Přejít na obsah

ORIS Calibre 400 automatic - 5 Days Power Reserve


Radek Cigi

Doporučené příspěvky

Tak, Oris dnes představil svůj nový kalibr. Teď ho dá do Aquisů, zdraží je o 5k Kč a já je koupím - ideálně v nějaké povedené limitce :speak_cool:.

 

Více zde:

https://www.ablogtowatch.com/oris-announces-new-manufacture-calibre-400-automatic-watch-movement/

Oris-Calibre-400-4.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 228
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Najprv som bol nadseny. Ale zacal som ist do detailu a trochu som zapochyboval:

 

Natah je iba jednosmerny! => WTF?

Ulozenie rotora je bez loziska (opravte ma prosim, ak som to pochopil zle).

Niektore casti - kotva a krokove kolo maju byt kvoli ochrane proti magnetizmu maju byt “made of silicon”. Dufam, ze to nebude obycajny plast ako v pripade lacnych Powermaticov. Viem, viem, je “silicon” a “silicon”, len aby si to Oris tym plastom nepokaslal.

 

Inak nechcem hejtovat a davam palec hore. Oris je velmi sympaticka firma a drzim im palce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najprv som bol nadseny. Ale zacal som ist do detailu a trochu som zapochyboval:
 
Natah je iba jednosmerny! => WTF?
Ulozenie rotora je bez loziska (opravte ma prosim, ak som to pochopil zle).
Niektore casti - kotva a krokove kolo maju byt kvoli ochrane proti magnetizmu maju byt “made of silicon”. Dufam, ze to nebude obycajny plast ako v pripade lacnych Powermaticov. Viem, viem, je “silicon” a “silicon”, len aby si to Oris tym plastom nepokaslal.
 
Inak nechcem hejtovat a davam palec hore. Oris je velmi sympaticka firma a drzim im palce.


Tak postupne. Natah je jednosmerny. Logicky je to spolehlivejsi a pri petidenni rezerve je na natazeni prostoru dost. Rotor je samozrejme na lozisku, pouze se jedna o lozisko kluzne, nikoliv kulickove. A v hodinkach zadny plast neni, maji v sobe kremikovou kotvu a krokove kolo. O kvalite dost napovi desetileta zaruka na stroj a doporucenny servisni interval deset let.
A mam informace, ze cena by mela byt prekvapive rozumna, sam jsem zvedav jak to bude presne vychazet. Hodinky by mely byt predstaveny 29.10.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, prischera napsal:

 


Tak postupne. Natah je jednosmerny. Logicky je to spolehlivejsi a pri petidenni rezerve je na natazeni prostoru dost. Rotor je samozrejme na lozisku, pouze se jedna o lozisko kluzne, nikoliv kulickove. A v hodinkach zadny plast neni, maji v sobe kremikovou kotvu a krokove kolo. O kvalite dost napovi desetileta zaruka na stroj a doporucenny servisni interval deset let.
A mam informace, ze cena by mela byt prekvapive rozumna, sam jsem zvedav jak to bude presne vychazet. Hodinky by mely byt predstaveny 29.10.

 

Ako som pisal, absolutne to neberte ako hejt, skor ako iste pochybnosti. Urcite suhlasim, ze s tou zarukou je to ozaj zaujimava ponuka.

 

Som zvedavy, aky model predstavia :) Tesim sa...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednosměrný nátah je pro mě jednoznačné negativum, protože je mi nepříjemné na ruce, když se rotor v jednom směru volně otáčí. A pokud jde o nahrazení kuličkového ložiska kluzným, přijde mi neuvěřitelné, jak marketing v tomto případě dokáže vydávat za přednost návrat o desítky let zpátky.

Upraveno uživatelem PavelK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aj ista ceska automobilka pod taktovkov nemeckej vratila jednoduchu napravu do zadu a este aj bubnove brzdy, co je tiez krok spat o desatrocia ale tecjnologia ide dopredu, zatial co take auto si nekupim, u hodiniek by mi to nevadilo  klzne lozisko

a automobilka sa tiez chvali ake prednosti ma stara 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvidíme, co to udělá s cenou hodinek oproti Sellitě 200 - tj. když nebude cena absurdní, tak mi kluzné ložisko a jednosměrný nátah ani moc nevadí, bude-li to bude vyváženo zárukou 10-ti let, COSC a 5-ti dny rezervy nátahu. Praxe (spolehlivost, kvalita, atd.) a nejbližší dny (cena) ukáží víc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 10. 2020 v 18:15, PavelK napsal:

Jednosměrný nátah je pro mě jednoznačné negativum, protože je mi nepříjemné na ruce, když se rotor v jednom směru volně otáčí. A pokud jde o nahrazení kuličkového ložiska kluzným, přijde mi neuvěřitelné, jak marketing v tomto případě dokáže vydávat za přednost návrat o desítky let zpátky.

