Přejít na obsah

ORIS Calibre 400 automatic - 5 Days Power Reserve


Radek Cigi

Doporučené příspěvky

Před hodinou, sashator napsal:

Za mě parádní počin, ta barevná varianta z loňskejch limitek je prostě skvělá. Škoda, že když už průhled, tak že nenechali červenej rotor. Jsem hrozně zvědavej, jak se ten kalibr bude chovat, protože 10ti letá záruka je už poměrně odvážná a u Orisu si musí bejt vcelku jistý. Fajn je i rychlovýměna tahu za za gumu, přeci jenom zrovna Aquisy to měly doteď dost neštastně. 

Včera jsem byl mimo, vše jsem sice sledoval, nemohl reagovat na množící se příspěvky, ale myslím, že Sashator to shrnul za mě 😉. Já "nové" Aquisy jednoznačně kvituji! Za poslední roky je tady spousta kritiky a ohrnování nosu nad Sellitou, zejména kvůli její rezervě nátahu 38h, takže tady je nových 120h neuvěřitelný skok dopředu + COSC + 10 let záruka a nějaký ten anti-magnetismus - myslím si, že tady není kritika na místě. V dnešní době se někdo z malé hodinářské značky pustil do in-housu a hlavně ho dal do relativně "obyčejných" hodinek - skvělé! Padaly tady naše odhady cen před představením, kdy některé byly i vysoko nad 100k Kč (za Aquis) díky té 400, takže tady je to za mě opět skvělé! Já si opravdu myslím, že 3k Euro za 5 Days a Aquis je výborná cena. Někdo tady řekl, že by to za Aquisy nedal - prosím, tak ne! Já bych třeba nedal 150k za Bucherery Patravi ScubaTec s upravenou ETOU a 38h! Ten nový kalibr udělal teď z Aquisů pro mnoho lidí velmi zajímavé hodinky - teď nebudu řešit "400" jako takovou  (zvolené technologie, spolehlivost i přesnost prověří až čas), ale tenhle počin Orisu si zaslouží potlesk. Ano, jsem fanoušek ORISu, ale snažím se na to dívat objektivně. Naší (věčnou) diskuzi k velikosti pouzdra neřeším :lol2:, ale jak tady někteří z kolegů nahoře uvedli - zkuste si i 43,5 mm na ruku pod 18cm a budete velmi mile překvapení, jak pohodlné a příjemně nositelné hodinky ty Aquisy jsou i s tímto pouzdrem!

A teď přijde nějaká povedená limitka s plným dýnkem a další spokojení lidé přibudou :speak_cool:!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 228
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Oris mám rád a fandím jim. Sice jsem od nich nikdy žádný hodinky neměl, ale chtěl bych. Jen se prostě do mně ještě netrefili. Odhodlání jít do in-house oceňuju a Aquisy se mi vždycky líbily. Pokud by se jim ten kalibr podařilo vmáčknout to 40mm pouzdra, dali plný dýnko a NoDate verzi....okamžitě je beru :-). 

