Přejít na obsah

Prim Quartz výměna strojku


Doporučené příspěvky

Kluci někde se psalo, že se místo starých prim quartz strojků s datumem (210?) dávaly Rondy 715.  Dělal to někdo? Co jsem zjistil tak nožky ciferníku nepasujou, strojek je zapadlej moc hluboko že hřídel korunky taky nesedí s dírou, a jestli pasujou ručky jsem raději ještě ani nezkoušel. To se s tím musí udělat zgruntu nějaká brutální úprava? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímalo by mě ale, jak přišli na tu Rondu, která tam vůbec nepasuje. Když už bych měl vyrábět vypodložení, tak bych tam dal nějakou pořádnou ETU, která má stejnej rozměr. Zatím mi vychází že by tam měla pasovat Miyota 2315 i bez toho, jen škoda že je to takový low end.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, ramon napsal:

Zajímalo by mě ale, jak přišli na tu Rondu, která tam vůbec nepasuje. Když už bych měl vyrábět vypodložení, tak bych tam dal nějakou pořádnou ETU, která má stejnej rozměr. Zatím mi vychází že by tam měla pasovat Miyota 2315 i bez toho, jen škoda že je to takový low end.

Tak je možno tomu také rozumět tak, že Miyota 2315 je oproti jakékoli shithroudě high-end par excellence

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím tě než to začneš přehazovat vydrž! 

Podívám se v práci, jestli tam nebudu mít cívku, kterou bych dal do hromady. A pak je ještě možnost, že se dá zachránit i ta co tam máš.

Napíšu dnes a nebo v Pondělí....

Ruda ONYX - servis značkových hodinek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, prosím tě něco tady mám. Jestli chceš tak hodinky pošli a nebo dovez k nám do Jihlavy. Já ti je dám do kupy. Primárně zkusím opravit tu tvoji cívku , když to nepůjde, tak použiju svoji.

A aby to mělo celé smysl budu trvat na celkové opravě stroje, jinak nebudu moci dát na chod záruku.

Celková oprava i s opravou cívky, nebo s mojí cívkou bude ode mne 1500,- Kč.

Tak to rozmysli a dej vědět.

Dík Ruda. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rudo dík za ochotu pomoci, ale nechci do těch Primek moc investovat. Koupil jsem je za dvě kila s tím, že buď je opravím, nebo do nich dám něco co najdu doma. Kdyby to nebylo v elektronice, tak bych to dal dohromady sám, a jdoucí kusy se dají na Aukru koupit od  tří stovek. Spíš jsem chtěl nějaký podnět ohledně té transplantace, pokud to tady někdo už prováděl, když jsem četl že to tak dělá i Elton.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, rozumím. 

Investice 1500,- do něčeho co se kupuje za dvě stovky je opravdu nesmysl. Pokud se dají staré Prim Quartz koupit za tuto cenu ( což jsem předtím netušil ) doporučím se na tyto vykašlat a koupit funkční kus. Je jedno jaký model, přehození cívky a el. bloku je pak záležitost okamžiku.

Jen si dej pozor na Prim Quartz s dvojdatem, tam byly jiné stroje.

Pěkný den Ruda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Uz je to asi passe ale podobny problem jsem resil nedavno kdyz jsem neopatrne rozdelaval strojek. Jeden z dratku jsem urval, nastesti ten "koncovy". Odmotal jsem jeden zavit a zapajel opet. Ale pravdou je ze jsem daleko vice elektronik nez hodinar. Ja u te opravy pozbyl jedno kolecko a laskavy valjoux mi poslal nove. Je cas vratit laskavost.  Rad to udelam ...teda pokud to pujde a bude zajem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 10. 2020 v 22:25, ramon napsal:

Kluci někde se psalo, že se místo starých prim quartz strojků s datumem (210?) dávaly Rondy 715.  Dělal to někdo? 

Ano davali sa,ale stali za howby.Primky Q sa daju stale opravit kto to vie ako ja.Ja som aj cievky vela opravil,.Dobre je vediet nieco z elektroniky.Tu si mozete pozriet moje zlepsovaky,pomocky ,kazdy kutil s.r.o.si tam nieco najde.Je o ne velky zaujem,je na ne kliknute vyse 150 000 X!To mam este aj na tom fore toho viac inde.Co tam pisali niektori blbci necitajte!!! Ja robim ,opravujem vsetku elektroniku skoro ,skoro vsetko od vymyslu sveta,mozete si to pozriet na tom fore,ze je to tak.Ja sem na chronomag chodim len vyinmocne, ked ma niekto pozaiada.Neviete kde sa daju kupit rucky do Primiek zo sklom  č. 296? Pera 66-ky ma tiez zaujimaju .dik

Tu si to pozrite:

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=48738&start=345

Upraveno uživatelem hodinar 1953
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rád bych věděl jak opravit vadnou cívku, kde je ulomený  vnitřní drát. Ano venkovní se dá odmotat jak píše b52.   A když je škrtlá  a Ty to přepájíš což jsem také viděl, sice to chodí, ale zase to má velkou spotřebu  a baterie  může být pryč i za týden.

