Jump to content

Piplíkovy nekonečné chronopokusy

Recommended Posts

Trvalo mi 5 let, abych se několikrát ujistil, že “Tuna” hodinky jsou u mě nejpohodlnější typ pouzdra na nošení. Univerzální potápky. Vyzkoušel jsem všechno možné co mělo “shroud” od kvartzových marinemasterů SBBN015, zlatých tuňáků Golden Tuna ref.7549, které jsem měl dokonce dvakrát a lituji těch prvních (předsériových), které jsem prodal Lamiczkovi až po brutální automatické černé “Emperory” SBDX013 s WR1000m. Všechno to byly skvělé hodinky a teď mi chybí. 

Jako slabou “záplatu” jsem si aktuálně pořídil aspoň kinetic tuňáky SUN065 GMT. Zase pořádný kus železa na ruce. Mám z nich taky radost.

2482B235-37ED-4340-A47B-0A08827236D0.jpeg

23A55F62-85E8-409F-AFE1-AABF7C0CB178.jpeg

CD505CE5-A6EA-49E0-BF48-246BD12319B0.jpeg

DF1E3E6E-2F64-4AFC-8EA3-D8202C4840CD.jpeg

FD38C6C5-5FE9-4C09-AB60-EC14EC992B00.jpeg

před 16 hodinami, Piplík napsal:

... moje královny se ale staly SEIKO SBBN015 Tuna “Marinemaster" divery. Je to kus železa, který se perfektně nosí. Origo tah s potapěčskou extenzí a pojistkou, WR300m, šroubovací korunka. Super stroj. PROČ JSEM JE SAKRA PRODAL!!!!!!! Kdyby je někdo chtěl pustit, rád jim najdu v krabici místo (-:)

Já vim, kdo je má (já už ne). Podle mě je to bez šance :)

edit/P.S.: jo, a taky bych si nafackoval

Edited by dr.sphinx
Před hodinou, dr.sphinx napsal:

Já vim, kdo je má (já už ne). Podle mě je to bez šance :)

edit/P.S.: jo, a taky bych si nafackoval

Taky vím, kdo má ty moje MM, ale ten je už nedá (-:

To, že se na ně narazí dost málo je jasné.

• 2 months later...

Tak přeskočím pár kapitol hodinek, které se u mě za posledních 5 let sešlo a už je tady konec roku 2020 a jeho zhodnocení z pohledu chronomagora. Ano, už se tak sám mohu nazývat, protože z pohledu nezaujatého pozorovatele magor s hodinkami asi jsem (-:

2020 byl divný rok pro nás všechny. Protože jsem seděl skoro pořád doma, vymýšlel jsem blbosti a prodával a nakupoval. S mou hodinkovnicí zahýbala i potřeba financí na renovaci 240Z a tak jsem na jaře rozhodl, že něco pustím. Opustili mě Grand Seika divery SBGA029, které jsem rok nesundal z ruky a už teď lituji, že jsem prodal. Se slzou v oku jsem ze sbírky během jarní vlny pustil Heuer Autavia Viceroy r.1163 s cal.12  a taky už dnes lituji (-:) To je úděl chronopacientů. Co prodají, hned nutně obratem potřebují. 

Plán pro rok 2020 byl, že zúžím sbírku vintážek, prodám “drahé” hodinky a pojedu jen na G-SHOCK Casiech, které mě nadchly. Tak krabici brzy zaplnily  Rangemany, Frogmany, Mudmastery, oranžové GX56, inverzní G5600. S nimi jsem vydržel celé léto. Pak přišla krize jménem SEIKO. Proboha, vždyť já nemám žádné pořádné SEIKO potápky!!!! 

Zrodila se potřeba mít na ruce už potřetí marinemastery a tak brzy do krabice přijely SBDX001. Aby nebyly samy, tak jsem nutně potřeboval quartzové tuňáky SBBN017. Pak jsem narazil na SPB053 62mas které jsem měl už na jaře ve verzi PADI SPB071, ale za pár týdnů jsem je zase prodal, jako že jsou to na mě moc velké leštěnky. Tak mám aspoň SPB053. Taky jsem potřeboval nějaké velké divery, tak z ebay došly PADI KINETIK SUN065 (obrovská kladiva). Ještě na začátku první koronavirové vlny jsem v Helveti pořídil nové Black serie SUMO SOLAR CHRONO SSC761, které nosím moc rád.

Vintážní krabička se znovu naplnila během podzimu. Nejdříve z ebay dorazily flyback Seiko 7016-8001, poté ikonické AQUASTAR 63 divery z 60.let, pak MONDAINE DIVER GMT (které šly k novému majiteli obratem), chlapecké marinemastery SEIKO 6138-3002 s oranžovým cifrem a nakonec quartzové SEIKO 4336 Type II. Od Honzy jsem ještě pořídil 6138-3002 Jumbo s krásným původním brusem.

Řekl bych, že rok 2020 byl hodně dynamický aspoň co se týče hodinek. 
Takže ať je i ten váš nový rok 2021 stejně plodný na hodinky, ať vás provází při koupi šťastná ruka. Přeji hodně zdraví a štěstí

Piplík

5A6CBDB4-7902-4C16-B3F3-A058C29E7711.jpeg

Edited by Piplík