Dávám si Oris do hledáčku....Věřím, že náš čas ještě přijde :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Orisy mam rad. Je mi strasne sympaticka jejich historie, kdy je manazeri vykoupili zpet od Swatche. Jejich 10 denni strojek je uzasny a uzasne je, ze se do toho vubec pustili. A hlavne, jsou to me prvni Svycary ;)
Tenhle novy strojek? Ok, neni uplne lidovy, ale...inhouse, 5 dnu rezerva, kremik, 10 let zaruka...to mi prijde jako posun hodne dopredu. 
Ano, cenu to vystrelilo o 100%? Ale kdo jiny nabizi tohle za 3000€? Myslenka opustit Sellitu a jit pouze vlastni cestou je odvazna. Oris by tim ztratil hromadu zakazniku, kteri si muzou koupit hodinky za 1500-2000€, ale za 3000€ uz ne. Otazka je, jestli ziskaji tolik novych, movitejsich, zakazniku, aby se to vyplatilo. Ja vim 100%, ze kdyby ty hodinky byly za 50-60 tisic, hodne bych se o ne snazil. 85 vim, ze proste nemam. Ale to neznamena, ze bych je nechtel. 
Budou muset zamakat na propagaci. Historii maji. Hezke hodinky taky. A zajimave inhousni strojky uz tez. Drzim jim vsechny palce, aby jim to vyslo a posunuli se vys. 
Ad cerveny rotor. No, byla to leta jejich poznavacka, to jo. Opousteji to. Verim ze o tom hodne premysleli, nez k tomu rozhodnuti dospeli. A nemyslim si, ze jim to ubere zakazniky. Nekoho to muze mrzet, ale me se ten novy rotor libi jak je. Nevim jestli by mu cerveny rotor pomohl, nebo uskodil. Spis se klonim k te druhe moznosti. Nicmene, ten strojek jako celek, po vizualni strance, neni zas takovy uzas, aby nemohli pouzit plne dynko. A dost mozna by bylo uplne nejlepsi (imho!), kdyby rotor nechali puvodni cerveny a prdli tam plne dynko s vyrezem, jako to davali na nektere pilotky. Neni nad hezke plasticke dynko a ten maly kruhovy vyrez, kde se sem tam mihne cervena je za me bomba. Ale kdyz uz sli touhle cestou, je mi hodne sympaticke, ze na rotor bouchli ten historicky znak. Pokud bych mel volit, pri prosklenem dynku, tak rozhodne novy rotor. 
A nakonec, tesim se na dalsi modely s timhle strojkem a preju mu vse nejlepsi!

Treba se nekdy zadari a nejake inhousni Orisy si poridim. Byl bych za ne rad!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uffff, 84k za "blbé" základní Aquisy bude celkem honička je prodat. Rád bych se mýlil, ale pokud má být Oris úspěšný, tak musí hodinky prodat "lidem z ulice". Blázni z chrono fór je asi nezachrání. A dát o 50k víc za hodinky, které jsou na první dobrou vlastně stejné jako předchozí verze je dost odvážné. A teď mě neberte ze. Sám jsem nosil Orisky s RRP přes 100k a byly skvělé. Odklonu od zpropadné Sellity fandím. Toto rozhodnutí chtělo koule. Každopádně zajímavé. Budu sledovat co z toho vypadne a jak se budou držet ceny nových kousků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja Orisu fandim, i kdyz jsem od nich nikdy nic nemel.
Novy inhouse strojek je super pocin.
Souhlasim s tim, ze nemusely mit pruhled, protoze ten strojek zrovna neni zadnej vrchol estetiky. Pripdne jak pise Nickolas, mohli nechat cerveny rotor jako jejich poznavaci znameni.
Dale mohli ty Aquisy s novym strojkem trosku vic odlisit, at je na prvni pohled jasne, ze jde o novy model.
Ja na Aquisy koukam uz nejakej patek a rozhodne bych je do budoucna chtel vyzkouset. AD cena je jedna vec, ale verim, ze casem pujdou sehnat kolem 70k a to uz je cena, kterou bych pomalu akceptoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, OldaA napsal:

CZ cena 90990. Kurz EURa v Pardubicích je poněkud vyšší než ve zbytku ČR.

Ono nemáš úplně pravdu, ta ceníková cena je 3200 CHF. Ale se Švýcarskou DPH, která je 7,7%. Pokud si pro přepočítáš na českou DPH a převedeš aktuálním kurzem franku, jsi na 90tis. Takže český AD jen přesně kopíruje švýcarskou cenu. Ceny mimo AD jsou tradičně něco jiného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, prischera napsal:

Ono nemáš úplně pravdu, ta ceníková cena je 3200 CHF. Ale se Švýcarskou DPH, která je 7,7%. Pokud si pro přepočítáš na českou DPH a převedeš aktuálním kurzem franku, jsi na 90tis. Takže český AD jen přesně kopíruje švýcarskou cenu. Ceny mimo AD jsou tradičně něco jiného.

 ale mám, na webu Oris je 3000 EUR, rakouský autorizovaný prodejce má cenu 3000 EUR (20% DPH mají), německý autorizovaný s DPH 19% také 3000 EUR a dokonce i v Itálii (aut. prodejce) mají cenu 3000 EUR, přestože mají DPH 22%. Myslím že CZ AD nebude mít jiné ceny než AD v jiných státech EU :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, OldaA napsal:

 ale mám, na webu Oris je 3000 EUR, rakouský autorizovaný prodejce má cenu 3000 EUR (20% DPH mají), německý autorizovaný s DPH 19% také 3000 EUR a dokonce i v Itálii (aut. prodejce) mají cenu 3000 EUR, přestože mají DPH 22%. Myslím že CZ AD nebude mít jiné ceny než AD v jiných státech EU :).

