Přejít na obsah

ORIS Calibre 400 automatic - 5 Days Power Reserve


Radek Cigi

Doporučené příspěvky

před 16 minutami, Jaem napsal:

 Plnu rezervu dosiahli manualnym natahom (cez 100 plnych otoceni korunkou)

Ono to s tou rezervou je, podla mojich pozorovani tak - ak som hodinky natiahol na plno, sli rychlejsie (do +10 sekund denne) po troch dnoch v klude zase meskali aj 15 sekund denne. Ked som to prestal resit a hodinky bezne nosim, tak idu v udavanej tolerancii -3/+5...

 

Teda 100x otočit korunkou, tos jim dal zabrat, ne? Protože ...

1) u Breitling se doporučuje do plného nátahu 35-40x otočení korunkou, tzn., že 100x se mi zdá až přespříliš, ale ...

.. 2) hodinář mi říkal, že natahování automatických hodinek manuálně, tedy korunkou tzv. do plna, není vůbec dobře, co je na tom pravdy netuším, ale od té doby to nedělám. Jinými slovy hodinky, pokud stojí, tak je jen rozběhnu několikerým otočením korunky, dám na ruku a ať se dotáhnou na ruce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 228
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ak berieme do uvahy ze tych cca 40 otoceni je u hodiniek s rezervou +-70 hodin, tak 100 otociek pri 120h rezerve (pricom niektori namerali rezervu az 137 hodin) moze byt realnych.  

Ad natahovanie automatov - tiez som to pocul, ale vraj to plati len u niektorych kalibroch. A rovnako som pocul, ze manualny natah by automatom vadit nemal. A teď babo raď... 

V navode Oris nikde nespomina, ze by sa cal. 400 nemal a nemohol natahovat rucne, teda to maju zrejme osetrene. No a tiez davaju zaruku a servisny interval 10 rokov. A navyse - to rucne natahovanie bude asi malokto robit pravidelne a casto.

Ja ich radsej teraz davam do vrtica

 

Upraveno uživatelem Jaem
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vážně o nich poslední dny přemýšlím a půjdu je v týdnu zkusit do Koskomu. Tu "jumping" minutovku zkousnu, to mi vůbec nevadí. Jen mě trochu znervózňují dost časté informace majitelů, že čím více jsou natažené, tím větší nepřesnost hází, až třeba 10-15s/den...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 9. 2021 v 13:54, Jaem napsal:

Ak berieme do uvahy ze tych cca 40 otoceni je u hodiniek s rezervou +-70 hodin, tak 100 otociek pri 120h rezerve (pricom niektori namerali rezervu az 137 hodin) moze byt realnych.  

137 hodin je teda fakt super hodnota, pokud je to pravda.

V 18. 9. 2021 v 13:54, Jaem napsal:

Ad natahovanie automatov - tiez som to pocul, ale vraj to plati len u niektorych kalibroch. A rovnako som pocul, ze manualny natah by automatom vadit nemal. A teď babo raď... 

Sám to nedělám pokud nemám vyloženě třeba unitas nebo manuální strojek, jen natáhnu do rozběhu a hodím na ruku.

V 18. 9. 2021 v 13:54, Jaem napsal:

V navode Oris nikde nespomina, ze by sa cal. 400 nemal a nemohol natahovat rucne, teda to maju zrejme osetrene.

To mi připomíná klasickou diskusi na téma výměny oleje v automatické převodovce = doživotní náplň. Nicméně nechci Tě děsit, já jsem jen napsal svou zkušenost s nátahem, mám tuto informaci od špičkového hodináře z Německa, tak se podle toho radši řídím.

