Přejít na obsah

Kuchyna - inšpirácia


Doporučené příspěvky

Caute už ste mi poradili s milión vecami a teraz už som zas v úzkych lebo žena do nového domu nevie akú kuchyňu chce. Teda vie ale od farebných kombinacii ake si vybrala na začiatku sa už odklonila a bud sa jej už všetko páči alebo nič nepáči. 

podlahu a rozmiestnenie skriniek a ostrovčeka pripájam. steny sú biele na protiľahlej stene 3 francúzske okna s dverami

poradte prosím k takejto podlahe čo najlepšiu farebnú kombináciu tak aby to bolo nadčasové a hodilo sa to ako rit na serbel :D nepreferujem žiadnu farbu alebo dizajn 

ďakujem, Tomas 

 

983AAEF7-F889-46A4-B853-78E3477DD614.jpeg

148449A0-E663-4801-95B1-C29C903CB989.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 78
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Hodně záleží, kolik je prostoru kolem (tudíž zda je potřeba pracovat i s optikou) a jak je/není kuchyně zakomponovaná do obytné, případně jídelní části.

Osobně mám rád neutrální barvy (veskrze všude v interiéru), které lze doladit doplňky, nebo vždy vyměnit podle chuti/nálady.

Teď mam kombinaci: dvířka bílý lak, deska a obklad beton, korpus bahenní dub.
I po šesti letech bych na tom nic neměnil.

b215e12bb9143eb15629b9a652b960eb.jpg

Do nového domu půjdu víceméně podobnou cestou, jen možná beton a korpus vyměním za něco spíš do dřeva.
Nicméně bílá na 90% zůstane. IMO nesmrtelná klasika, na které navíc není vidět “bordel”.
Něco takového se mi honí hlavou.

077f638e6e9c902931d608489a95f431.plist

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ak nevies, chod do bielej ... ako pisu kolegovie, biela je nadcasova a zvacsi priestor.

nam tento tyzden idu instalovat zostavu z rendru a to druhe je skoro-dokoncena kuchyna, co som navrhoval kamosovi, oboje biely lak

 

 

03.png

WhatsApp Image 2020-07-04 at 19.51.57.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebude pak místnost o dost tmavší, když dáš šedou? Mě se více líbí ta bílá.

Taky teď řešíme novou kuchyn do domku..., Vizualizaci budeme mít snad příští týden. Pořád řešíme 3 varianty.

Var.1 - dominantní kuchyně a menší obývák

Var.2 - menší kuchyně, dominatní obývák

Var.3 - 50:50 :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, shaggy napsal:

Tiez sa cudujem ze niekto dava bielu. Ved na tom musi byt vsetko vidno...
 

Přesně tak, ale to je i na tmavé kuchyni. Já bych spíš na kuchyň doporučil zkombinovat nějaké světlejší dřevo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Snehulak54 napsal:

Nebude pak místnost o dost tmavší, když dáš šedou? Mě se více líbí ta bílá.

Taky teď řešíme novou kuchyn do domku..., Vizualizaci budeme mít snad příští týden. Pořád řešíme 3 varianty.

Var.1 - dominantní kuchyně a menší obývák

Var.2 - menší kuchyně, dominatní obývák

Var.3 - 50:50 :D

Podlaha bude dub stejné jako deska, takže světlejší. Dveře bílé a dvě velká francouzská okna, takže světla bude dost. Jak říkám, změna po půl roce na poslední chvíli :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čím tmavší odstín, tím víc jdou vidět otisky a špína. Platí to tedy hlavně u lesku, stejně jako na autech. Nerez je špatná volba, protože je pořád ušmudlanej, ale poradím Ti čím ho ošetřit. 

@Tondaa73 ošetřuj to normálně olejem WD 40 a nebo vileda prodává dobrou hadru active fiber a jen vlhkou hadrou utřeš nerez a je to bomba. Ošetřuji tak všechny nerezové spotřebiče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neříkám, že mám patent na rozum. Přesto si myslím, že na bílé lesklé otisky jsou vidět pouze pod úhlem, ale ne z přímého pohledu, který je nejčastéjší. Každopádně já nemám moc co říkat, bílou jsem nechtěl, je to teď takový módní boom jako antracitová okna atd. Ale nechal jsem ženu ať si taky něco vybere 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučil bych dominantní plochy v bílé, pokud se chceš vyhnout otisků tak v hlubokém matu (buď W1100 PM/ST2 od Eggera, nebo klasickou lakovanou MDF) a prac. desku & zástěnu v černé (čistá nebo s lehkým vzorem), ideálně kámen, nicméně to záleží jak k máš nastavený rozpočet, výběr klasických PD je dost široký, jen koukej aby se krom 600 mm dělala i 900 mm (na ostrov). Zvážil bych zda namísto té niky neudělat klasicky jen horní skříňky. Osvětlení na lince LED studenou bílou v rohovém profilu, v kombinaci s tmavou zástěnou to bude vypadat luxusně. Vidím, že v ostrově máš naplánovaný kovový cube, tam bych udělal černá záda a opět osvětlení, tam bych volil denní bílou. Úchyty buď jak má Jovani, nebo skrytý profil J/C jak má na vizualizaci Gustaf. Na horní skříňky bych určite nedával Tip On otvírání, leda to bys měl v kombinaci s výklopy Blum Aventos HF (bezúchytkové otvírání h. skříněk sice vypadá hezky, nicméně u klasického otvírání není moc praktické)

Upraveno uživatelem Lynx12
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, shewcza napsal:

 

@Tondaa73 ošetřuj to normálně olejem WD 40 a nebo vileda prodává dobrou hadru active fiber a jen vlhkou hadrou utřeš nerez a je to bomba. Ošetřuji tak všechny nerezové spotřebiče.

Díky...zkusím oboje. Zatím jsem měl nějaký profi čistič, a bylo to na draka.👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...