost 20-30 bar,  solární / automatický pohon, spíše ocel. tah, max. velikost 42mm. V užším výběru prvních potápek zůstaly tyto modely (ke každému krátký postřeh):


Citizen Promaster NY0084-89EE
https://www.helveti.cz/citizen-promaster-automatic-diver-ny0084-89ee?gclid=EAIaIQobChMIsPudjceL7AIVjrWyCh0bagu5EAQYASABEgL_3vD_BwE
- V podstatě nejlevnější varianta, do vody mi přijdou ideální (+ ISO 6425). Zaznamenal jsem drobné výtky ke strojku a z několika videí / fotek se mi úplně nezdá kvalita ocel tahu.

Orient Kamasu (červená / zelená varianta)
https://www.helveti.cz/orient-kamasu-ra-aa0003r?gclid=EAIaIQobChMI4sDpgMeL7AIVDZOyCh18jgmJEAQYASABEgLq5PD_BwE
- Tak nějak všeobecně kladně přijímaný model, bez ISO normy - je opravdu nutná? Navíc safír.

Rotary Scuba 7
https://www.watchnation.com/product/rotary-super-7-s7s001b/
- Četl jsem velmi dobré reference především co se kvality zpracování týče. K tomu 30 bar.


Budu rád za případné porovnání či radu ke koupi. Nebráním se ani tipům "odjinud" (solár / automaty), k výše zmíněným modelům jsem se dostal spíš díky nějakým finančním mantinelům (max. 250€) a estetickým hodnotám (ale logicky mi jde i o funkčnost a odpovídající kvalitu)...

Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 52
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Z tvého výběru bych šel asi do Orientů vzhledem k poměr/cena/výkon. Ještě bych zvážil Seika nějaký SKX jsou super volba a za mě lepší než Orienty. Rotary má i táta, koupil si je v UK pro jejichž trh jsou primárně určeny. Zpracování je dobré, celkově slušný hodinky, mají co nabídnout, ale za tuhle cenu bych do nich nešel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Roman-ZA napsal:

mrkni aj do mikrobandov ;) 

Nějaký konkrétní tip / dobrá zkušenost? :) Pár značek znám, teď jsem popravdě tolik nepátral...
 

před 3 minutami, Luky napsal:

Z tvého výběru bych šel asi do Orientů vzhledem k poměr/cena/výkon. Ještě bych zvážil Seika nějaký SKX jsou super volba a za mě lepší než Orienty. Rotary má i táta, koupil si je v UK pro jejichž trh jsou primárně určeny. Zpracování je dobré, celkově slušný hodinky, mají co nabídnout, ale za tuhle cenu bych do nich nešel.

Díky za názor. Kamasu se dají sehnat tu a tam i za nižší cenu, u Scuba 7 je to krapet složitější. Budou-li v budoucnu někde v akci, půjde o zajímavou volbu (ale mám dojem, že se dobře prodávají i teď).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, palom napsal:

Asi citizen, ale i tak skus porozmýšľať nad Seikami 

Díky. Seiko jsem určitě nezavrhoval, jenom mě většina modelů (SKX) nenadchla po vizuální stránce. A pokud se mi nějaký model od Seiko pozdával ve všech směrech, obvykle se mi nakonec nelíbila cenovka... ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citzeny vypadaji jako poradny tooly, maji nekompromisni vzhled .. Design mi ale uplne nesedi, hlavne ta zubata luneta v kombinaci s oblou hranou, celkove jsem na ty tupe hrany trosku alergicky 😜 Ale jo, jsou fajn a chybu s nimi neudelas. 

Orienty..No, bohuzel se ani za ty roky nemohu prenest pres nazev brandu.. A to mam v hodinkovnici Orienty taky :D Ne, vazne,  je to jako strelit se do vlastni nohy.. 

Pro me vitez Rotary, velmi vyvazeny, elegantni divery s vyraznymi indexy, minutova rucka je pak skvelej detail,  libi se mi nejvice..😉

PS: na Seika hod bobek, ty se tu toci porad dokola.. Jedine Islander Watch https://www.longislandwatch.com/Islander_Automatic_Dive_Watch_p/isl-44.htm

Upraveno uživatelem Axel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 42 minutami, ad-k napsal:

Nějaký konkrétní tip / dobrá zkušenost? :) Pár značek znám, teď jsem popravdě tolik nepátral...
 

Díky za názor. Kamasu se dají sehnat tu a tam i za nižší cenu, u Scuba 7 je to krapet složitější. Budou-li v budoucnu někde v akci, půjde o zajímavou volbu (ale mám dojem, že se dobře prodávají i teď).

Asi se dají sehnat za nižší cenu, ale zas takový velký rozdíl v ceně to asi nebude🙂. Seika se tady v inzerci točí poměrně často zkus mrknout, to samý i Kamasu jsem tam párkrát zahlédnul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, vraby napsal:

Mrknul bych ještě na Orient RA-AA0008B19B a malinko přes limit Orient RA-EL0002L00B (dají se pořídit levněji než Kamasu)

Citizen,Orient a Seiko dobrý začátek.

U Kamasu (stejně jaké u řady Presage od Seika apod.) mám slabost pro barvy, zpracování ciferníku... i proto ta preference. Triton jsou trošku nad plán cenově, navíc krapet i vzhledově ;) - ale díky.
 

před 26 minutami, Axel napsal:

Citzeny vypadaji jako poradny tooly, maji nekompromisni vzhled .. Design mi ale uplne nesedi, hlavne ta zubata luneta v kombinaci s oblou hranou, celkove jsem na ty tupe hrany trosku alergicky 😜 Ale jo, jsou fajn a chybu s nimi neudelas. 