A máš pravdu, že pokud se budeme bavit o tom nátahu, tak bude potřeba výrazně více otoček než u B01/04.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem je dnes v Koscomu vyzkoušel. S mým zápěstím 17,5 mi paradoxně sedí lépe 43,5, než 41,5, které jsem hned vyloučil. Ty menší mi přišly disroporční na mou ruku. Každopádně kaučuk nesnesu, takže jediná cesta je pro mě 43,5 na tahu v modré. No ještě chvíli potřebuju sledovat recenze. Jak jsem psal, tak "jumping hands" mně nevadí, ale to, že chodí při větším nátahu rychleji a pak se zase při nižší rezervě zpomalují mě trochu děsí. A o tom píše docela dost lidí. Něco ala powermatic. Tak stále nevím. Jsem docela úchylnej na tu přesnost, alespoň vrámci COSC...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám taky zápěstí 17,5 cca a 43,5 uplně super! S tou gumou je to individuální... někdo ji vyloženě nemusí, ten tah je perfektní.. ale musím za sebe říct, že ta guma se ještě vytvaruje. Měl jsem je na černé gumě od původního majitele..dokonale uhlá na ruku..sedělo to jak ulitý! Teď je mám na uplně nové oranžové, od počátku nevytvarované a samozřejmě se to nosilo hůř...ale je to pár měsíců a už je zase super. Takže jen info, že ta guma není ten tvrdý typ co takový bude napořád.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci s velkou pozorností to tady sleduji a sbírám vaše postřehy ... jen k té přesnosti, já bych nebyl tak kritický, protože třeba BP Top Gun si taky chodí i po seřízení kolem plotu, já si myslím, že je to vlastnost stojku, který má když jsou na ruce naberou, v noci trošku uberou, ale asi nelze čekat, že to bude v rámci COSC, Radku. 

Tím chci říct, že pokud se bavíme o přesnosti u hodinek za cca 90K, tak můžeš být v klidu, protože ani u hodinek s 5x vyšší cenou to není žádná sláva, bavím se o přesnosti kolem +/- 12 až 15 sec. za den! Ale ve výsledku je to kolem +/- 7 sec./24h.

 

 

IMGP4812.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak třeba v květnu jsem kupoval nové Avengery 43 Automatic se Selllitou a po zaběhnutí, kterému jsem popravdě moc dedal, jsem je dal poprvé do Carollina na seřízení, protože dělaly odchylku třeba 10s/den, což fakt není COSC a tam to být má. Pak jsem si je vyzvedl, měl je třikrát na ruce během měsíce a znovu 10s/den. Neskutečně mě to točilo. Tak šly po měsíci do Carollina podruhé a tam je teda seřizovali a měřili skoro tři týdny. Pak jsem je vyzvedl a byly v šuplíku. Teď je nosím poprvé v kuse asi 10 dní. Na ruce udělají cca +2s při celodenním nošení a přes noc odložené na korunce -2s. Takže po 10ti dnech nošení s plusminus vteřinovými denními odchylkami jsem na přesnosti 0, když dodržuji tento režim. Takže jsem dospěl k nejpřesnějším Breitlingům s ETA2824-2 resp. Sellita SW200-1, který jsem kdy měl a vzal jsem je na milost. A z nenávisti, kdy jsem je chtěl prodat je najednou láska. Tím vším chci říci, že se obávám, že toto od Calibru 400 na 99% nemohu očekávat a tím mě to celé odrazuje přesto, že ty hodinky se mi jinak v naprosto všem strašně líbí a hned bych je koupil. Takže problém je v mé hlavě a potřebě přesnosti řekněmě s max.odchylku plus minus 2s. Je mi jasné, jak Sphinxx, že je to problém i daleko vyšší cenové hladiny hodinek. Také to podstatná část lidí tady u automatů prostě vůbec neřeší. Já bohužel jo no. A když už jsem zvyklej ze Submarinerů a těchto Avengerů na toto, nesnesl bych najednou nějaký hausnumera a hodinky každejch pět dní seřizovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Radius viem sa vcitit do tvojich pocitov, mal som to podobne 😄 Tiez som prvy mesiac na Aquisoch sledoval odchylky dobre ze nie kazde 2-3 hodiny, kazde prekrocenie COSC limitov ma znervoznovalo 😂 Po mesiaci som to prestal sledovat, len som hodinky normalne nosil. Teraz skontrolujem presnost raz za 2-3 dni a, světe div se, idu v uvedenej tolerancii 😂 (mam ich 4 mesiace)

