Přejít na obsah

ORIS Calibre 400 automatic - 5 Days Power Reserve


Radek Cigi

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 228
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 20 minutami, paolous napsal:

Pánové kdo ho máte ten nový kalibr 400, jak Vám chodí přesně? Tyhle menší nový jsou mňamka...

Aquis 400 (43,5) mam dva tyzdne, nosim ich stale (nedavam ich dole ani v noci) a robia tak +4 az 5 sekund denne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podla jedneho z vyjadreni CO-CEO Rolfa Studera si COSC certifikaty nedavaju robit, lebo nechcu navysovat cenu hodiniek. Len vyladuju kalibre v 5tich poziciach na -3/+5 sec denne. 
Cisla, ktore uvadza Polo21 ma prekvapili, mne vychadzali hodnoty na timegrapheri v uvedenych hodnotach. A v prilohe su hodnoty, ktore nameral jeden rusky hodinar

Snímka obrazovky 2021-06-06 o 14.45.34.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Jsou lidi, kterým to nevadí. Nastavit se to dá a když se ručka negiglá za chodu, tak to neřeší.

Osobně bych váhal, za ty prachy se mi tahle fičura moc nelíbí. Asi bych je musel vidět na živo, třeba bych se nechal přesvědčit. Ale rovnou z fleku je koupit bez osahání a pak štelovat "poskakujícího koňa" ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou lidi, kterým to nevadí. Nastavit se to dá a když se ručka negiglá za chodu, tak to neřeší.
Osobně bych váhal, za ty prachy se mi tahle fičura moc nelíbí. Asi bych je musel vidět na živo, třeba bych se nechal přesvědčit. Ale rovnou z fleku je koupit bez osahání a pak štelovat "poskakujícího koňa" ...

Souhlas, je to divný.
Chce to rozmyslet.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako majiel Aquis s calibre 400 mozem s kludom povedat, ze cely ten rozruch okolo skocenia minutovky pri nastavovani je internetovo nafuknuta bublina. A chybou firmy Oris je, ze to pri zaciatku predaja zle odkomunikovali. Aktualne uz v baleni je hned navrchu navod, ako nastavovat cas - staci posunut cas trochu dopredu a potom sa vratit. Pri tomto postupe vsetko funguje korektne. A pri presnosti, aku 400ka ma netreba cas nastavovat nejak casto...

 

IMG_2013.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle mi připadá naprosto normální. Vždycky minutovku posunu asi o 5 minut dopředu a vrátím na správný čas, když seřizuju. Zatím jsem neměl hodinky, kde bych tohle nemusel dělat a obešel se bez pohnutí minutovky při zacvaknutí korunky.
Spíš jsem měl za to, že spíš vadilo, když minutovka poskočí při vytažení korunky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako majiel Aquis s calibre 400 mozem s kludom povedat, ze cely ten rozruch okolo skocenia minutovky pri nastavovani je internetovo nafuknuta bublina. A chybou firmy Oris je, ze to pri zaciatku predaja zle odkomunikovali. Aktualne uz v baleni je hned navrchu navod, ako nastavovat cas - staci posunut cas trochu dopredu a potom sa vratit. Pri tomto postupe vsetko funguje korektne. A pri presnosti, aku 400ka ma netreba cas nastavovat nejak casto...
 
IMG_2013.thumb.jpeg.5912df9dc393db06dede29bd4aa47271.jpeg

OK dobré vědět
Díky

Asi je to tak OK, ale někde jsem četl, že je dobrý hodinky posunovat pouze dopředu, ne se s nima vracet dozadu. Četl jste to někdo taky, nebo je to kravina?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Luneta je keramicka. No a s tym natahom na plnu rezervu - viaceri recenzenti tvrdia, ze sa im za tyzden pri "beznom noseni" podarilo naakumulovat rezervu "len" na 4 dni. Za bezne nosenie sa bralo hodinky na ruke cez den, v noci odlozene. Plnu rezervu dosiahli manualnym natahom (cez 100 plnych otoceni korunkou)

Ono to s tou rezervou je, podla mojich pozorovani tak - ak som hodinky natiahol na plno, sli rychlejsie (do +10 sekund denne) po troch dnoch v klude zase meskali aj 15 sekund denne. Ked som to prestal resit a hodinky bezne nosim, tak idu v udavanej tolerancii -3/+5...

Snímka obrazovky 2021-09-18 o 11.59.10.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...