Orienty..No, bohuzel se ani za ty roky nemohu prenest pres nazev brandu.. A to mam v hodinkovnici Orienty taky :D Ne, vazne,  je to jako strelit se do vlastni nohy.. 

Pro me vitez Rotary, velmi vyvazeny, elegantni divery s vyraznymi indexy, minutova rucka je pak skvelej detail,  libi se mi nejvice..😉

Máš pravdu, že model od Citizen je vzhledově trochu vyhraněnější a nebude sedět všem... sám jsem na první dobrou měl s uspořádáním / tvary menší problém, ale poměr cena / výkon a dobrá zkušenost se značkou mi trošku překlopila mínění (a nakonec nemám problém ani se vzhledem). Výbornou zkušenost mám i s Orienty (Defender a Orient Star), ale jak říkáš: název je zvláštní (zvlášť pro Japonce) ;). Osobně s tím problém nemám, spíš mi u některých "neoblekovek" vadí použití jistých fontů a typické logo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, ufonislav napsal:

Taky bych doporucil citizen, zpracovani oproti seiko na daleko vyssi urovni, proti seiko samozrejme nic nemam, sam jedny astrony vlastnim, nicmene v tehle cenove hladine neni citizen spatna volba.

Mi Note 10 Pro By Tapatalk
 

Špatná volba to určitě není, jsou to fajn hodinky, ale nemyslím si, že zpracováním předčí Seiko. Měl jsem oboje a vítěz je jednoznačně Seiko. Navíc ten tah na Citizenech bude slušný depilátor dle fotky. Kamasu mají daleko lepší tah co se týče zpracování a pohodlnosti nošení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, ufonislav napsal:

Pokud baterky, tak tady jedny citizeny :)

https://photos.app.goo.gl/oNSVFjjqvHZJERfX7

Mi Note 10 Pro By Tapatalk
 

Proti tomuhle modelu nic nemám - vypadají ok. Jenom jsou rozměrově mimo (hledám primárně do 42mm) a navíc jedna zásadní věc: rozmýšlím, že je pořídím do rodiny :) - a dokonce v téže modré variantě... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, ad-k napsal:

U Kamasu (stejně jaké u řady Presage od Seika apod.) mám slabost pro barvy, zpracování ciferníku... i proto ta preference. Triton jsou trošku nad plán cenově, navíc krapet i vzhledově ;) - ale díky.
 

 

Jak jsem psal Triton vs tvůj odkaz Kamasu ? 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z tohoto vyberu se rozhodne priklanim k Orient. At uz Kamasu nebo Mako ci Ray. Na tuhle trojici se SKX007/009 nechytaji ani omylem.
Citizenky nejsou spatna volba, taky se daji poridit ve vice barvach.
Rotary bych asi vynechal. Touhle znackou tu extra humbuku neudelas. Btw maji v sobe strojek Miyota 8205, coz by mel byt ten stejnej jako v Citizen. Takovej jejich zaklad bez hackingu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 46 minutami, AndyAaron napsal:

Z tohoto vyberu se rozhodne priklanim k Orient. At uz Kamasu nebo Mako ci Ray. Na tuhle trojici se SKX007/009 nechytaji ani omylem.
Citizenky nejsou spatna volba, taky se daji poridit ve vice barvach.
Rotary bych asi vynechal. Touhle znackou tu extra humbuku neudelas. Btw maji v sobe strojek Miyota 8205, coz by mel byt ten stejnej jako v Citizen. Takovej jejich zaklad bez hackingu.

S Rotary a humbukem souhlasím. Na druhou stranu není to tak (některými zdejšími) nenáviděná fashion značka bez tradice... ;)  

 

před 41 minutami, Luky napsal:

Souhlasím, tahle trojka od Orientu je fakt asi to nej v týhle cenovce.

Orient dělá v nižší cenové zajímavé hodinky a evidentně mají i dobrou odezvu, ale odborník nejsem (zvlášť u potápek), tudíž si nechám rád poradit. Mimochodem: ta absence ISO certifikací u Orientu (oproti Citizen); je to nějaký handicap, nebo se poperou s vodou (sladkou i slanou) modely od důvěryhodných značek víceméně stejně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, ad-k napsal:

Mimochodem: ta absence ISO certifikací u Orientu (oproti Citizen); je to nějaký handicap, nebo se poperou s vodou (sladkou i slanou) modely od důvěryhodných značek víceméně stejně?

Píšeš, že je chceš na plavání, nikoliv potápění. To ti stačí i hodinky s WR100m jako Seiko SNZH mně a nemusíš se bát, že WR200m bez ISO bude málo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče ISO 6425, koukni se například sem. Je tam jednoduše a stručně popsáno, co zhruba umí hodinky, které podmínky podle ISO 6425 splňují. Pokud se nemýlím, nic jako "ISO certifikace" neexistuje. Hodinky "pouze" splňují požadavky, které ISO 6425 definuje, ale žádná certifikace není. Tady máš seznam hodinek a modelů, které ISO 6425 splňují. Myslím, že jim tam chybí potápky od Marathonu.

 

Osobně bych to nebral jako klíčový faktor. Plavat se dá s hodinkama s 50m WR. Na druhou stranu je pěkný vědět, že hodinky byly reálně testovaný na víc, než kolik udávají, nebo třeba že vydrží nějaký ten pád a náraz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...