Ad tah/kaucuk - svoje Aquis 43,5 som bral na tahu a hned som k nim priobjednal aj kaucuk (na leto k vode). Tah som na nich mal mozno dva dni, cely cas ich nosim na kaucuku - je to ovela prjemnejsie a vdaka mikroregulacii "on the fly" aj pohodlnejsie. A pozor, 41,5mm verzia na kaucuku mikroregulaciu NEMA!!!

Ja som si Aquis 43,5 kupoval ako "doplnok" k Omegam SMP (Bondovky), hlavne ako tool watch, ktore nebudem musiet az tak setrit a bat sa skrabancov na hodinkach/tahu/spone (tzv. Amychofobia 🤣). Nejaky ten strach ci opatrnost su eliminovane aj vdaka 10 rocnej zaruke a servisnom intervale. A od prveho momentu som si ich tak oblubil, ze ich nosim takmer stale, obcas na pol dna-den prevetam nieco ine zo zbierky, no uz sa v taky cas doslova tesim na vecer ked nahodim na ruku Aquis 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Radius napsal:

Je mi jasné, jak Sphinxx, že je to problém i daleko vyšší cenové hladiny hodinek. Také to podstatná část lidí tady u automatů prostě vůbec neřeší. Já bohužel jo no. A když už jsem zvyklej ze Submarinerů a těchto Avengerů na toto, nesnesl bych najednou nějaký hausnumera a hodinky každejch pět dní seřizovat...

Radku, abychom si rozumněli, já jsem v tom s Tebou za jedno, ale ... jsou strojky u kterých jsem ochoten to nějakým způsobem přehlédnou právě pro jejich dlouhou reservu. Kde nejsem ochoten zkousnout spojení se Sellitou je právě Breitling nebo IWC, prostě ne. A vlastně i Oris, proto mám Orisky se 7750. Už jsem to tu psal několikrát, jsem příznivce ETY a in-house Panerai a IWC, kde jsem ochoten nad přesností přihmouřit oko, ale nesnesu chod hodinek do mínusu. Takže můj pohled je, že je to o kompromisu. Jinak jak píše kolega výše, SD je také cesta, jak to lze řešit, ale je to Japonec mno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě poznatek k přesnostem...

 

9 z 10 prodaných Béček jedou mimo COSC - ptám se k čemu to pak je? 

 

Nicméně kupující třída Breiltingu toto neřeší "většinou" chci známou značku co vypadá draze a luxusně. 

 

Pro srovnání Tudor - ať už s etou, selitou , inhousem jedou 95% přesně, mě Pelagosy jedou od výroby na +1 a odložením se stáhnou na 0. 

Tím nechci říci, že máš přejít na Tudor, jen že se člověk musí smířit, že ten COSC certifikát je v podstatě na hovno - páč po osazení zpět do pouzdra se hodnoty značně liší.

 

A jak psal David - u větších rezerv musí člověk počítat s tím, že ta odchylka může kolísat. Zrovna 7 denní pellaton - měl jsem troje a vždy šly +-10 s denně. Jestli byly natažené na max a nebo ne, hodinky dnes za 4kila...

 

Jo ještě k Beckam, které jedou dobře, ty které mají kalibr z Tudoru :)

Upraveno uživatelem Peta-Biker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono původně ty 7 denní BPčka byly koncipované jako víkendové hodinky a podle toho taky zregulované, takže z plného nátahu bys měl být po 6 dnech kolem nuly. Moje třeba byly zregulované tak že na plnej nátah šly pěkně ale jak klesal nátah tak to šlo do kopru, na každodenní nošení super na občasné zas tak moc ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...