Český autorizovaný prodejce má cenu 90 990 Kč, tak to prostě je 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Ace84 napsal:

Teď jsem se dozvěděl, že Oris nemá pro tento strojek minimálně v Aquisech COSC certifikaci. No, tak já nevím no. Potápky za 90 s designem hodinek za 30. Jsem zvědavý jak se budou prodávat.

Tak to jsem netušil, že Aquisy nebudou mít COSC... Přemýšlel jsem o tom, co napsal Ace84: "Potápky za 90 s designem za 30". Sám má Aquisy Date 43,5 a co na nich ještě měnit, aby si cenu cca 90k zasloužily?! Ano, kalibr 400 je 9/10 navýšení ceny, tam je hlavní posun tohoto modelu výše (a to značně oproti Sellitě 200) + nějaké nové uchycení tahu a po stránce designu snad jen níže umístěná datumovky. Co byste změnili na designu takového ikonického modelu Orisu, jakým Aquis bezesporu je, vy?! Udělat "zdobnější" lunetu - u diversek je zase hlavní jednoduchost a přehlednost. Tvar ručiček - tyhle se mi líbí. Tah - jako uživateli mi ten stávající maximálně vyhovuje, stejně tak i tvar pouzdra - i proto jsem si kdysi Aquis koupil. Průhled vs. plné dýnko - neřeším, tam to většinou doženou limitovanou edicí, která plná dýnky mívá. Tak co zbývá, cifr?! Změnit indexy, sunburst vs. nějaká keramika, font písma, plastický nápis ORIS?

Jsem zvědavý, co byste změnily, aby šlo o NEW Aquis, protože tohle je jen "facelift", kdy dali pod kapotu silnější motor 😉.  Jen chci říct, že mě osobně to nijak neuráží a z nového kalibru mám radost, ale uznávám, že to rozlišení mohlo být viditelnější!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radku, já to nemyslel tak, že by Aquisy měli špatný design nebo, že by mi na nich něco vadilo. Jsou to fajn hodinky a jednu dobu jsem po těchto tříručkách také pokukoval a to jsem měl titanová chrona s wolframovou lunetou. Já jen tvrdím, že to je design hodinek, které tady běžně chodí zánovní nebo dokonce nové za 30-35k. Já se nikdy nepokoušel získat slevu u AD na Orisy, ale dle mě nebudu daleko když řeknu, že se takto dalo koupit i přímo u AD. A pokud se výrobce změnou strojku rozhodně cenu takřka ztrojnásobit (po slevách bude cena dejme tomu dvojnásobná), tak jsme u toho, že jsou na první pohled neroznatelné.

Takže za mě bych nechal Aquisy Aquisem, zůstal bych u Sellity a nový stroj bych uvedl buď u nových hodinek a nebo u hodinek s výraznou designovou změnou. Ale už jen fabuluji. Já jim bohužel za 91k moc úspěchů nepředpovídám.