Tak u kluzného ložiska strašně záleží na materiálu - tady by vzhledem k minimální mase materiálu mohlo být hodně kvalitní. A vzhledem k použití kluzného ložiska vidím i ten jednosměrný nátah jako poměrně logický - jeden směr otáčení klade menší nároky a nehrozí tudíž " vymílání ". Z toho vyplývá i ta 10 - ti letá serviska.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporucuji si precist. Je tam zduvodnene pouziti kluzneho loziska a cim je zvlastni. Samozrejme najdete i dalsi specifikaci.

https://oris.ch/en/movement/72/CALIBRE%20400

Srovnani se skodovkou neni uplne v poradku, nemam pocit, ze by po zjedniduseni zadni napravy prislo prodlouzeni zaruky a servisniho intervalu...

A pokud se podivam na renomovane hodinkove weby, tak nikde novy kalibr nekritizuji jako krok zpet. Ba prave naopak. Upusteni od kulickoveho loziska je obecne povazovano za krok vpred, smerem od tradicne problemove casti strojku. Jaka je realita samozrejme ukaze az cas. Ale chlapci u Orisu si zjevne veri dost.

https://monochrome-watches.com/new-oris-calibre-400-manufacture-explained/

https://www.hodinkee.com/articles/oris-new-in-house-caliber-400

https://wornandwound.com/introducing-the-oris-caliber-400/

https://www.ablogtowatch.com/oris-announces-new-manufacture-calibre-400-automatic-watch-movement/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak za prvé určitě kvituji, že má Oris nový kalibr, je to moje oblíbená značka, protože jestli něco fakt umí, tak je to právě řada Aquis. Líbí se mi i ta jejich desetidenka, i když vidím právě oproti Aquisům takový lehký downgrade (pouzdro, náramek, spona), ale ten strojek je super.

Oris jsem kupoval primárně s ETAmi, pak byla záplava Sellity. Někdo si řekne, koupit ProDivery a podobně za 90-115K s Valjoux? Ale ten strojek mám rád, navíc jiné značky, například IWC, Breitling měly hodinky s ETA i přes 150K, takže pokud tento strojek vyjde do, nebo kolem kila, tak by to mohla být slušně prodejná časomíra. Tento počin s ohledem na rezervu 120 hodin a 10Y záruku je dle mého krok vpřed a to dost výrazně. Sellita kolikrát umřela během dne a půl o víkendu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, prischera napsal:

Doporucuji si precist. Je tam zduvodnene pouziti kluzneho loziska a cim je zvlastni. Samozrejme najdete i dalsi specifikaci.
 

 

To jsem samozřejmě četl. Kuličkové ložisko vynechali proto, že by se mohlo rozbít. Že by bylo něčím zvláštní, to jsem nepostřehl ani po několikerém přečtení. Nejsem tak fundovaný, abych mohl relevantně posoudit výhody či nevýhody jednotlivých řešení, ale mám pocit, že kdysi, při zavedení kuličkového ložiska, se s ještě větší slávou opouštělo to kluzné, právě kvůli jeho nízké životnosti. Samozřejmě, materiály mohou být dneska trochu jiné, ale pořád je to kov.

Ohledně prodlouženého servisního intervalu podezírám výrobce (nejen Oris), že je to prostě dneska moderní, tak uvedou interval delší, i kdyby se na strojku nezměnilo vůbec nic. Co na tom, že se pak při servisu bude muset vyměnit spousta součástek kvůli opotřebení. Křemíkový krok třeba opravdu vydrží déle bez mazání, ale co ložiska všech kol? Nejsou snad stejná jako před 100 lety, ocelový čep v rubínu? Nebo se tolik zlepšily oleje?

Nejlepší by pochopitelně byl názor nějakého hodináře servisujícího ty strojky, ideálně po létech zkušeností s nimi. Ale toho se asi nedočkáme.

Upraveno uživatelem PavelK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Už se začínají objevovat informace o prvním modelu, který dostane tu "400" - "The new standard". Na YT se na promo videích objevuje model AQUIS, tak jsem zvědavý, zda to bude právě on?! Je tam uváděno datum - 29.10.2020. Takže již zítra se to snad dozvíme a doufám, že i s cenou?! Těším se a popravdě mě ten Aquis se 400 a nejlépe v nějaké povedené limitované edici dosti láká!!!

Příjemný zbytek dne všem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...