Takže  to není žádná oprava . 

Upraveno uživatelem Jiří9
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Preco by to malo velku spotrebu,ked opravis niektory pretrhnuty vonkajsi zavit?Nie ked bude na cievke poskodenych viacej vrstiev!Tych par zavitov co bude chybovat, tomu nic neurobi.Musis to opatrne urobit.hlavne to dokazat.To by si kukal ,že co vsetko sa da urobit.urobim.Znovu musim povedat,ze hodinar nie je ten co hodinky rozobeie,vycisti a zlozi,ale co dokaze opravit zavady,nastavit krok,vyrovnat vlasok ,vycentrovat osmicku na zotrvacke, a dalsich sto veci.Na to aby bol z niekoho poriadny hodinar,dokazal vsetko opravit,  nestaci ani desat rokov poctivej praxe.Staci mal zavada v hodinkach a idu ako chcu.

Upraveno uživatelem hodinar 1953
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano Jiří má pravdu,

pokud se proletuje vícero vrstev najednou, vede to ke snížení jmenovitého odporu cívky o velkou část. To pak má neblahý vliv na spotřebu a odběr proudu z baterie. Dochází ke snížení životnosti baterie. Na druhou stranu se proletovaná pouze horní vrstva vinutí cívky nějak obvzlášť na odporu neprojeví a hodinky bez výrazného zvýšení odběru dokážou chodit dostatečně dlouho. Nejlepší případ je, když není cívka škrábnutá, ale je do ní jen píchnuto. Pak se proletuje jen v tom daném místě a přijde se pouze o pár závitů. Pokud je cívka propíchnutá do druhé vrstvy je to horší protože se přijde o celou vrstvu závitů atd.....Pokud by někoho zajímaly čísla, to znamená odpor zdravé cívky a odběr hodinek se zdravou cívkou, budu se muset na to podívat. Dvojstovky jsem nedělal už ani nepamatuji a čísla jsem poněkud zapomněl.

Ruda.

Upraveno uživatelem ONYX servis hodinek
Korekce
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, nezkoušeli jste někdo použít vodivý lepidla na opravu cívky ?  Mohla by to být rychlá cesta, pokud se tedy bude lepidlo snášet s lakováním drátku.

Jinak cívka je jako vlásek, první věci do čeho si lidi rejpnou, když otevřou hodinky kuchyňákem :)

 

edit:

Upraveno uživatelem rmx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, jasně zkoušel jsem to několikrát i různé druhy a i něco co prodávají jako speciál na hodinkové cívky a nevím proč, ale výsledky nebyly. Tedy sem tam něco se podařilo, ale nakonec jsem vždy skončil u staré dobré metody pájka a cín.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobre rano,

necekal jsem ze se to tady tak rozvine kvuli me nabidce. No ale dobre. Pristup mam to generalne nastaven takto

1. kdyz je mozne pouzit originalni ND je to jasna volba

2. kdyz neni zvazuji poskozeny dil opravit. Po oprave musi byt zajistena spolehlivost skoro jako by byl pouzit novy ND

3. pouzuji slova jednoho skolitele prvni pomoci: "Vse jednoduse nejde zachranit". Do tohoto bodu mi spada diskuze ohledne skrabnute civky nebo kdyz neni k dispozici alespon pahylek vinuti nebo je drat prerusen uprostred... u me jednoznacne: previnout. Tecka. Zadna vodiva lepidla ... Neumim previnout a nemam ND? ... opravu radsi vzdam a priznam ze neumim a doporucim zdatnejsiho kolegu. Nemusim umet vsechno.

Jenom male sdileni jak to delam ja: pajene misto lehce zakapnu parafinem ( kahan, svicka z IKEA). Tato metoda se pouzivala v televizich, vysilackach a radiich uz od nepameti. Parafin dostatecne zpevni spoj ale ne extremne a lze jej v pripade potreby odsat nahratim a savym papirem.

Kdyz hledate kousek tenkeho dratku na nadpojeni civky hledejte v miniaturnich rele 5V do plosnych spoju. Prodejny elektrosoucastek jako GME, TME, ...

A tim bych moji nabidku na opravu a diskuzi v tomto vlakne definitivne ukoncil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...