Upraveno uživatelem Ace84
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

akurát pred dvomi mesiacmi som písal do Orisu že by bolo možno na čase niečo spraviť  s Aquis modelmi fajn hodinky len tá SW200 ich proste zráža dole a oni potmehúti pracovali tichučko na vývoji nového 5 dňového strojčeka :) slušené naozaj plus ta 10 ročná záruka.  hm no ak budú pekne padať na cene z druhej ruky určite budú stať za skúšku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Ace84 napsal:

Radku, já to nemyslel tak, že by Aquisy měli špatný design nebo, že by mi na nich něco vadilo. Jsou to fajn hodinky a jednu dobu jsem po těchto tříručkách také pokukoval a to jsem měl titanová chrona s wolframovou lunetou. Já jen tvrdím, že to je design hodinek, které tady běžně chodí zánovní nebo dokonce nové za 30-35k. Já se nikdy nepokoušel získat slevu u AD na Orisy, ale dle mě nebudu daleko když řeknu, že se takto dalo koupit i přímo u AD. A pokud se výrobce změnou strojku rozhodně cenu takřka ztrojnásobit (po slevách bude cena dejme tomu dvojnásobná), tak jsme u toho, že jsou na první pohled neroznatelné.

Takže za mě bych nechal Aquisy Aquisem, zůstal bych u Sellity a nový stroj bych uvedl buď u nových hodinek a nebo u hodinek s výraznou designovou změnou. Ale už jen fabuluji. Já jim bohužel za 91k moc úspěchů nepředpovídám.

Aci, já to rozhodně nemyslel nějak ironicky, to v žádném případě! Opravdu by mě zajímalo, kdo a jak, by viděl rád NOVÉ Aquisy. Souhlasím s tebou, že těch viditelných změn mohlo být víc a měly být zásadnější - třeba to plastické logo by nebylo od věci a pak by se ta cena "schroupla" zase snadněji. A možná máš pravdu, že si calibr 400 zasloužil zcela nový model. Ale to jsou další peníze, už vývoj nového strojku stál asi dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radku, já to nemyslel tak, že by Aquisy měli špatný design nebo, že by mi na nich něco vadilo. Jsou to fajn hodinky a jednu dobu jsem po těchto tříručkách také pokukoval a to jsem měl titanová chrona s wolframovou lunetou. Já jen tvrdím, že to je design hodinek, které tady běžně chodí zánovní nebo dokonce nové za 30-35k. Já se nikdy nepokoušel získat slevu u AD na Orisy, ale dle mě nebudu daleko když řeknu, že se takto dalo koupit i přímo u AD. A pokud se výrobce změnou strojku rozhodně cenu takřka ztrojnásobit (po slevách bude cena dejme tomu dvojnásobná), tak jsme u toho, že jsou na první pohled neroznatelné.
Takže za mě bych nechal Aquisy Aquisem, zůstal bych u Sellity a nový stroj bych uvedl buď u nových hodinek a nebo u hodinek s výraznou designovou změnou. Ale už jen fabuluji. Já jim bohužel za 91k moc úspěchů nepředpovídám.

Kde ti to mam podepsat? Vidim to stejne.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z pohledu obyčejného kupce co přijde do prodejny a uvidí dvoje skoro stejné hodinky s tak rozdílnou cenou nebude lehké koupit ty dražší, protože nový strojek neocení a vyšší reserva v případě vlastnictví pouze těchto hodinek není také velkým benefitem. 

Na druhou stranu i v modelu Big Crown  se také prodává draze caliber 111 vedle levnějšího. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 11. 2020 v 19:04, Radek Cigi napsal:

Aci, já to rozhodně nemyslel nějak ironicky, to v žádném případě! Opravdu by mě zajímalo, kdo a jak, by viděl rád NOVÉ Aquisy. Souhlasím s tebou, že těch viditelných změn mohlo být víc a měly být zásadnější - třeba to plastické logo by nebylo od věci a pak by se ta cena "schroupla" zase snadněji. A možná máš pravdu, že si calibr 400 zasloužil zcela nový model. Ale to jsou další peníze, už vývoj nového strojku stál asi dost.

Mel jsi pravdu, cesky distributor udelal chybu. Po vzneseni dotazu uz je cena nizsi, na urovni zbytku Evropy :). Stane se. Zareagovali, myslim celkem bryskne.

image.png.595293549f831ce76d02d311c232d69d.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Tady  je video, kdy majitel zaznamenal potíže s novým strojkem. Zatím nedořešeno, je otázka, zda je to jednotlivá záležitost, nebo nedotaženost strojku jako takového.

https://www.youtube.com/watch?v=b-U60R8-64Q

 

Upraveno uživatelem sodekcz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...